نکونام: نگذاشتند بیرانوند بیاید/ هنوز لیگ شروع نشده همه علیه استقلال هستند

سرمربی استقلال با بیان اینکه شخصا با دروازه‌بان پرسپولیس مذاکره کرده بود، گفت: می‌دانستم نمی‌گذارند این انتقال صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، جواد نکونام سرمربی استقلال پیش از شروع تمرین استقلال، در جمع خبرنگاران درباره وضعیت این تیم گفت: از روز اول که من به تمرین استقلال آمدم، شروع کنم. آن همه مردم و هوادار برای حمایت استقلال و تیم به تمرین ما آمدند و من شرمنده همه آنها هستند. شما دیدید که چه اتفاقاتی را روی سکوها رقم زدند و آن حضور هواداران زیر سایه آن اتفاق بد از بین رفت و آن اتفاق متاسفانه باعث ناراحتی کل تیم شد. من عذرخواهی کردم، ولی با عذرخواهی هیچ چیزی درست نمی‌شود.

نکونام افزود: شرایط تیم را همه می‌دانند، ما سال گذشته ۲۰ بازیکن داشتیم و الان ۷ بازیکن را نداریم و با ۱۳ بازیکن تمرین می‌کنیم و به همین دلیل بازیکنان امید را آوردیم که با ما تمرین می‌کنند تا از بین آنها بازیکنان خوبی را برای آینده تیم انتخاب کنیم. ما اصلاً شرایط خوبی نداریم. همه، اتفاقاتی که در این چند روز افتاده را می‌دانند.

سرمربی استقلال درباره مذاکره با علیرضا بیرانوند، اضافه کرد: صحبت روز اول را من هرگز در جریان نبودم و اعتقاد داشتم که این انتقال صورت نمی‌گیرد، چون نمی‌گذارند. بعد از اینکه اتفاق افتاد و مذاکره شد، من خودم با بیرانوند صحبت کردم و قرار بر این شد که بیاید. می‌دانستم که ۳، ۴ روز یا یک هفته را از دست می‌دهیم و همه پشت این نقل و انتقالات پنهان می‌شوند و مشکلات ما بیرون می‌زند. از روزی که درگیر این موضوع بودیم، ببینید چه اتفاقی افتاد. آیا ما یک بازیکن جذب کردیم یا اینکه توانستیم با کسی مذاکره کنیم و یا اینکه اتفاق مثبتی افتاد؟ من روز اولی که به این تیم آمدم، بازیکنان بابت پول‌های سال گذشته‌شان گلایه کردند که بیش از ۶۰-۷۰ درصد مانده است. این مشکلات از روز اول بوده است و تیم را اذیت می‌کند. ما هرجا که صحبت کردیم، همه قبول کردند، ولی هیچ اتفاقی نیفتاده و مدیرعامل تیم هم رفت. با استعفای کریمی نمی‌دانیم با چه کسی باید صحبت کنیم. تا دیروز می‌دانستیم اما امروز نمی‌دانیم!

وی درباره شایعه استعفایش ادامه داد: نه، این هم کار همان‌هایی است که دوست ندارند ما اینجا باشیم. در فوتبالی که تا امروز در آن هستم، هر زمانی که در استقلال بودم، بازی انجام دادم و موقعی هم که نبودم، هیچ حاشیه‌ای نداشتم. هواداران اینقدر به من لطف داشتند، اگر یک نفر هم اینجا طرفدار من باشد، تا آن روز تمام جانم را برای هوادار می‌گذارم تا دشمن‌شاد نشویم و سعی می‌کنیم کاری انجام دهیم که برای باشگاه و تیم خوب باشد.

سرمربی استقلال در ادامه درباره اینکه با این وضعیت آیا به هدف‌هایی که در نقل و انتقالات دارد، می‌رسد یا نه، اظهار کرد: یک اردو داخل تهران خواستیم که لغو شد. من درباره یکسری چیزها صحبت نمی‌کنم و دوست دارم در آرامش حل شود، ولی وقتی انجام نشود، مجبور هستم با هواداران در میان بگذارم. اردوی ما لغو شد، به خاطر اینکه برنامه‌ای وجود نداشت و بازیکنی هم نبود. امیدوارم که اردوی دوم‌مان را بتوانیم برگزار کنیم و بازیکنان جدید بیایند.

وی با بیان اینکه درخصوص بازی دوستانه نیز گفت: محمدحسین مرادمند تمرین نمی‌کند، چون قرارداد ندارد. او یک روز را به احترام من تمرین کرد که از او ممنون هستم. سعید مهری هم قراردادش را فسخ کرده و از تیم رفته است. این اتفاقاتی است که مردم و هواداران باید ببینند. هیچ چیزی هم نمی‌بینیم تا متوجه شویم تیم رو به جلو حرکت می‌کند و واقعا دلگرمی دیده نمی‌شود.

نکونام درباره حساب خالی باشگاه، اظهار کرد: خزانه باشگاه را می‌توان با حرف و صحبت کردن درست کرد؛ می‌توان وعده داد و کارهایی که قبلا انجام می‌شد، را انجام داد و این اتفاق هم باید برای ما می‌افتاد. من لیست بازیکنان را همان زمان که آمدم، دادم، ولی متاسفانه نتوانستیم بازیکنی را جذب کنیم و قرارداد ببندیم.

وی در ادامه درباره اینکه مدیر جدید استقلال چه خصوصیاتی باید داشته باشد، گفت: شخص خاصی را مدنظر ندارم. باید یک نفر باشد که به هواداران احترام بگذارد و خواسته‌های آنها را برآورده کند و یک تیم خوب داشته باشیم تا فردا شرمنده هواداران نشویم. هر سال می‌دیدیم که از وسط فصل می‌گفتند که نمی‌گذارند قهرمان شویم، ولی امسال می‌بینیم که از پیش‌فصل همه چیز علیه ما است.

نکونام افزود: شما روز اول از من پرسیدید که ۱۵ میلیارد درست است که من گفتم نه. من از شما سوال می‌کنم؛ آیا بیرانوند که دوست من است، ۱۵ میلیارد گرفته تا به پرسپولیس برود؟ یا بازیکنان دیگر با ۱۵ میلیارد قرارداد بسته‌اند؟ اینها برای این است که به استقلال ضربه بزنند.

سرمربی استقلال با بیان اینکه سه بازیکنی که در لیستش قرار داشتند به تیم‌های دیگر رفتند، اظهار کرد: حتما هم با پول‌های خوبی رفتند که نوش‌ جان‌شان باشد، بحث ما این نیست و ما هم می‌خواهیم تیم خوبی را جذب کنیم.

وی درباره بیانیه وزارت ورزش که خواهان حمایت از وی شده است، اضافه کرد: تنها نیستم و نمی‌خواهم کسی نگران من باشد. هواداران کنار من هستند و هیچ وقت تنها نیستم. تیم، باشگاه و هوادار را نباید تنها بگذارند. من مربی و برای مردم اینجا هستم. باید یک تیم خوب و قوی ببندیم تا فردا بتوانیم جوابگو باشیم. ما با چند تیم اصلا توان مقابله نداریم.

نکونام ادامه داد: الان آمار ما در نقل و انتقالات منفی است؛ ۲ بازیکن گرفتیم و ۷ بازیکن هم از دست دادیم و اگر ۵ بازیکن بگیریم، می‌توانیم صفر شویم. یکسری قانون‌های عجیبی در فوتبال‌مان داریم و در آینده می‌بینیم که فوتبال‌ کشور چقدر بابت آنها ضرر می‌کند و متوجه می‌شویم که چه اشتباهاتی داشته‌ایم.

وی در ادامه درباره بازیکنانی که با نظر او جذب شده‌اند، گفت: توانستیم آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی را جذب کنیم که من مستقیم با آنها صحبت کرده بودم. خیلی شفاف می‌گویم، من با باشگاه شارلوا و آقای بیات مدیر این تیم برای امیرحسین حسین‌زاده صحبت کردم، ولی نیاز به پول است. برای خرید این بازیکن برای 3 سال، آنها مبلغی را اعلام کردند و باید مذاکره شود، خود بازیکن هم دوست دارد بیاید، ولی با چه کسی و با چه پولی؟

وی افزود: من سرمربی باید زنگ بزنم و با این و آن صحبت کنم و در نهایت هم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. الان هم نمی‌دانم که چه اتفاقی می‌افتد. فقط امیدوارم که یک انتخابی صورت بگیرد و آقای ایکسی که می‌آید 3 ماه دیگر نگویند یک نفر دیگر بیاید. ببینید در تیم ما چقدر مدیرعامل عوض شده و تیم رقیب چقدر تغییرات داشته است، اگر تغییرات خوب است، برای آنها هم انجام شود.

نکونام درباره آخرین وضعیت محمد محبی و مهدی قایدی گفت: از روز اول گفتم که تحت هر شرایطی این دو بازیکن را می‌خواهم. گفتم بازیکنانی که در سال گذشته بودند و قرارداد داشتند را می‌خواهم و بازیکنان قرضی هم قراردادشان قطعی شود. دو بازیکن هم صحبت کردم، ولی متاسفانه چون بدقولی شده، ما نتوانستیم تا الان این دو بازیکن را بگیریم. الان مهدی قایدی تهران است و گفتم با او صحبت کنند، ولی الان چه کسی برود صحبت کند و چه کاری انجام دهد؟

نکونام با بیان اینکه در یکی دو روز آینده تکلیف دروازه‌بان این تیم مشخص می‌شود، درباره جذب بازیکن خارجی، اظهار کرد: به دنبال بازیکن خارجی هستیم، در یکسری از پست‌ها بازیکن مدنظر ما در ایران وجود ندارد. درباره قرارداد هم باید باشگاه توافق کند، چون آنها باید در آینده جوابگو باشند.

سرمربی استقلال درباره حضور مهدی هاشمی‌نشسب در استقلال هم عنوان کرد: مهدی از دوستان خوب من است و سال‌ها کنار هم کار کردیم. یکسری از صحبت‌ها هم با یکدیگر انجام دادیم، ولی در این اتفاقات و صحبت‌هایی که با هم داشتیم، قرار شد او فعلاً در آرامش باشد تا در آینده برای تصمیم‌گیری صحبت کنیم.

وی درباره پرداخت مطالبات بازیکنان هم گفت: اولین خواهش من از باشگاه این بود که حداقل کاری که می‌توانند انجام بدهند، این است که پرداختی به بازیکنان به 75 درصد برسد و بتوانیم برای سال بعد کار کنیم. متاسفانه نه پول دادیم و نه بازیکن گرفتیم و همه چیز به هم ریخته است.

نکونام در ادامه با بیان اینکه مذاکره با بیرانوند ما را عقب ننداخت، خاطرنشان کرد: کارمان را دنبال می‌کردیم و حاشیه‌ای هم برای ما نداشت. ما هر بازیکنی را بتوانیم جذب کنیم، خوشحال می‌شویم و اگر هم نتوانیم بگیریم عزا نمی‌گیریم. مهم این است که بتوانیم کار را جلو ببریم، منتها ما کارمان جلو نرفت و ایرادمان این بود که بازیکنانی که مدنظرمان بود، جذب نکردیم.

نکونام در ادامه با بیان اینکه آستانه تحمل او هزارتاست، درباره اینکه آیا فکر می‌کرده است در استقلال با چنین مشکلاتی روبرو شود، گفت: اینجا بازی کردم و آن سال هم مشکلات بود، ولی فکر نمی‌کردم در نقل و انتقالات این‌طور خیلی تنها باشم. من همیشه در نظم و انضباط خیلی تاکید دارم و این فکر را نمی‌کردم که وضعیت اینطور باشد.

وی درباره بازیکنان خارجی مدنظرش گفت: کارهای دو مربی اسپانیایی که یکی تمرین‌دهنده و یکی بدنساز است، انجام شده است و الان باید قراردادشان را بفرستیم تا بیایند، ولی نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. دروازه‌بان هم از هر کشوری که باشد، می‌گیریم و در این باره مشکلی وجود ندارد.

۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۶
کد خبر: 44573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمد لوکارلی IR ۱۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۶
   0 0
   کی علیه شماست مدیران تان به فکر جیب ودیده شدن هستند یکی چک شخصی را چند بار پول می‌کند یکی بنر عکس خودش با حمایت ارازل سر تمرین می‌آورد
  • پیمان IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۶
   0 0
   کلا با تاج ۴۴ ساله مشکل دارند چون تاج استقلال تیم مردمی هست باید هر سال سرشو ببرند وزارت ورزشی ها و فدراسیون