این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

اولین بازی روز سوم جام را تیم‌های آرژانتین و عربستان از گروه C برگزار خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، آلبی سلسته در بهترین فرم خود قرار دارد و ۳۶ بازی قبلی خود را بدون شکست پشت سر گذاشته است. این آخرین جام جهانی لیونل مسی، فوق ستاره فوتبال جهان است و او امید زیادی دارد تا بتواند به کمک نسل پرستاره آرژانتین تنها جای خالی ویترین خود را تکمیل کند.

اما عربستان با رنار متفاوت شده است. آن‌ها دیگر تیمی ضعیف محسوب نمی‌شوند و در دور مقدماتی جام جهانی نتایج خیلی خوبی کسب کردند. الشهری، الدوساری و سلمان فرج ستارگان تیم ملی عربستان هستند.

فیلم خلاصه بازی عربستان و آرژانتین:

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی آرژانتین و عربستان:

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه C
ورزشگاه: استادیوم لوسیل
ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران

داور: اسلاوکو وینچیچ / کمک داور اول: توماز توماز کلانیچ / کمک داور دوم: آندراز کواچیچ

تیم ملی آرژانتین:
امیلیانو مارتینز، ناهوئل مولینا، کریستین رومر(۵۷- لیساندرو مارتینز)، نیکلاس اوتامندی، نیکلاس تاگلیافیکو(۷۰-مارکوس آکونیا)، لئوناردو پارادس(۵۷- انزو فرناندز)، رودریگو دی‌پائول، الخاندرو گومز(۵۷- خولین آلوارز)، آنخل دی‌ماریا، لیونل مسی، لائوتارو مارتینز

سرمربی: لیونل اسکالونی

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

تیم ملی عربستان:
محمد العویس، سعود عبدالحمید، حسان التمبکتی، علی البلیهی، یاسر الشهرانی(۹۰+۹-محمد آلبورایک) ،محمد کنو، عبدالله المالکی، سلمان الفرج(۴۵+۳-نواف العبید(۸۸-عبدالله الامری)، فراس البریکان(۸۸-حطام اسیری)، سالم الدوساری و صالح الشهری(۷۶-سلطان الغانم)

سرمربی عربستان: هروه رنار

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

اخطارها:
عربستان: عبدالله المالکی (۶۷) علی البلیهی (۷۴) سعود عبدالحمید (۸۱) نواف العبید (۸۸) محمد العویس (۹۰+۳)

شرح گل‌ها:
آرژانتین یک - عربستان صفر(دقیقه ۹: لیونل مسی): در دقیقه ۹ داور بعد از بازبینی صحنه‌ای که دقایقی قبل‌تر درون محوطه جریمه عربستان رخ داده بود برای آرژانتینی‌ها اعلام پنالتی کرد که مسی موفق شد با ضربه‌ای با دقت العویس را فریب دهد و توپ را به گل تبدیل کند.

آرژانتین یک - عربستان یک (دقیقه ۴۸: صالح الشهری): در شروع نیمه دوم عربستانی‌ها شروع بهتری داشتند و توپی که پشت محوطه جریمه نصیب الشهری شد را او به داخل محوطه برد و پس از جا گذاشتن رومرو توپ را به گوشه دروازه مارتینز فرستاد تا اولین موقعیت عربستانی‌ها در این بازی تبدیل به گل شود.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

آرژانتین یک - عربستان دو (دقیقه ۵۳: سالم الدوساری): عربستانی‌ها که نیمه دوم را بهتر شروع کرده بودند و به گل تساوی هم رسیدند، پا پس نکشیدند و به حملات خود ادامه دادند. ضربه نواف العبید از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به رومرو به الدوساری رسید و او هم توپ را از سمت چپ به عرض زمین حرکت داد و با شلیکی بی‌نقص دروازه مارتینز را گشود.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

لحظات حساس:
دقیقه ۲: مدافعان عربستان توپ را از جلوی پای مارتینز رد کردند اما توپ در محوطه جریمه نصیب مسی شد و شوت زیبای فوق ستاره آرژانتین را محمد العویس مهار کرد.
دقیقه ۴: المالکی در میانه زمین تکل خطرناکی روی پای لائوتارو مارتینز رفت که با تذکر سفت و سخت داور رو به رو شد.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

دقیقه ۲۶: الخاندرو گومز عمق دفاع عربستان را هدف قرار داد و توپ به مارتینز رسید و العویس در مصاف تک به تک با ستاره اینتر تسلیم شد اما این گل هم بعد از بازبینی var به دلیل اینکه مارتینز در آفساید قرار داشت، مردود شد.
دقیقه ۳۴: جشنواره آفسایدگیری عربستانی‌ها تکمیل شد و سومین گل مردود آلبی سلسته رقم خورد. توپ ارسالی مسی به عمق دفاع عربستان را مارتینز پس از عبور از العویس به گل تبدیل کرد اما باز هم این گل توسط var مردود شد.
دقیقه ۴۵+۲: سرانجام ارسال عمقی گومز برای دی‌ ماریا خارج از منطقه آفساید بود اما دی ماریا برای شلیک نهایی یک گام کم آورد و العویس صاحب توپ شد.
دقیقه ۵۶: مسی درون محوطه جریمه عربستانی‌ها صاحب توپ شد اما در لحظه‌ای که قصد داشت توپ را شوت کند،مدافع عربستان با تکلی دقیق توپ را دور کرد.
دقیقه ۶۳: یک موقعیت عالی نصیب مارتینز شد و او توپ را در داخل محوطه جریمه به سمت دروازه عربستان شلیک کرد که پس از برخورد به تاگلیافیکو و تغییر جهت با واکنش خیره کننده العویس توپ به کرنر رفت.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

دقیقه ۷۱: آکونیا توپ را به مرکز زمین، جایی که مسی حضور داشت فرستاد و او هم توپ را به داخل محوطه جریمه در اختیار دی ماریا قرار داد اما شوت دی ماریا را العویس باز هم مهار کرد.
دقیقه ۸۳: سانتر زیبای دی ماریا روی سر مسی فرود آمد اما ضربه سر او را باز هم العویس به زیبایی مهار کرد.
دقیقه ۹۰: پس از ارسال بازیکنان آرژانتین روی دروازه عربستان، العویس روی توپ اثر گذاشت و توپ برگشتی را مسی به چارچوب زد اما العمری توپ را از روی خط برگشت داد. لحظاتی بعد داور خطا روی العویس را با تاخیر اعلام کرد که منجر به اعتراض سنگربان عربستان شد.
دقیقه ۱۰۰: فشار آرژانتینی‌ها ادامه دارد و ضربه سر زیبای خولین آلوارز باز هم با درخشش محمد العویس به گل تبدیل نشد.

حواشی:
*سلمان فرج، کاپیتان عربستان در مراسم شروع بازی از داور خواست بدون قرعه این مسی باشد که نیمه را انتخاب می‌کند اما داور شیر یا خط را انجام داد و پس از اینکه کاپیتان عربستان برنده شد، از مسی خواست که او نیمه را انتخاب کند
*اعلام پنالتی به کمک var حاشیه ساز شد. در حالی که در دقیقه ۵ کرنر ارسالی مسی را العویس دور کرده بود اما برخورد مدافع عربستان با مهاجم آرژانتین دو دقیقه بعد توسط داور چک شد و اعلام پنالتی به سود آرژانتینی‌ها شد.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

*یکی از تاکتیک‌های هروه رنار در این بازی آفساید گیری است. تاکتیکی که بازیکنان آرژانتین را کلافه کرده و عربستانی‌ها خط دفاع خود را تا نیمه زمین جلو می‌آورند و راه نفوذ از عمق دفاع را بسته‌اند.
*در دقیقه ۳۸، سلمان فرج کاپیتان عربستان روی زمین افتاد و پزشکان چند دقیقه‌ای روی او مداوا انجام دادند و بالاخره او توانست دوباره وارد زمین شود.
*در دقیقه ۴۵+۳, سلمان فرج، کاپیتان عربستان که دقایقی قبل احساس ناراحتی می‌کرد، نتوانست به بازی ادامه دهد و تعویض شد.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

*هواداران آرژانتینی پیش از شروع نیمه دوم در حال تشویق تیم خود بودند. نکته جالب استفاده هواداران از طبل‌هایی بود که منقش به تصویر مارادونای فقید بود.
*در دقیقه ۵۱، زننده گل اول عربستانی‌ها در برخورد با مسی مصدوم شد و دقایقی بازی متوقف شد اما الشهری به بازی برگشت.
*پس از گل دوم عربستان، آلبی سلسته یکپارچه حمله شده اما دفاع منظم شاگردان رنار اجازه گلزنی به آرژانتینی‌ها نداده است.

این عربستان غول‌کُش و پیروزی دو بر یک برابر آرژانتین + ویدیوی خلاصه بازی

*در حالی که در دقیقه ۸۵, فراس البریکان بازیکن عربستان روی زمین افتاده بود، بازیکنان آرژانتین به بازی ادامه دادند و توپ را به بیرون نزدند و پس از اینکه خود عربستانی‌ها این کار را انجام دادند، شاگردان اسکالونی پاسخ بازی جوانمردانه را ندادند و همین امر با واکنش تند هواداران عربستان رو به رو شد.

۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد خبر: 35708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha