ریزش بورس ۴ روزه شد / همسویی جریان پول با شاخص کل

امروز برای چهارمین روز متوالی شاخص کل بورس تهران ریزش کرد. همچنین برای چهارمین روز پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در معاملات روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۳ هزار و ۹۰۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۹۲۴ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۴۲ واحدی در رقم ۷۵۰ هزار و ۸۴۳ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با رشد ۹۳ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۱۹۳ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۴۸۹ واحد به سطح ۱۳۷ هزار و ۹۶ واحد رسید.

خروج پول حقیقی از بورس

روز چهارشنبه برای چهارمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۲۱۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۴ میلیارد تومان بود. پس از شستا، نمادهای خودرو، وبملت، شبندر و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای سیلام، کرومیت، وتجارت، پترول و حسینا تعلق داشت.

030212

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشت و یک تنه ۳ هزار و ۳۸۶ واحد شاخص را پایین کشید. همراه با فمیل، فولاد و کچاد نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، سدشت و ملت از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای فزر، توریل و بپاس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، حسینا و ودی نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و فملی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن افزار، فزر و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۱هزار و ۸۱ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۷۸۹ میلیارد تومان بود که ۲۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۴۸۲ میلیارد تومان رسید.

030212

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد فن افزار بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۹۲ میلیارد تومان بود.

پس از فن افزار، ثفارس بیشترین ارزش معاملات را داشت و شستا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد کرومیت و فملی در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد ۵۵۴ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۶۴ سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد کرمان و وتجارت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات چهارشنبه، ۵۸ نماد صف خرید داشتند و ۴۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۵۴ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۲ درصدی به ۲۴۹ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

ریزش بورس ۴ روزه شد / همسویی جریان پول با شاخص کل

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲
کد خبر: 54932
منبع: اکو ایران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha