دبیر این بار سرشاخ با مناف هاشمی / جنگ لفظی و اتهام زنی در آستانه انتخابات کشتی!

فدراسیون کشتی در بیانیه ای شدیدا به مناف هاشمی دبیر کل کمیته المپیک تاخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در بیانیه فدراسیون کشتی آمده است: در پاسخ به مطلب سایت کمیته ملی المپیک لازم است پاره ای توضیحات را جهت تنویر افکار عمومی به محضر مردم شریف ایران، علاقمندان به ورزش ملی کشور و مسئولان ورزشی برسانیم.

نخست اینکه دبیرکل کمیته ملی المپیک باید بداند که در چارت جدید، بر خلاف روال مسبوق گذشته که انتخابی بوده و با عنایت به اینکه در جلسات هیئت اجرایی حضور دارد اما حق رأی ندارد، بعنوان کارگزار رئیس و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها محسوب می شود و در جایگاه تصمیم‌گیری نمی باشد.

مورد بعد اینکه مبلغ ۴ میلیارد تومانی که به فدراسیون کشتی در اواخر سال ۱۴۰۱ پرداخت شده، هیچ ارتباطی به مطالبات فدراسیون کشتی از کمیته ملی المپیک ندارد و صرفا بر اساس توافق و تعهدات اخلاقی فی مابین رئیس محترم کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون است که مربوط به اخذ مطالبات این کمیته از سازمان ذیربط بوده و نشانگر ناتوانی دبیرکل در اخذ مطالبات آن کمیته محترم از مراجع ذیصلاح می باشد و ریاست محترم کمیته ملی المپیک شاهدی بر این مدعاست.

جناب دبیرکل، اینجا صداقت و عملگرایی جزئی از راهبرد عملیاتی ورزشی‌ها می باشد و با سوابق و عملکرد مدیریتی شما در مسئولیت های قبلی تان متفاوت است و شأن شما مترصد با اجرای تصمیمات ریاست و هیئت اجرایی محترم کمیته ملی المپیک می باشد.

آقای دبیرکل، توزیع اعتبارات در کمیته ملی المپیک می بایست دارای شاخص و معیار منطقی و عقلانی، متناسب با جایگاه مدال آوری رشته ورزشی باشد که اجرای این مهم متأثر از رویکرد عدالت محوری است. از آنجایی که کشتی بیش از ۶۷ درصد مدال های ورزش ایران در تاریخ ادوار المپیک را کسب کرده است، قطعا باید رقم تخصیصی اعتبارات آن متفاوت از رقم مصوب اعتبارات موجود باشد که علی الظاهر جنابعالی بر اساس القائات مشاور شخصی تان که سال هاست به صورت موروثی تصدی مسئولیت های مختلف کمیته ملی المپیک را عهده دار بوده انجام داده اید.

جناب آقای دبیرکل در آستانه مسابقات مهم بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک با تصمیمات خلق الساعه و فاقد کار کارشناسی، باعث ایجاد حواشی مخرب و بر هم خوردن تمرکز فدراسیون و تیم های ملی کشتی نگردید.

علی الظاهر تعدد سفرهای برون مرزی، شما را از مأموریت اصلی تان که رسیدگی به امور فدراسیون ها، خصوصا فدراسیون های مدال آور در مسابقات بازی های آسیایی است، دور کرده است.

می بایست با توجه به تجارب گذشته و فاصله کم مسابقات جهانی (کسب سهمیه) و بازی های آسیایی انتخاب نفرات اعزامی به بازی های آسیایی به مردان فنی واگذار نموده و از اظهارنظر غیر فنی در این خصوص پرهیز نماید.

باید طرز تلقی تان خود را راجع به ورزش اول کشور بعنوان برند ورزشی ایران در جهان، تغییر دهید و بدانید که فدراسیون کشتی رقیب شما نیست و افتخارات کشتی همیشه مورد توجه مردم عزیزمان بوده است‌.

پیش از این کمیته ملی المپیک پاسخ زیر را به دبیر داده بود:

کشتی بیش از ۷ میلیارد گرفته است

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در مجمع عمومی این فدراسیون انتقاداتی را نسبت به بودجه درنظر گرفته شده کمیته ملی المپیک برای کشتی داشت. اکنون کمیته ملی الپیک پاسخ دبیر را داد.

در جوابیه کمیته المپیک به علیرضا دبیر آمده است:

جناب آقای دبیر در مجمع فدراسیون اعلام کرد که چهارماه از سال گذشته و کمیته ملی المپیک فقط ۳ میلیارد تومان به ما داده است.

در این زمینه باید متذکر شد که کمیته ملی المپیک در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱۶ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان به فدراسیون کشتی کمک کرده که ۸۰۰ میلیون تومان آن مربوط به بورسیه ورزشکاران المپیکی بوده است. در ۳ ماهۀ اول سال جاری نیز تاکنون مبلغ ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به این فدراسیون واریزی داشته و نیز مبلغ ۲۴۵ میلیون تومان هم برای بورسیه ورزشکاران المپیکی به آن فدراسیون پرداختی داشته است.

همچنین کمیته ملی المپیک برای اعتبارات سال ۱۴۰۲ مبلغ ۲۳ میلیارد تومان برای آن فدراسیون در جدول توزیع اعتبارات بودجه توسط هیات اجرایی مصوب کرده است و در صورت لزوم مساعدت‌های بیشتری هم انجام خواهد شد.

در خصوص بند فوق لازم به توضیح است که رسالت کمیته ملی المپیک طبق اساسنامه، مساعدت در جهت تهیه بلیت و اعزام ورزشکاران به بازی‌های آسیایی و المپیک بوده است و این کمیته ردیف مستقلی جهت کمک به فدراسیون های ورزشی در ردیف های بودجه‌ای خود ندارد.

همچنین در کنار کمک های این کمیته، وزارت ورزش وجوانان و دولت و مجلس محترم نیز اعتبارات قابل توجهی برای آن فدراسیون لحاظ کرده که این اعتبارات تلاش رییس محترم فدراسیون بوده که جای تشکر دارد.

جناب آقای دبیر در قسمت دیگری از صحبتهای خود اعلام کرد، با این بودجه که کمیته به کشتی داده است در صورت عدم مساعدت ،تیم دوم یا سوم را به بازی های آسیایی می فرستد.

*کشتی خودش پاسخگوی نتایج خواهد بود

در این خصوص باید عنوان کردکه فدراسیون ها به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی دارای ساختار و تشکیلات بوده و رییس فدراسیون با رای اعضاء مجمع به مدت چهار سال برای تولی امور مربوط به آن فدراسیون اعم از ورزشی، عمرانی، فرهنگی و ... انتخاب شده است و خود پاسخگوی نتایج ضعیف یا قوی و افتخار آفرینی رشته ورزشی مربوطه خواهد بود.

کمیته ملی المپیک همواره نقش حمایتی خود را طی ادوار گذشته و در بازه زمانی فعلی برای فدراسیون های ورزشی بخصوص فدراسیون های مدال آور ایفا کرده است. از این پس نیز بنا بر بضاعت و منابع در اختیار، در کنار فدراسیون های ورزشی از جمله رشته ملی و محبوب کشتی برای کسب نتایج مطلوب و رقم زدن نشاط اجتماعی در جامعه خواهد بود.

در پایان انتظار می‌رود فدراسیون کشتی هم همانند سایر فدراسیونها با بهترین ترکیب تیم های ملی و برای کسب بهترین نتایج تاریخ کشتی برای کمک به موفقیت کاروان جمهوری اسلامی و اهتزاز پرچم مقدس ایران نقش آفرینی کند.

۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
کد خبر: 43935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha