تیتر سه سرویس

 • نقاط تاریک کارنامه بورس در ۳۰ ماه گذشته چه بود؟

  نقاط تاریک کارنامه بورس در ۳۰ ماه گذشته چه بود؟

  وزارت امور اقتصادی و دارایی در شرایطی نقاط مثبت و شاخص کارنامه سازمان بورس و اوراق بهادار را منتشر کرده که بسیاری از سهامداران از برخی سیاست هایی که منجر به باخت سرمایه آنها شده، گلایه دارند و معتقدند که کارنامه، آن طور که نشان داده شده هم، سراسر مثبت نیست.

 • بورسی‌های قدیمی کافه و رستوران‌دار شدند/ سرنوشت بورس را حقوقی‌ها می‌نویسند/ارزش واقعی شاخص ۳ تا ۳.۵ میلیون واحد است!

  وضعیت احتمالی بورس در بهار ۱۴۰۳؛

  بورسی‌های قدیمی کافه و رستوران‌دار شدند/ سرنوشت بورس را حقوقی‌ها می‌نویسند/ارزش واقعی شاخص ۳ تا ۳.۵ میلیون واحد است!

  به گفته یکی از کارشناسان، برخی از سرمایه‌گذاران قدیمی که بالغ بر ۱۰ سال در بازار سرمایه سابقه فعالیت دارند، حالا با دو سال درجا زدن بورس، به مشاغلی مانند کافه یا رستوران‌داری روی آورده‌اند. با این حال اما بازار همچنان وفاداران خود را دارد و اغلب کارشناسان نسبت به بازار سرمایه ۱۴۰۳ خوشبین هستند. فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه معقتد است شاید یکی از مناسب‌ترین بازارهایی که در عین حادث شدن و حاکم شدن رکود علی‌رغم کسب زیان همچنان رتبه اول نقدشوندگی را دارد بازار سهام است.

 • آشتی سهام‌داران با بورس تهران

  آشتی سهام‌داران با بورس تهران

  در معاملات روز یکشنبه سیزدهم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۶۰ هزار و ۴۷۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۱۰ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۱۵ هزار و ۵۵۹ واحدی در رقم ۷۴۰ هزار و ۲۱۳ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با رشد ۴۳۸ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۲۱۷ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۲ هزار و ۸۸۹ واحد به سطح ۱۳۷ هزار و ۴۸۵ واحد رسید.

 • بورس با دلار همسو شد

  بورس با دلار همسو شد

  امروز همسو با رشد نرخ دلار، شاخص‌های بازار سهام نیز رشد کردند.

 • خروج وحشتناک سرمایه ها از بورس؛ ۳ همت از بورس تهران خارج شد

  خروج وحشتناک سرمایه ها از بورس؛ ۳ همت از بورس تهران خارج شد

  در ۱۶ روز معاملاتی اخیر از نیمه بهمن ماه به این سو در مجموع ۳ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بورس تهران خارج شده است. در این دوره زمانی شاخص کل بیش از ۵۰ هزار واحد ریزش کرده است.

 • ریزش بورس برای چهارمین روز

  ریزش بورس برای چهارمین روز

  در معاملات روز سه‌شنبه هشتم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۴ هزار و ۳۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۴۵ هزار و ۷۵۱ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۳ هزار و ۲۴۳ واحدی در رقم ۷۰۹ هزار و ۲۲۶ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با افت ۸۳ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۳۰۳ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش ۶۸۲ واحد به سطح ۱۳۱ هزار و ۲۳۲ واحد رسید.

 • صف فروش سهام در بورس تهران طولانی‌تر شد

  صف فروش سهام در بورس تهران طولانی‌تر شد

  در معاملات روز دوشنبه هفتم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۶ هزار و ۷۰۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۵۰ هزار و ۱۷۶ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۱۰ هزار و ۶۸۹ واحدی در رقم ۷۱۲ هزار و ۴۸۹ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با افت ۲۵۲ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۳۸۷ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش ۲ هزار و ۴۳۷ واحد به سطح ۱۳۱ هزار و ۹۱۴ واحد رسید.

 • کوچ سرمایه در بورس به صنایع ریالی

  کوچ سرمایه در بورس به صنایع ریالی

  در هفته اول اسفند، بازار سهام با جو منفی همراه شد. شاخص کل کاهش ۰.۳۷درصدی را تجربه کرد و میانگین ارزش معاملات هفتگی ۳هزار و ۲۰۰میلیارد تومان ثبت شد که کمترین مقدار از ابتدای زمستان بوده است. یکی از دلایل کاهش ارزش معاملات، نبود چشم‌انداز صعودی در بازار سهام و نزدیک شدن به پایان سال است. بررسی شاخص صنایع در هفته مذکور نیز نشان می‌دهد، عدم اطمینان از تداوم سود صنایع بزرگ، موجب شد سهامداران به ‏صنایع کوچک سوق یابند و صنایع ریالی، ۱۰جایگاه برتر بازدهی هفتگی را کسب کنند.

 • سهام‌داران بازار بورس در صف فروش

  سهام‌داران بازار بورس در صف فروش

  در معاملات روز چهارشنبه دوم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۵۷۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۸۴۴ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش ۱۵۶ واحدی در رقم ۷۲۶ هزار و ۹۳۳ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با افت ۱۲ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۷۸۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش ۴۰۲ واحد به سطح ۱۳۵ هزار و ۶۳۹ واحد رسید.

 • تداوم خروج سهام‌داران از خودرو و خساپا

  تداوم خروج سهام‌داران از خودرو و خساپا

  در معاملات روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۶ هزار و ۶۱۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۷۱ هزار و ۱۳۶ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۴ هزار و ۵۸۹ واحدی در رقم ۷۲۷ هزار و ۳۰۴ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با رشد ۱۴۲ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۸۳۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و ۵۷۹ واحد به سطح ۱۳۶ هزار و ۶۳۶ واحد رسید.

 • دوئل دلار دیجیتال و کاغذی/ بورس ترمز کشید

  دوئل دلار دیجیتال و کاغذی/ بورس ترمز کشید

  قیمت دلار و درهم در روز قبل افزایش یافت ولی تتر از این دو جامانده است. در شرایطی که در گذشته اول تتر پیش می‌افتاد این واگرایی مشکوک است و در ادامه مسیر باید دلار تتر و دلار تهران دوئل کنند، یا دلار تتر را با خود بالا بکشد و و یا دلار دیجیتال دلار کاغذی را مجاب به اصلاح کند.

 • سبزپوشی بازار با بازگشایی "خودرو"/ ارزش سهام شناور بازار چقدر است؟

  سبزپوشی بازار با بازگشایی "خودرو"/ ارزش سهام شناور بازار چقدر است؟

  سهامداران خرد نماد ایران خودرو به استناد گزارش حسابرس که به ماده 90 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره کرده است به دنبال این موضوع هستند تا زیان وارد شده به شرکت از بابت قیمت‌گذاری دستوری را از دولت بگیرند.

 • واکنش مثبت بورس به تغییرات

  واکنش مثبت بورس به تغییرات

  در معاملات روز یکشنبه بیست و نهم بهمن ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۴ هزار و ۷۲۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۶۴ هزار و ۷۴۳ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و ۳۷۱ واحدی در رقم ۷۲۲ هزار و ۷۴۶ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با رشد ۷۶ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۶۹۴ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۷۹۰ واحد به سطح ۱۳۵ هزار و ۵۸ واحد رسید.

 • لغو عرضه‌های اولیه تا اطلاع ثانوی

  سازمان بورس اعلام کرد

  لغو عرضه‌های اولیه تا اطلاع ثانوی

  مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار از لغو عرضه‌های اولیه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

 • سیگنال ایران‌خودرو به بازار سرمایه / چرا دلار نوسان کرد؟

  سیگنال ایران‌خودرو به بازار سرمایه / چرا دلار نوسان کرد؟

  روز قبل هم پس از پایان معاملات صورت مالی شرکت ایران‌خودرو منتشر شد که سطح بالاو نگران کننده‌ای از زیان را نشان می‌داد. با توجه به اهمیت شرکت ایران‌خودرو به عنوان لیدر برای بازار ارز و شاخص هم‌وزن به نظر می‌رسد این گزارش در ساعات ابتدایی معاملات امروز تأثیر منفی بر بازار داشته باشد.