وام قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیونی قشنگ و دلرباست اما ...

حتی با وجود اینکه قرار است از ثمره پول خودتان و دیگر مشارکت‌کنندگان در صندوق وام بگیرید، بانک سفت و سخت پای معرفی ضامن می‌ماند. دردسر شروع شد؛ ضامن باید کارمند رسمی باشد و گواهی معتبر کسر از حقوق ارائه دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، طرح نگین امید بانک سپه با همین تکنیک حریف می‌طلب می‌شود، اما اگر بیلبوردهای تبلیغاتی آن را ببینید و بخواهید در سریع‌ترین زمان ممکن وام قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیون تومانی، با حداقل بازپرداخت دریافت کنید ممکن است بدجوری توی ذوقتان بخورد. حداقلش این است که برای رسیدن به کل رقم ۳۰۰ میلیون وام قرض‌الحسنه در سریع‌ترین زمان ممکن باید دست در جیب مبارک کرده، شش میلیون تومان را برای مدت یک ماه در حسابی به نام خودتان بخوابانید.

اقساط وام طرح نگین امید بانک سپه

طرح نگین امید بانک سپه با مهربانی و گشاده‌دستی به متقاضیان وام قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیونی پرداخت می‌کند. در باقی موارد خبری از لطافت نیست. مثلا اگر طبق فرمول بالا، با سپرده‌گذاری مبلغ شش میلیارد تومان، بعد از یک ماه، ۳۰۰ میلیون وام بگیرید و بخواهید آن را در مدت ۱۲ ماه به بانک برگردانید، باید ماهی ۲۷ میلیون قسط بدهید.

اقساط وام طرح نگین امید بانک سپه در صورت انتخاب حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت، یعنی ۶۰ ماه به محدوده پنج میلیون و ۴۵۵ هزار تومان نزدیک می‌شود.

کارمزد وام قرض‌الحسنه باعث می‌شود شش میلیون تومان همان ابتدای کار بپردازید، چون میزان کارمزد طرح نگین امید بانک سپه دو درصد است. اگر به بانک بروید و بابت این شیوه حساب و کتاب گلایه کنید، حتما می‌گویند دستتان باز است تا هر جور تمایل دارید آن را شخصی‌سازی کنید. چه کارها!

طرح نگین امید چیست؟

طرح نگین امید، یک طرح سپرده-تسهیلاتی است که بانک سپه آن را ارائه می‌دهد. کاملا با بخشنامه بانک مرکزی برای پرداخت وام قرض‌الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون سازگار است و متقاضیان را تشویق می‌کند اول با افتتاح غیرحضوری سپرده قرض‌الحسنه، برادریشان را ثابت کنند.

بانک سپه از طریق سامانه امید بانک، یک برنامه تشویقی به منظور افزایش موجودی سپرده و گرفتن امتیاز ترتیب داده است. مدت‌زمان ماندگاری و میانگین حداقل موجودی سپرده نقش تعیین‌کننده‌ای در پروسه دریافت وام قرض‌الحسنه بانک سپه خواهد داشت.

دریافت وام قرض‌الحسنه در طرح نگین امید، به میل مشتری می‌تواند برای مدت حداقل یک ماه و حداکثر ۱۸ ماه برنامه‌ریزی شود.

طرح نگین امید؛ همه‌چیز درباره وام قرض‌الحسنه بانک سپه

وام قرض‌الحسنه طرح نگین امید بانک سپه طبق جدول زیر و بر اساس ضریب مدت سپرده‌گذاری و طول دوره اقساط پرداخت می‌شود

طرح نگین امید بانک سپه برای همه افراد حقیقی در دسترس است، اما چون بر اساس امتیاز وام می‌دهند، همه‌چیز برعهده خود مردم است. وام قرض‌الحسنه از موجودی صندوق به مشتریان برگردانده می‌شود و به همین دلیل خود سپرده‌گذاران باید پتانسیل لازم را فراهم کنند.

بانک سپه در پایان دوره سپرده‌گذاری تا ۳۰۰ درصد مبلغ سپرده را به متقاضیان وام می‌دهد.

اقساط طرح نگین امید و حتی زمان بازپرداخت را می‌توان بین حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۶۰ ماه تعیین کرد. مثل هر صندوق قرض‌الحسنه دیگری که برای پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی طبق شیوه‌نامه بانک مرکزی اعلام آمادگی کرده است.

معایب طرح نگین امید چیست؟

وام ۳۰۰ میلیونی طرح نگین امید طبق دستورالعمل وام قرض‌الحسنه بانک مرکزی برنامه‌ریزی شده است. تنها افرادی می‌توانند وام بگیرند که میزان پول مشخصی را برای مدتی معین در بانک سپرده‌گذاری کنند. اصل پول همزمان با وام پس داده می‌شود و مشتری مجبور است بر اساس ضوابط بانکی، ضامن معرفی کند.

بانک سپه یا حداقل برخی شعب بانک سپه یک ضامن می‌خواهند، اما در برخی دیگر ناچارید دو ضامن معتبر معرفی کنید. خب! دردسر شروع شد؛ ضامن باید کارمند رسمی باشد و گواهی معتبر کسر از حقوق ارائه دهد. اگر ضامن پرداخت وام ۳۰۰ میلیون قرض‌الحسنه، دارای رتبه اعتباری سبز باشد، نیازی به معرفی ضامن دوم نیست.

رقم وام قابل پرداخت در طرح نگین امید بانک سپه علاوه بر مدت‌زمان انتظار، به میزان سپرده‌ای که شخص در بانک گذاشته بستگی دارد. طول دوره سپرده‌گذاری برای دریافت وام، حداقل یک ماه و حداکثر ۱۸ ماه تعیین شده است.

سود وام بانکی در حالت عادی ۲۳ درصد است، اما تسهیلات قرض‌الحسنه از پرادخت سود معاف هستند، چون بانک‌ها در اصل موجودی مردم را به خودشان می‌دهند. پس تنها کارمزد صفر تا چهار درصد می‌دهید بابت زحمتی که می‌کشند. در مورد طرح نگین امید بانک سپه، رقم کارمزد پرداخت وام بانکی دو درصد تعیین شده است.

طرح نگین امید بانک سپه؛ یک تا ۱۲ ماه انتظار

وام ۳۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه بانک سپه، در سریع‌ترین حالت ممکن به کسانی تعلق می‌گیرد که شش میلیارد میلیون تومان پول را برای یک ماه در بانک بگذارند. بانک در پایان این دوره، اصل پول را برمی‌گرداند و مشتری اجاره دارد ۳۰۰ میلیون تسهیلات قرض‌الحسنه با مهلت بازپرداخت ۱۲ درخواست بدهد.

اقساط وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در این حالت حدود ماهی ۲۷ میلیون تومان برآورد می‌شود. البته در ماه اول باید شش میلیون تومان به عنوان کارمزد به بانک بپردازید.

طرح نگین امید بانک سپه برای وام قرض‌الحسنه با رقم پایین‌تر از ۳۰۰ میلیون نیز کارایی خواهد داشت. به قول معروف هرچقدر بکارید، برداشت می‌کنید. فرض کنید به ۱۰۰ میلیون تومان وام نیاز دارید. در این صورت می‌توان ۲۰۰ میلیون پول را برای سه ماه در بانک سپرده‌گذاری کرد تا اجازه رسیدن به ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با اقساط ۱۲ ماهه برایتان صادر شود. اقساط این وام ماهی ۹ میلیون تومان می‌شود.

۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
کد خبر: 55736
منبع: فرارو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha