برنامه کامل مسابقات کشتی قهرمانی ارتش‌های جهان، تهران ۲۰۲۱ + جدول و نتایج

بیست کشتی‌گیر برای حضور در ترکیب تیم ملی کشتی ایران جهت رویارویی در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی ارتش‌های جهان معرفی شدند.

به گزارش سرویس ورزشی پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، ترکیب تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نیروهای مسلح برای حضور در رقابت‌های نظامیان جهان به میزبانی ایران مشخص شد.

کشتی آزاد

در وزن ۵۷ کیلوگرم، احمد محمدنژاد جوان ۳ - ۴ عظمت توسکایف(روسیه) --> احمد محمدنژاد جوان ۴ - ۳ مانوئل خندزردزیان(ارمنستان) --> احمد محمدنژاد جوان ۱۰ - ۰ محمد امیر(پاکستان) --> احمد محمدنژاد جوان ۱۱ - ۰ امجی کاتحورانگا(سریلانکا) --> احمد محمدنژاد جوان به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی ۱۰ - ۰ رفیق الاسلام(بنگلادش) -->  محمدباقر یخکشی ۱۰ - ۰ هاروتیون مانوکیان(ارمنستان) -فینال-> محمدباقر یخکشی ۳ - ۴ ناچین مونگوش(روسیه) --> محمدباقر یخکشی به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، مرتضی قیاسی(به دلیل عدم حضور حریف گینه‌ای، برنده شد) - کامارا معروف(گینه) --> مرتضی قیاسی ۹ - ۵ آرتور بادتیف(روسیه) --> مرتضی قیاسی ۱۰ - ۰ سی دی فرناندو(سریلانکا) --> مرتضی قیاسی ۱۱ - ۰ احمد دارکی(سوریه) --> مرتضی قیاسی طلایی شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، محمدمهدی یگانه جعفری ۶ - ۰ آکاش احمد(پاکستان) --> محمدمهدی یگانه جعفری ۳ - ۴ آرمان آندرسیان از ارمنستان -رده بندی-> محمدمهدی یگانه جعفری ۱۳ - ۲ چریستوس چیریستوفوریدیس(یونان) --> محمدمهدی یگانه جعفری صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، فریبرز بابایی ۱۱ - ۰ جلال المردینا(سوریه) --> فریبرز بابایی ۳ - ۰ کامیل ریبسکی(لهستان) --> فریبرز بابایی ۱۰ - ۰ خارالدین بن تیلی(تونس) --> فریبرز بابایی ۱ -  ۴ ماگومد قربان علی‌اف(روسیه) --> فریبرز بابایی به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، بهمن تیموری ۱۰ - ۰ حرایر علی خانیان(ارمنستان) --> بهمن تیموری ۱۳ - ۰ انس الخالدی(سوریه) --> بهمن تیموری ۱۰ - ۰ دولاش شوگی(الجزایر)  -فینال-> بهمن تیموری ۱۱ - ۰ هرایرعلی خانیان(ارمنستان) --> بهمن تیموری صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، هادی وفایی پور ۳ - ۰ آرتور نایفونوف(روسیه) --> هادی وفایی پور ۹ - ۵ سادوویک کرزیستوف(لهستان) --> هادی وفایی پور ۱۰ - ۰ صبری نصیرا(تونس) --> هادی وفایی پور صاحب گردن آویز برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمدحسین میرباغبان ۱۱ - ۰ محمد عادل ایرشاد(پاکستان) --> محمدحسین میرباغبان ۱۰ - ۰ آندریس اوزولس(لتونی) --> محمدحسین میرباغبان(برنده) - هووانس مخیتاریان از ارمنستان -فینال-> محمدحسین میرباغبان ۲ - ۳ ولادیسلاو والیف(روسیه) --> محمدحسین میرباغبان به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان ۱۲ - ۰ سیلیا توم اس(گینه) --> محمدحسین محمدیان ۱۰ - ۰ اریک ژی اویف(روسیه) --> محمدحسین محمدیان ۸ - ۰ محمد فرج(الجزایر) --> محمدحسین محمدیان ۱۰ - ۰ اریک ژیوئف(روسیه) --> محمدحسین محمدیان به مدال خوشرنگ طلا رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، یداله محبی ۱۰ - ۸ لیو وا گئورگیان(ارمنستان) --> یداله محبی ۱۰ - ۰ کامارا محمد سالیو(گینه) -فینال-> یداله محبی ۷ - ۰ روبرت باران(لهستان) --> یداله محبی صاحب گردن آویز طلا شد.

رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات کشتی آزاد به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- احمد محمدنژاد جوان (ایران) ۳- مانوئل خندزردزیان (ارمنستان)
۶۱ کیلوگرم: ۱- ناچین مونگوش (روسیه) ۲- محمدباقر یخکشی (ایران) ۳- هاروتیون مانوکیان (ارمنستان) و عبدالحاک خرباجی (الجزایر)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مرتضی قیاسی (ایران) ۲- آرتور بادتیف (روسیه) ۳- احمد دارکی (سوریه)
۷۰ کیلوگرم: ۱- آرمان آندرسیان (ارمنستان) ۲- ناچین کولار (روسیه) ۳- محمدمهدی یگانه جعفری (ایران) و هایتهم دخلاوی (تونس)
۷۴ کیلوگرم: ۱- ماگومد قربان علی اف (روسیه) ۲- فریبرز بابایی (ایران) ۳- منیو یاریبکیان (ارمنستان) و کامیل ریبیسکی (لهستان)
۷۹ کیلوگرم: ۱- بهمن تیموری (ایران) ۲- هرایر علیخانیان (ارمنستان) ۳- داوید بیتانوف (روسیه)
۸۶ کیلوگرم: ۱- آرتور نایفونوف (روسیه) ۲- مهر مارکوسیان (ارمنستان) ۳- هادی وفایی پور (ایران) و  مهدفدالدین آلوستا (سوریه)
۹۲ کیلوگرم: ۱- ولادیسلاو والیف (روسیه) ۲- محمدحسین میرباغبان (ایران) ۳- هوانس مخیتاریان (ارمنستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- اریک ژیوئف (روسیه) ۳- رادوسلاو باران (لهستان)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- یداله محبی (ایران) ۲- روبرت باران (لهستان) ۳- آلان خوگایف (روسیه و لیووا گئورگیان (ارمنستان)

رده بندی تیمی مسابقات کشتی آزاد:

۱- روسیه ۲۱۵ امتیاز ۲- ایران ۲۱۰ امتیاز ۳- ارمنستان ۱۴۰ امتیاز ۴- سریلانکا ۹۴ امتیاز ۵- سوریه ۶۹ امتیاز ۶- لهستان ۵۹ امتیاز

کشتی فرنگی

در وزن ۵۵ کیلوگرم، علی نوربخش(برنده) ۳ - ۳ ویکتور ودرنیکوف(روسیه) --> علی نوربخش ۹ - ۰ ولازکو لوئیس آلفردو(کلمبیا) --> علی نوربخش ۱۰ - ۱ رودیک مکرتچیان(ارمنستان) --> علی نوربخش به طلای وزن ۵۵ کیلوگرم رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، پویا ناصرپور ۶ - ۰ نورایر هاخویان(ارمنستان) --> پویا ناصرپور ۰ - ۹ سرگئی املین(روسیه) --> پویا ناصرپور ۹ - ۰ میشال تراز(لهستان) --> پویا ناصرپور مدال برنز کسب کرد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم، ایمان محمدی ۳ - ۲ استپان ماریانیان(روسیه) --> ایمان محمدی ۸ - ۰ موراد هاروتنیان(ارمنستان) --> ایمان محمدی ۹ - ۰ لایونی عبدنور(الجزایر) --> ایمان محمدی ۳ - ۲ استپان ماریانیان(روسیه) --> ایمان محمدی به مدال خوشرنگ طلا رسید.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، حسین اسدی ۹ - ۰ احمد النکدالی(سوریه) --> حسین اسدی ۸- ۰ الکسی کیانکین(روسیه) --> حسین اسدی ۸ - ۰ کالبکورا فریرا(برزیل) --> حسین اسدی ۱۳ - ۲ الکسی کیانکین(روسیه) --> حسین اسدی صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر ۹ - ۱ ماتئوس برناتک از لهستان --> اشکان سعادتی‌فر ۰ - ۷ کارن اصلانیان(ارمنستان) --> اشکان سعادتی‌فر ۱۱ - ۰ چریستوس چریستوفوریدیس(یونان) --> اشکان سعادتی‌فر به برنز رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمدرضا مختاری ۸ - ۰ واروژان گریگوریان(ارمنستان) --> محمدرضا مختاری ۶ - ۰ رومن پاچورکوفسکی(لهستان) --> محمدرضا مختاری ۸ - ۰ سرگئی استپانوف(روسیه) --> محمدرضا مختاری طلایی شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم، جمال اسماعیلی ۹ - ۰ آرمیناس لیگنوگاریس(لتونی) --> جمال اسماعیلی ۵ - ۰ عبدالکریم دوخالی --> جمال اسماعیلی ۷ - ۲ گئورگیوس پریوولارکیس(یونان) --> جمال اسماعیلی ۴ - ۵ شامیل اوژایف(روسیه) --> جمال اسماعیلی به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم، حسین نوری(برنده) - مهد فدالدین آلاستا(سوریه) --> حسین نوری ۹ - ۰ جولیوس ماتوزویسیوس(لیتوانی) --> حسین نوری ۱ - ۷ گئورگ تادیووسیان(ارمنستان) --> حسین نوری(برنده) - روابه فادی از الجزایر --> حسین نوری صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، مهدی بالی ۴ - ۱ تادیوز میچالیک(لهستان) --> مهدی بالی ۵ - ۰ آیودا عبداله(سوریه) --> مهدی بالی ۵ - ۱ آدم بودجملین(الجزایر) --> مهدی بالی ۹ - ۴ مارتیناس نمسویسیوس(لیتوانی) --> مهدی بالی ۰ - ۴ السکاندر گولووین(روسیه ) --> مهدی بالی نقره‌ای شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امیر قاسمی منجزی ۳ - ۶ ویتالی شور(روسیه) --> امیر قاسمی منجزی ۵ - ۰ روماس فردریکاس(لیتوانی) --> امیر قاسمی منجزی ۵ - ۲ داویت اواسپیان(ارمنستان) --> امیر قاسمی منجزی ۶ - ۱ ویتالی شور(روسیه) --> امیر قاسمی منجزی صاحب مدال برنز شد.

رده بندی انفرادی و تیمی مسابقات کشتی فرنگی به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: ۱-  علی نوربخش (ایران) ۲- رودیک مکرتچیان (ارمنستان) ۳- ویکتور بودرنیکوف (روسیه)
۶۰ کیلوگرم: ۱- سرگئی املین (روسیه) ۲- فردی تیگریروسوربانوجان (کلمبیا) ۳- پویا ناصر پور (ایران) و فرجتات عبدالکریم (الجزایر)
۶۳ کیلوگرم: ۱- ایمان محمدی (ایران) ۲- استپان ماریانیان (روسیه) ۳- جوستاس پتراویسیوس (لیتوانی)
۶۷ کیلوگرم: ۱- حسین اسدی (ایران) ۲- الکسی کیانکین (روسیه) ۳- ساموئل آقاجانیان (ارمنستان)
۷۲ کیلوگرم: ۱- کارن اصلانیان (ارمنستان) ۲- استانیسلاو زایتسیف (روسیه) ۳- اشکان سعادتی فر (ایران) و اسلیوا کریستوپاس (لیتوانی)
۷۷ کیلوگرم: ۱- محمدرضا مختاری (ایران) ۲- سرگئی استپانوف (روسیه) ۳- رومان پاچورکوفسکی (لهستان) و دنیس حوروات (اسلواکی)
۸۲ کیلوگرم: ۱- شامیل اوژایف (روسیه) ۲- جمال اسماعیلی (ایران) ۳- گئورگیوس پریولاراکیس (یونان)
۸۷ کیلوگرم: ۱- گئورگ تادیووسیان (ارمنستان) ۲- سیمون سیمونوویچ (لهستان) ۳- حسین نوری (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- الکساندر گولووین (روسیه) ۲- مهدی بالی (ایران) ۳- تادیوز میچالیک (لهستان)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- رافال کراجوسکی (لهستان) ۲- داویت اوواسپیان (ارمنستان) ۳- امیر قاسمی منجزی (ایران)

رده بندی تیمی مسابقات کشتی فرنگی:

۱- ایران ۲۰۰ امتیاز ۲- روسیه ۱۹۷ امتیاز ۳- ارمنستان ۱۴۹ امتیاز ۴- لهستان ۹۱ امتیاز ۵- لیتوانی ۷۹ امتیاز ۶- الجزایر ۷۳ امتیاز

بر اساس برنامه این رقابت‌ها، مسابقات کشتی آزاد در اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم در روز یکشنبه ۳۰ آبان ماه و مسابقات اوزان ۶۱، ۷۰، ۷۹، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم نیز در روز دوشنبه یک آذر برگزار شد. همچنین مسابقات کشتی فرنگی در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم در روز سه‌شنبه ۲ آذرماه و مسابقات اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم نیز در روز چهارشنبه ۳ آذر برگزار شد. 

وب‌سایت رسمی مسابقات کشتی قهرمانی ارتش‌های جهان تهران ۲۰۲۱

۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
کد خبر: 22129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =