اما و اگرهای کادرفنی کشتی برای انتخاب سه ملی پوش!

کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی که در آبان سال ۱۴۰۱ اعلام شده بود، شرایط انتخاب ملی‌پوشان در رقابت‌های بین‌المللی مجارستان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، شرایط انتخاب ملی‌پوشان سه وزن در رقابت‌های بین‌المللی مجارستان بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی به شرح زیر است:

مقدمه: با استناد به چرخه‌ انتخابی، عملکرد کشتی‌گیران اوزان ۵۷، ۷۰ و ۷۰ کیلوگرم در طول اجرای چرخه مد نظر قرار گرفته و بر اساس مفاد صریح چرخه یادشده ادامه این چرخه برای انتخاب ملی‌پوشان اوزان فوق به شرح زیر اعلام می‌شود:

توضیح مهم: در صورت نیاز به برگزاری رقابت انتخابی مجدد، این انتخابی پس از اتمام رقابت‌های بین‌المللی مجارستان، در محل برگزاری همین مسابقات (مجارستان) برگزار خواهد شد.

وزن ۵۷کیلوگرم:

در این وزن علیرضا سرلک، نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، با توجه به مصدومیت از ادامه حضور در چرخه باز ماند و انتخاب نفرات ملی‌پوش بین احمد محمدنژاد جوان و میلاد والی‌زاده به شرح زیر است:

۱- با توجه به اینکه احمد محمدنژاد جوان در جام‌ تختی در دیدار رودررو مقابل والی‌زاده به برتری رسیده است، اگر در تورنمنت مجارستان با میلاد والی‌زاده هم‌گروه شود و بتواند او را شکست دهد، فارغ از هر نتیجه‌ای که در این مسابقات به دست بیاورد، ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان خواهد بود.

۲- در صورتی‌ که یک کشتی‌گیر به مدال برسد و کشتی‌گیر دیگر از دور رقابت‌ها حذف شود، در این حالت کشتی‌گیری که به مدال رسیده است، ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان شناخته خواهد شد.

۳- اگر دو کشتی‌گیر در یک گروه قرار نگیرند و یک کشتی‌گیر در جایگاه دوم و دیگری در جایگاه سوم قرار بگیرد، با توجه به اینکه دو کشتی‌گیر به یک نفر باخته‌اند، مسابقه انتخابی برگزار و کشتی‌گیر برنده به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان شناخته خواهد شد.

۴- اگر دو کشتی‌گیر در جایگاه سوم‌ مشترک قرار بگیرند، دستورالعمل بند سه اعمال خواهد شد.

۵- اگر میلاد والی‌زاده، احمد جوان را شکست دهد و صاحب مدال شود، به عنوان ملی‌پوش این وزن انتخاب می‌شود. در غیر این صورت، دستورالعمل بند سه اعمال خواهد شد.

۶- اگر دو کشتی‌گیر در این مسابقات به مدال نرسند، دستورالعمل بند سه اعمال خواهد شد.

وزن ۷۰کیلوگرم:

با توجه به حالت سوم از بند دوم در چرخه انتخاب ملی‌پوشان در وزن ۷۰ کیلوگرم، شرایط امیرمحمد یزدانی در جایگاه کشتی‌گیر طلایی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ بلگراد لحاظ شده است و این کشتی‌گیران همراه محمد بخشی، قهرمان جام تختی، به مرحله نهایی چرخه راه یافته‌اند که شرایط انتخاب آنها در رقابت‌های بین‌المللی مجارستان به شرح زیر است:

۱- در صورتی که امیرمحمد یزدانی نتیجه بهتری نسبت به محمد بخشی به دست بیاورد، به عنوان ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان شناخته خواهد شد.

۲- اگر یزدانی مقابل بخشی به پیروزی دست یابد، فارغ از هر نتیجه‌ای ملی‌پوش این وزن شناخته می‌شود اما اگر بخشی پیروز شود، در صورتی که به مدال طلا دست پیدا کند، ملی‌پوش این وزن خواهد بود. در غیر این صورت مسابقه انتخابی برگزار و برنده این رقابت به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی بلگراد شناخته خواهد شد.

۳- اگر بخشی در تورنمنت مجارستان به مدال طلا برسد اما یزدانی با شکست مقابل حریفان از دور رقابت‌ها کنار برود، در این‌ صورت بخشی به عنوان ملی‌پوش معرفی می‌شود.

۴- اگر بخشی به مدال طلا برسد و یزدانی به مدال نقره یا برنز برسد، رقابت انتخابی برگزار شده و هر کشتی‌گیری که برنده شود، به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی بلگراد شناخته خواهد شد.

۵- اگر دو کشتی‌گیر در جایگاه سوم‌ مشترک قرار بگیرند، در آن صورت بین دو کشتی‌گیر مسابقه انتخابی برگزار می‌شود. در این حالت یزدانی برای ملی‌پوش‌شدن ملزم به کسب یک پیروزی و بخشی برای ملی‌پوش‌شدن ملزم به کسب دو پیروزی خواهد بود.

۶- در صورتی که دو کشتی‌گیر مقابل هم قرار نگیرند و شرایط پنج حالت ذکرشده را نداشته باشند، در این حالت یزدانی برای ملی‌پوش‌شدن ملزم به کسب یک پیروزی و بخشی برای ملی‌پوش‌شدن ملزم به کسب دو پیروزی خواهد بود.

وزن ۷۹کیلوگرم:

در این وزن محمد نخودی بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی با توجه به کسب مدال نقره رقابت‌های جهانی، مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی را به دست آورده است. از سویی با توجه به عملکرد فنی قابل قبول سوادکوهی در جام جهانی، با نظر ویژه کادر فنی و موافقت فدراسیون کشتی، این کشتی‌گیر از حضور در دو مرحله چرخه انتخابی تیم ملی (قهرمان کشور و قهرمانی آسیا) معاف شد و در جام تختی حضور و مقابل نخودی به برتری دست یافت. با توجه مفاد چرخه، ادامه روند انتخاب ملی‌پوش این وزن به مرحله نهایی (مسابقات بین‌المللی مجارستان) رسید و نحوه انتخاب ملی‌پوش این وزن به شرح زیر خواهد بود:

۱- در صورتی‌ که یک کشتی‌گیر در این مسابقات صاحب هر مدالی شود و کشتی‌گیر دیگر به مدال نرسد، کشتی‌گیر مدال‌آور به عنوان ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان شناخته خواهد شد.

۲- اگر دو کشتی‌گیر در این رقابت‌ها به مصاف هم رفتند، برنده مبارزه به عنوان ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد معرفی خواهد شد.

۳- اگر دو کشتی‌گیر در یک گروه نباشند و یکی در جایگاه دوم و یکی جایگاه سوم قرار بگیرد، با توجه به اینکه هر دو به یک کشتی‌گیر باخته‌اند، رقابت انتخابی برگزار شده و کشتی‌گیری که به برتری برسد، به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد معرفی خواهد شد.

۴- اگر دو کشتی‌گیر در جایگاه سوم‌ مشترک قرار بگیرند، رقابت انتخابی برگزار شده و کشتی‌گیری که به برتری برسد، به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد معرفی خواهد شد.

۵- در صورتی که دو کشتی‌گیر مقابل هم قرار نگیرند و شرایط چهار حالت ذکرشده را نداشته باشند، در این حالت رقابت انتخابی برگزار و کشتی‌گیری که به برتری برسد، به عنوان ملی‌پوش این وزن در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد معرفی خواهد شد.

۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
کد خبر: 44302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha