نکونام: دو داور دربی سال قبل پرسپولیسی و دشمن من هستند/درویش:این حرف‌ها بچه‌بازی است!

سرمربی استقلال یادآور شد: داوری هفته قبل و امروز را دیدید. سال گذشته در استقلال نبودم و دربی را می‌دیدم که دو داور آن پرسپولیسی بودند. درباره سال گذشته صحبت می‌کنم. تیم‌ها در ایران با چند امتیاز اختلاف قهرمان می‌شوند؟ ۱۰ امتیاز یا ۱۵ امتیاز؟ اختلاف گل‌ها چند گل است؟ کدام تیم با اختلاف ۴،۵ گل می‌برد؟ من از دل فوتبال هستم و فوتبال برای من و امثال من است ولی ظاهراً یکسری چیزها برای ما نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد سرمربی تیم فوتبال استقلال با انتقاد مجدد از باشگاه گفت: چرا برخی اتفاقات فقط برای ما می‌افتد؟ علت این است با من دشمنی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جواد نکونام پس از برتری یک بر صفر استقلال مقابل آلومینیوم اراک در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر، گفت: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول می‌توانستیم با اختلاف ۲ گل کار را تمام کنیم ولی دقت نکردیم. در شروع نیمه دوم، باد عجیبی در ورزشگاه شروع به وزیدن و کار را برای پاس دادن سخت کرد. باد عجیبی بود که متأسفانه به ضررمان بود و بازی را سخت‌تر پیش برد. بازیکنان ما زحمت کشیدند و از آنها تشکر می‌کنم که تمرکزشان را روی بازی گذاشتند. خدا را شکر که سه امتیاز را بدست آوردیم.

وی افزود: مهم‌ترین نکته بازی داوری بود که همه سوت‌های او (رضا عادل) را دیدند. کسی دفاع الکی از داور نکند. من فوتبال را می‌فهمم که داور سوت چطور می‌زند. در دقیقه دو به بازیکنم و همینطور به من الکی کارت داد تا بازی بعدی محروم شوم. می‌دانم چرا برای بازی بعدی کارت زرد گرفتم. یکسری اتفاقات عجیب و غریبی افتاد و داور با همه دعوا داشت. این مشکل به خاطر باشگاه ما است، تیم‌های دیگر را ببینید که چند امتیاز از داوری گرفته‌اند. خدا را شکر که کادو نگرفتیم ولی هفته قبل گل سالم ما را قبول نکردند. در دیدار امروز از هجده قدم بیرون نمی‌آمدیم چون می‌ترسیدیم به کسی بخوریم. مقصر نه داور است و نه کسی دیگر، مقصر چیزهایی هستند که می‌گذاریم برای بعد صحبت کنیم.

سرمربی استقلال یادآور شد: داوری هفته قبل و امروز را دیدید. سال گذشته در استقلال نبودم و دربی را می‌دیدم که دو داور آن پرسپولیسی بودند. درباره سال گذشته صحبت می‌کنم. تیم‌ها در ایران با چند امتیاز اختلاف قهرمان می‌شوند؟ ۱۰ امتیاز یا ۱۵ امتیاز؟ اختلاف گل‌ها چند گل است؟ کدام تیم با اختلاف ۴،۵ گل می‌برد؟ من از دل فوتبال هستم و فوتبال برای من و امثال من است ولی ظاهراً یکسری چیزها برای ما نیست.

نکونام در واکنش به این سوال که آیا بهتر نبود اختلاف‌های او با مدیریت باشگاه رسانه‌ای نمی‌شد، گفت: اگر درباره بازی سؤالی دارید، بپرسید!

وی در مورد اینکه استقلال در سال‌هایی که در کورس قهرمانی بوده است، برخی مواقع سر بزنگاه قهرمانی را از دست داده است، گفت: هیچ فشاری نیست، به خاطر اینکه فوتبالیست حرفه‌ای هر روز باید خوب باشد و برای بردن بجنگد. اگر بازیکنی نتواند هر روز نتواند خودش را تحت فشار بگذارد تا بهترین عملکرد را داشته باشد، به مشکل می‌خورد. کدام بازیکن در رئال مادرید، منچسترسیتی، منچستریونایتد و ... تمرین بدی داشته باشد؟ بازیکن باید هر روز بهترین تمرین را داشته باشد.

نکونام اظهار داشت: اینکه قبلاً چه اتفاقی افتاده را آنالیز نکرده‌ام ولی اول فصل فریاد می‌زدیم که استقلال نیاز به بازیکن دارد، برای این بود که این تیم باید بازیکن ملی‌پوش داشته باشد. در سال ۹۱ که در استقلال بازی می‌کردم، مربی ما ۷ بازیکن فیکس تیم ملی داشت، آیا الان نباید داشته باشد؟ گفتم تیمی سه میلیون دلار هزینه کرده است و می‌بینید چه بازیکنانی گرفته شده و چه قیمت‌هایی دارند. دَم‌شان گرم و واقعا به آن مدیریت تبریک و خسته نباشید گفت. ضرر کردیم ولی تا اینجای کار آمده‌ایم. آرش رضاوند با پای مصدوم بازی کرد.

سرمربی استقلال با انتقاد دوباره از مدیریت باشگاه خاطرنشان کرد: نسبت به دور رفت چیزی به سودمان نیست. بیرونی‌ها دشمن ما هستند که البته منظورم دشمن فوتبالی است. در دور رفت برای یک بازی گفتیم روز آن را تغییر کند ولی گفتند نمی‌شود و باید جام حذفی برگزار شود. الان چه اتفاقی افتاده که می‌توانیم لیگ را هر ۶،۷ روز برگزار کنیم؟ ما سه روز یکبار بازی کرده‌ایم. در دربی رفت، تیمم را به اصفهان، اهواز و سپس تهران فرستادند. برای دربی برگشت، تیمم را به رفسنجان فرستادند و برگشت به اهواز و سپس در تهران بازی کرد.

وی اضافه کرد: چرا کسی در باشگاه ما اعتراض نمی‌کند؟ چون نمی‌خواهند و باز هم می‌گویم دشمن داریم و این اتفاقات کنار هم قرار می‌گیرد. چرا این اتفاقات فقط برای ما می‌افتد؟ چون با من دشمنی دارند. مشکلی ندارم که با من دشمنی دارند چون کارم را با صداقت و درستی انجام می‌دهم و هیچ کسی نمی‌تواند چیزی بگوید. در دوران فوتبالم هم همین کار را می‌کردم و فوتبالم را انجام می‌دادم. الان اتفاقاتی می‌افتد و مگر می‌توانم سکوت کنم؟

نکونام گفت: می‌توانم درباره استقلال که عشق دوران کودکی‌ و آرزویم بوده است، حرفی نزنم؟ من را بیرون بیندازند، مشکلی ندارم. مگر فوتبال ما با رفتن من درست یا بدتر می‌شود؟ نمی‌توانم سکوت کنم چون اتفاقاتی می‌افتد که مثل کتاب باز است و روزی میز می‌بینم. زندگی‌ام را در فوتبال گذاشته‌ام. اگر هر سال یک ریال از فوتبال گرفته باشم برای من بس است.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا هنوز اعتقاد دارد که نباید از تیم او انتظار قهرمانی داشت، گفت: آنهایی که می‌گویند باید انتظار قهرمانی داشته باشیم، درست است چون یکسری‌ مثل هواداران و همینطور ما دوست داریم استقلال قهرمان شود. دسته دیگری هستند که به خاطر فشار این کار را می‌کنند. مگر نگفتند تیم باید چهارم، پنجم شود؟ بازیکن نگرفتند و گفتند باید سقف رعایت شود. در کجای دنیا تیمی وجود دارد که از اول شدن بدش بیاید؟ اولین نفر تمام وقتم را گذاشتم که برای استقلال این اتفاق بیفتد.

نکونام یادآور شد: خودتان کارشناس هستید و تحلیل می‌کنید. برخی‌ مثل هواداران می‌خواهند استقلال قهرمان شود ولی برخی‌ به ناحق حرف می‌زنند و منتظرند اگر تیم اول و دوم شد، بگویند تیم قوی بود و اگر چهارم، پنجم شود بگویند ما گفته بودیم تیم می‌توانست قهرمان شود. هواداران این بازی‌های نخ نما را شناخته‌اند. خنده‌دار است که می‌گویند هوادار استقلال درِ کمپ را شکسته و وارد محل تمرین شده است. آقایان، در باز شده و هواداران وارد تمرین شدند و بدون کوچکترین اتفاق و بی‌احترامی تمرین را دیدند و رفتند. من دوست دارم هفته‌ای یکبار هواداران‌مان به محل تمرین بیاید.

سرمربی استقلال در واکنش به این سوال که گفته می‌شود او منتظر محمد و اورورنوف را نخواست و حتی به امیرعلی صادقی نیز بازی نمی‌دهد، گفت: شما یا خواب هستید یا خودتان را به خواب زده‌اید! درباره اورونوف کامل توضیح داده‌ام. من می‌گویم قبله این طرفی است و شما روی‌تان را طرف دیگری کرده‌اید و می‌گویید چرا قبله این سمت است؟ تاریخ درخواست من برای جذب اورونوف مشخص است که ۱۶ بهمن گفته‌ام این بازیکن را می‌خواهم. این موضوع را متوجه شدید؟

نکونام ادامه داد: درباره بازیکن دیگر (منتظر محمد) وقتی می‌گویند باید سقف را رعایت کنیم، می‌توانم بازیکن را نگه دارم؟ وقتی بازیکن زیر ۲۳ سال می‌خواهد با دلار قرارداد ببندد ترجیح می‌دهم بازیکن را کنار بگذارم و با بازیکنی قرارداد ببندم که کمک کند. شما دو بازیکنی را گفتید که از شما خواستند از من بپرسید، ولی ۱۵ بازیکن را می‌خواستم که گفتند نمی‌آییم یا نمی‌توانیم بگیریم. چه بازیکنانی در لیگ ایران می‌خواستم که پول‌شان را ندادند تا بیایند. چطور رقیب ما ۱۰ میلیارد می‌تواند پول رضایت‌نامه بازیکن مدنظرش را بدهد ولی ما نمی‌توانیم؟ اینجاست که نکونام نباید نتیجه بگیرد.

نکونام در خصوص اینکه آیا بهتر نبود با مدیریت فعلی ادامه همکاری نمی‌داد، گفت: زحمتم را می‌کشم و کارم را انجام می‌دهم. هوادار از خوزستان به اینجا می‌آید تا بازی تیمش را ببیند، آیا می‌توانم فقط به خودم فکر کنم؟ من باید وقت بگذارم با آنها صحبت کنم. تمام برنامه زندگی‌ام این است که هر جایی باشم باید کار کنم.

واکنش درویش به اظهارات نکونام: این حرف‌ها بچه‌بازی است

واکنش درویش به اظهارات نکونام: این حرف‌ها بچه‌بازی است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ۵ بانک به صورت کنسرسیوم اعلام آمادگی کردند و روز سوم اردیبهشت واگذاری باشگاه انجام می‌شود.

رضا درویش پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل ملوان گفت: خدا کمک کرد و زحمات بازیکنان به بار نشست، ملوان هم نشان داد بی‌جهت نیست که در این جایگاه در جدول قرار گرفته است. ملوان تیم پرتلاش و بسیار خوبی است و باید به مردم انزلی و کادرفنی و بازیکنان این تیم تبریک گفت.

وی ادامه داد: قبلا ًهم گفتیم که 8 فینال داریم و فرقی نمی‌کند تیم مقابل‌مان چه تیمی باشد و اگر بناست قهرمان شویم وظیفه‌مان این است که همه بازی‌هایمان را ببریم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که نکونام سرمربی استقلال هر اتفاقی که می‌افتد پای پرسپولیس را وسط می‌کشد، گفت: این حرف‌ها بچه‌بازی است و اهمیت نمی‌دهیم. حاشیه برای فوتبال ما مشکل ایجاد کرده است.

درویش در خصوص اینکه استقلالی‌ها گفتند که نمی‌گذارند قهرمان شوند، گفت: این موضوع را باید از آنها بپرسید.

وی در مورد موضوع واگذاری پرسپولیس عنوان کرد: آخرین صحبتی که با سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد داشتم، این بود که به صورت کنسرسیوم 5 بانک اعلام آمادگی کردند و برای روز یکشنبه اعلام خواهد شد که ثبت‌نام کنند. 3 اردیبهشت‌ماه کار واگذاری تمام می‌شود تا مدارک را بارگذاری کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که این باشگاه مشکل بدهی ندارد؟ خاطرنشان کرد: باشگاه مشکل بدهی ندارد و اگر مشکلی بود از طریق AFC و فیفا یا کمیته مجوز حرفه‌ای به ما اعلام می‌کردند.

درویش در خصوص پرداخت بدهی پرسپولیس به گل‌محمدی گفت: یکی از اقساط‌ را به گل‌محمدی بدهکاریم ولی با توجه به مشکلاتی که پرسپولیس در رابطه با مجوز حرفه‌ای دارد و از نظر مالی در مضیقه است، او قبول کرد چند روزی پرداخت بدهی ما به تعویق بیفتد تا ما مشکلات را برطرف کنیم.

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۳
کد خبر: 54299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بهروز IR ۰۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
   0 0
   آقای نکونام من برای شما خخیلی احترام قائلم اما