تداوم صف‌نشینی سهامداران در بازار بورس

در معاملات روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۶ هزار و ۲۳۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۲۱۴ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد ۳۷۸ واحدی در رقم ۷۲۳ هزار و ۵۶۶ واحدی ایستاد.
شاخص کل فرابورس با افزایش ۱۱ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۶۱۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد ۲۵۷ واحد به سطح ۱۳۱ هزار و ۳۲۴ واحد رسید.

خروج پول حقیقی از بورس

روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۴۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد آریا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۳۱ میلیارد تومان بود. پس از آریا، نمادهای ثفارس، فخوز، وپاسار، وکار و تفارس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای وبملت، کفرا، فولاد، ذوب و مبین تعلق داشت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و فارس نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای تاپیکو، وامید و وپاسار از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای شگویا، هرمز و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، انتخاب و فزر نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، نخریس و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۷ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۳۶۳ میلیارد تومان بود که ۳۱ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۳۱ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۲ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان رسید.

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد کگل بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۱۲۵ میلیارد تومان بود.

پس از کگل، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خگستر و آریا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام کگل با تعداد ۲ میلیارد و ۷۹۰ میلیون سهم در صدر قرار گرفته است. ذوب در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد شستا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات چهارشنبه، ۱۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۲۱۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۵۳۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۳۳ درصدی به ۵۲۵ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

تداوم صف‌نشینی سهامداران در بازار بورس

۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۵
کد خبر: 54489
منبع: اکو ایران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha