تحولات روز هفتم طوفان الاقصی / قسام با ۱۵۰ موشک، عسقلان را هدف قرار داد

ارتش رژیم صهیونیستی که از شکست خود در روزهای نخست این جنگ به خشم آمده، همچنان در حال خالی کردن این خشم بر سر مردم غیرنظامی در غزه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، ارتش رژیم صهیونیستی در بمباران نوار غزه از بمب‌های خوشه‌ای و فسفری که از نظر بین المللی ممنوع هستند، استفاده می‌کند.

موشکباران عسقلان

گردانهای قسام از شلیک ۱۵۰ موشک به عسقلان اشغالی در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه خبر داد.

صبح امروز جمعه در صعده یمن، راهپیمایی گسترده در حمایت از مقاومت فلسطین و در تقویت پایداری غزه علیه دشمن وحشی صهیونیستی برگزار شد.

شرکت کنندگان پرچمهای یمن و فلسطین را حمل کردند و شعارهایی علیه دشمن صهیونیست و ارتکاب جنایات از سوی این رژیم سر دادند.آنها حمایت خود را از مقاومت غزه اعلام کردند.

راهپیمایی کنندگان شعارهایی مانند؛ در اوج آمادگی ما حامی شماییم، آمریکا دشمن بزرگ، آمریکا شیطان است، ای اشغالگر بیرون برو، از صعده تا غزه اهل وفاداری و عزت، هرکه در قبال جنایات سکوت کند، مسلمان نیست، یمن حامی طوفان الاقصی، لبیک یا مسجدالاقصی سر دادند.

همچنین راهپیمایی کنندگان سازش رژیم های سازشکار با دشمن را محکوم کردند و بر آمادگی ملت یمن برای مشارکت در نبرد آزادی فلسطین و مقدسات اسلامی تاکید کردند.

در بیانیه این راهپیمایی هم ضمن حمایت قوی از عملیات طوفان الاقصی بر ایستادگی ملت یمن در کنار ملت فلسطین و جنبش های مقاومت و مقدسات در فلسطین و حضور فعال و اعزام صدها مبارز در راه دفاع از فلسطین و مقدسات اسلامی تاکید شد.

راهپیمایی کنندگان از همه گزینه های عبدالملک الحوثی حمایت کردند و آمریکا، انگلیس و کشورهای غربی را حامی اصلی رژیم صهیونیستی دانستند.

همچنین در بیانیه راهپیمایی کنندگان آمده است که مظلومیت ملت فلسطین پوشالی بودن ادعاهای آمریکا درباره حقوق بشر و زن، کودک و حق تعیین سرنوشت ملتها را آشکار کرد.

راهپیمایی کنندگان در بیانیه خود مواضع رژیم های عربی سازشکار را محکوم کردند و تنها گزینه را رویارویی با دشمن صهیونیست و حامیان آن و در راس آن آمریکا دانستند.

شنیده شدن صدای انفجارهایی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی

منابع خبری از شنیده شدن صدای سه انفجار در اطراف شهرک الضهیره در مرز لبنان با فلسطین اشغالی خبر دادند.

این منابع به پرواز هواپیماهای اسرائیلی بر فراز منطقه الناقوره در مرز هم اشاره کردند.

از سوی دیگر رادیو رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کرد که هدف پرنده ای را در آسمان نزدیکی مرز لبنان رصد و دو موشک برای رهگیری آن شلیک کرده است.

رادیو رژیم صهیونیستی مدعی شد: دو موشک به سمت شی پرنده ای که در آسمان شمال اسرائیل رصد شده است، شلیک شده و صدای انفجارهایی در مکان شنیده شده است و این شی پرنده به مکانش بازگشته است.

چراغ سبز آمریکا وغرب به تل آویو برای ارتکاب جنایت در غزه

جنبش جهاد اسلامی فلسطین از ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی و آزادگان دنیا خواست که تحرک فوری برای توقف کشتار در غزه انجام دهند.

در بیانیه جهاد اسلامی فلسطین آمده است: ملت ما در معرض شنیع‌ترین جنایت و کشتار انسانی قرار دارند که در برابر دیدگان جهانیان انجام می‌شود.

جهاد اسلامی بیان کرد: دشمن صهیونیست مناطق مسکونی و ساکنان را به شکل وحشیانه هدف قرار می‌دهد و از سلاحهای ممنوعه بین المللی استفاده می‌کند و کل محله‌ها را بر سر ساکنان آن از زن و کودک و سالخورده ویران می‌کند.

در این بیانیه همچنین به قطع آب و برق و محروم کردن ساکنان از غذا و دارو اشاره شده است.

جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: این دشمن بزدل هرگز اگر حمایت دولتهای غربی و در رأس آن آمریکا نبود، جرأت دست زدن به این جنایات را نداشت. آمریکا ناوهای هواپیمابر و یگانهای جنگی خود را برای حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی به حرکت درآورده است وچراغ سبز به آن برای ارتکاب جنایات علیه یک میلیون انسان از جمله زن و کودک داده است.

۴ شهید و ۲۵ زخمی در حمله هوایی به برج مسکونی

منابع بیمارستانی فلسطینی اعلام کردند که بر اثر هدف قرار دادن یک برج مسکونی درغزه چهار فلسطینی شهید و حدود ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

شهروندان با دستان خالی مجروحان و پیکر شهدا را از زیر آوار خارج می‌کنند

در اردوگاه جبالیا در شمال غزه هم جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منزلی را در خیابان الهوجا هدف قرار دادند. منابع فلسطینی اعلام کردند که تیم‌های امدادی و شهروندان چهار پیکر و دهها مجروح که در میان آنها کودکان به چشم می‌خورند را در منزل هدف قرار گرفته، خارج کردند.

پرواز هواپیماهای رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین

هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین در غزه پرواز می‌کنند و منازل و برج‌های مسکونی را هدف قرار می‌دهند.

جراح انگلیسی: ۴۰ درصد از مجروحان حملات هوایی اسرائیل کودکان هستند

یک جراح نظامی که در نوار غزه کار می‌کند تخمین می‌زند که بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از مجروحان حملات هوایی رژیم اسرائیل به نوار غزه کودکان هستند.

جراح انگلیسی-فلسطینی، غسان ابوسیته، گفت: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مجروحان حملات هوایی اخیر اسرائیل به غزه را کودکان تشکیل می‌دهند. اکثریت قاطع مجروحان از زیر آوار خانه خود می آیند.

سیستم بهداشت و درمان غزه در آستانه فروپاشی

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، سیستم بهداشت و درمان در نوار غزه در آستانه فروپاشی قرار دارد.

افزایش شمار شهیدان

در همین ارتباط نیز وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرده است که شمار شهدای غزه از آغاز نبرد طوفان الاقصی به ۱۵۳۷ نفر افزایش یافته است. تاکنون ۵۰۰ کودک و ۲۷۶ زن هم در حملات دشمن صهیونیستی به غزه به شهادت رسیدند. شمار مجروحان هم ۶۶۱۲ نفر اعلام شده که ۱۶۴۴ نفر از آنان کودک و ۱۰۰۵ نفر هم زن هستند.

تاکنون ۱۴۰۰ صهیونیست کشته شده‌اند

از سوی دیگر، تعداد تلفات رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر با نیروهای فلسطینی به ۱۴۰۰ نفر رسید. براساس این گزارش، ۲۴۵ نفر از ۱۴۰۰ نفر تلفات رژیم صهیونیستی نیز شامل نظامیان این رژیم هستند.

سازمان ملل: ساکنان غزه در معرض نسل کشی هستند

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین تاکید کرد که ساکنان نوار غزه در معرض نسل‌کشی قرار دارند. «فرانچسکا آلبانیز» در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که تعداد زیادی از ساکنان نوار غزه به شیوه‌ای وحشیانه‌تر از قبل قتل عام شدند و این منطقه تحت محاصره همچنان تحت ضربات سخت و گسترده اسرائیل قرار دارد.

آلبانیز تصریح کرد که قطع آب، برق و غذای ساکنان غزه و محروم کردن آن‌ها از دسترسی به نیازهای ضروری خود جنایت علیه بشریت است.

۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
کد خبر: 47987
منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha