حراج سکه مرکز مبادله؛ سود خرید سکه از مرکز مبادله‌ چقدر است؟

حراج سکه مرکز مبادله به دوازدهمین مرحله از آغاز دور جدید رسیده است و دوشنبه ۲۱ خرداد شاهد عرضه سکه تمام‌بهار آزادی ضرب ۸۶، سکه نیم‌بهار آزادی و سکه ربع‌بهار آزادی خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد حراج سکه مرکز مبادله به شکل اینترنتی و از طریق آدرس market.ice.ir انجام می‌شود و بازه ثبت‌سفارش از ساعت ۱۲ تا ۱۵ اعلام شده است. متقاضیان خرید سکه مرکز مبادله می‌توانند نهایتا برای پنج قطعه سکه دست‌به‌کار شوند و سکه‌های انتخابی می‌توانند ترکیبی از سکه تمام‌بهار، نیم‌بهار و ربع‌بهار باشند. سروشکل حراج سکه مرکز مبادله از نوع قیمت – زمان است و واریز وجه به حساب مرکز مبادله از راه کارت‌های هدیه و بقیه کارت‌های بانکی فاقد شماره شبا با رد سفارش همراه خواهد بود. بعد تعیین برنده‌های حراج سکه مرکز مبادله فرآیند تحویل از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۹ تیر ادامه پیدا می‌کند و محاسبات فرارو مشخص می‌کند با ارائه پیشنهادی بین ۶ تا ۹ درصد زیر بازار آزاد، می‌شود به برنده‌شدن در حراج امیدوار بود.

سکه تمام‌بهار آزادی؛ سود دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی

حراج سکه تمام‌بهار آزادی، همزمان با آخرین مرحله در مرکز مبادله با ثبت ۱۹ هزار و ۵۸۲ سفارش از سوی متقاضیان همراه شد. طبق اعلام مرکز مبادخ ارز و طلا از این تعداد سفارش، ۱۰ هزار و ۳۷۸ قطعه سکه به متقاضیان تعلق گرفت.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی ضرب سال ۸۶ در آخرین مرحله حراج سکه به‌طور متوسط ۳۹ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان به‌ثبت رسید که نسبت به قیمت سکه در بازار آزاد حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان کمتر محاسبه می‌شود.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار آزاد آن روز، یعنی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ توسط صراف‌ها به‌طور متوسط ۴۲ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان اعلام شد و کسی که موفق به دریافت پنج سکه تمام‌بهار آزادی از مرکز مبادله شده، روی هم ۱۴ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان سود کرده است. تفاوت قیمت سکه دولتی و آزاد به‌این ترتیب همزمان با حراج سکه روز ۱۷ اردیبهشت چیزی معادل ۶.۸ درصد درنظر گرفته می‌شود.

قیمت سکه در بازار آزاد درحال حاضر به شکل تکفروشی به ۴۰ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان رسیده و احتمالا با ارائه پیشنهادی نزدیک ۳۷ میلیون و ۸۸۳ هزار تومان می‌شود به خرید سکه در مرکز مبادله امیدوار بود.

سکه نیم‌بهار آزادی؛ سود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی

قیمت سکه نیم‌بهار آزادی در مرکز مبادله ازر و طلا روز ۱۷ اردیبهشت امسال به‌طور متوسط به ۲۲ میلیون و ۳۶ هزار تومان رسید. روزی که هفت هزار و ۸۰۲ سفارش برای خرید سکه نیم‌بهار آزادی ضرب سال ۸۶ به ثبت رسید، اما نهایتا چهار هزار و ۶۲۳ قطعه سکه نیم‌بهار آزادی به متقاضیان تعلق گرفت.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی آن روز در بازار آزاد یک میلیون و ۸۲۴ هزار تومان بالاتر از مرکز مبادله ارز و طلا تثبیت شد؛ ۲۳ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان.

حراج مرکز مبادله؛ محاسبه سود خرید سکه از مرکز مبادله‌

احتمالا با ارائه پیشنهادی نزدیک ۳۷ میلیون و ۸۸۳ هزار تومان می‌شود همزمان با حراج روز دوشنبه مرکز مبادله به خرید سکه‌تمام در مرکز مبادله امیدوار بود

خرید نیم‌سکه بهار آزادی با این اوصاف سود ۷.۶ درصدی داشته و با فرض اینکه متقاضی خرید سکه از مرکز مبادله هر پنج انتخاب را از نیم‌سکه داشته، امکان سود ۹ میلیون و ۱۲۰ هزار تومانی داشته است.

قیمت سکه نیم‌بهار آزادی فعلا در بازار به ۲۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان تنزل پیدا کرده است و احتمالا با ثبت سفارشی نزدیک ۲۱ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان در حراج روز دوشنبه مرکز مبادله می‌شود انتظار برنده شدن داشت.

سکه ربع‌بهار آزادی؛ سود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی

سکه ربع‌بهار آزادی مرکز مبادله در آخرین حراج به‌طور متوسط ۱۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان عرضه شد. همزمان در بازار آزاد از سوی صراف‌ها معادل ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته شد تا برنده‌های حراج دقیقا یک میلیون و ۳۳۰ هزار تومان سود کنند.

سکه ربع‌بهار آزادی تقریبا ۸.۶ درصد کمتر از بازار آزاد عرضه شد و اگر همین میزان تفاوت قیمت در حراج روز دوشنبه وجود داشته باشد می‌شود با پیشنهادی نزدیک ۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان انتظار برنده شدن در حراج را داشته باشیم.

قیمت سکه ربع‌بهار آزادی در بازار آزاد فعلا به کف کانال ۱۵ میلیون برگشته و همین اتفاق می‌تواند نسبت به آخرین حراج انجام شده در مرکز مبادله قیمت سکه ربع‌بهار را کمتر از مرتبه قبلی تعیین کند.

سکه ربع‌بهار آزادی در حراج روز ۱۷ اردیبهشت امسال با ثبت ۲۹ هزار و ۲۶۳ پیشنهاد مختلف روبرو شد و دست‌آخر ۱۴ هزار و ۹۳۴ قطعه سکه ربع‌بهار آزادی به شرکت‌کننده تعلق گرفت.

تفاوت قیمت سکه دولتی و آزاد همزمان با آخرین حراح مرکز مبادله

انواع سکه

متوسط قیمت حراج

متوسط قیمت بازار

میزان تفاوت

سود برنده‌های حراج

سکه تمام‌بهار آزادی

39 میلیون و 265 هزار تومان

42 میلیون و 136 هزار تومان

دو میلیون و 871 هزار تومان

6.8 درصد

سکه نیم‌بهار آزادی

23 میلیون و 36 هزار تومان

23 میلیون و 860 هزار تومان

یک میلیون و 824 هزار تومان

7.6 درصد

سکه ربع‌بهار آزادی

13 میلیون و 970 هزار تومان

15 میلیون و 300 هزار تومان

یک میلیون و 330 هزار تومان

8.6 درصد

۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۵
کد خبر: 56342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha