افت ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیونی قیمت خودروهای داخلی + جدول قیمت خودرو وارداتی، مونتاژی و داخلی

سقوط ۶۰۰، ۷۰۰ میلیونی قیمت مدل‌های وارداتی تنها تاثیر سقوط دلار در بازار خودرو نیست و نسبت به اوایل اردیبهشت شاهد افت ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیونی ارزش یکسری از خودروهای داخلی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، کاهش قیمت خودرو در مقطع فعلی تقریبا از ابتدای اردیبهشت کلید خورد و همچنان روز به روز از ارقام دلخواه و پیشنهادی فروشنده‌ها آب می‌رود. این سری عقب‌نشینی فروشنده‌ها از عددورقم‌های هفته‌های گذشته را باید به وقایع بازار ارز و کاهش نسبی نرخ دلار نسبت بدهیم وگرنه خبری از عرضه و دور جدید ثبت‌نام بابت فروش محصولات خودروسازان داخلی نیست و اخبار مربوط به حذف سامانه یکپارچه ابهامات فراوانی درباره فروش خودرو به نرخ کارخانه ایجاد کرده است. با این حال ریزش ۶۰۰، ۷۰۰ میلیونی قیمت مدل‌های وارداتی، تنها خبر خوب این روزهای بازار خودرو محسوب نمی‌شود و همزمان شاهد افت ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیونی یکسری از محصولات داخلی مثل دنا و تارا هستیم. بین خودروهای مونتاژی کاهش قیمت ۲۳۰ میلیونی دیگنیتی جلب توجه می‌کند و با شدت و حدت کمتری همین اتفاق برای امثال جک J۴ و سواری‌های مثلا اقتصادی داخلی از جمله ساینا و کوییک رخ داده است.

کاهش قیمت خودرو وارداتی

کاهش قیمت خودرو از ابتدای اردیبهشت به این طرف در ارقام پیشنهادی فروشنده‌های مدل‌های وارداتی بیشتر جلب توجه می‌کند.

قیمت سوزوکی سیاز به‌عنوان مثال در این چند روز ۷۵۰ میلیون تومان ریخته است. فروشنده‌های سدان وارداتی راساموتور اولین روزهای اردیبهشت امسال به‌طور متوسط با رقمی نزدیک سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون دنبال مشتری می‌گشتند، اما الان قیمت سوزوکی سیاز در بازار آزاد تا دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون پایین آمده است. ریزشی معادل تقریبا ۲۵ درصد!

شاین‌مکس که توسط خودروسازان داخلی از گمرک به کشور آمده، درحال حاضر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون قیمت دارد، اما روزهای ابتدایی اردیبهشت خرید شاین‌مکس دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون آب می‌خورد و حالا این عدد ۶۵۰ میلیون تومان یعنی دقیقا ۲۵ درصد تنزل پیدا کرده است.

تویوتا کرولا به‌عنوان محصول وارداتی معین‌خودرو، اوایل اردیبهشت امسال تا چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون قیمت داشت، اما به‌لطف آرامش نسبی و شکل‌گرفته در بازار ارز حالا فروشنده‌ها حاضر به رد کردن تویوتا کرولا مدل ۲۰۲۳ با قیمتی نزدیک سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان هستند. یا مثلا جیلی آزکارا که به عنوان یک خودرو هیبریدی به بازار اضافه شده و از ابتدای اردیبهشت به این طرف حول و حوش ۵۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تویوتا لوین ۴۵۰ میلیون تومان و قیمت جتا VS۷ حدود ۴۰۰ میلیون تومان در این مدت ریزش داشته و چانگان CS۳۵ پلاس تیپ ۳ که شاسی‌بلند وارداتی سایپاست، ۱۷۰ میلیون تومان ارزان شده است.

کاهش قیمت خودروهای وارداتی

خودرو

اول اردیبهشت

۲۴ اردیبهشت

میزان کاهش قیمت

تویوتا کرولا

چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان

سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان

۵۰۰ میلیون تومان

تویوتا لوین هیبرید

پنج میلیارد تومان

چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان

۴۵۰ میلیون تومان

جتا VS۷

سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

سه میلیارد تومان

۴۰۰ میلیون تومان

جیلی آزکارا

سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان

۵۵۰ میلیون تومان

چانگان CS۳۵ پلاس تیپ ۳

یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان

۱۷۰ میلیون تومان

شاین‌مکس

دو میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان

۶۵۰ میلیون تومان

سوزوکی سیاز

سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان

دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

۷۵۰ میلیون تومان

کاهش قیمت خودرو مونتاژی

دیگنیتی پرایم در هفته‌های اخیر بیشتر از بقیه محصولات مونتاژی ارزان شده است؛ ۲۳۰ میلیون تومان. شاسی‌بلند بهمن‌موتور که اوایل اردیبهشت حول‌وحوش دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون به خریداران پیشنهاد می‌شد، حالا بیشتر از یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون مشتری ندارد.

فیدلیتی پرایم پنج‌نفره که بیشتر از تیپ هفت‌نفره در خیابان‌های دیده می‌شود، در این مدت ۱۲۰ میلیون ارزان شده است. قیمت فیدلیتی پرایم پنج‌نفره در این مدت از دو میلیارد و ۲۰ میلیون به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون کاهش پیدا کرده و از طرفی شاهد کاهش ۱۰۰ میلیونی قیمت فونیکس FX به‌عنوان یکی از گرانقیمت‌ترین مونتاژی‌های موجود در بازار هستیم.

قیمت فونیکس FX مدیران‌خودرو از ابتدای اردیبهشت به این طرف از مرز دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تقلیل پیدا کرده است.

جک J۴ در طرف مقابل یکی از ارزان‌ترین سواری‌های مونتاژی است. این یکی در هفته‌های اخیر ۸۰ میلیون از قیمتش را از دست داده و به‌جای ۹۲۰ میلیونی که اوایل اردیبهشت ارزش داشت، حالا نهایتا با عددی معادل ۸۴۰ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. یا مثلا ام‌وی‌ام X۲۲ پرو دنده‌ای که تا سه هفته قبل ۹۷۰ میلیون خریدوفروش می‌شد و الان با کاهش قیمت ۵۰ میلیونی نزدیک ۹۲۰ میلیون ارزش دارد.

X۵۵ پرو که به‌خاطر ماجرای باورنکردنی اتوبان قم – کاشان سروصدای زیادی به‌پا کرد، در حال حاضر به‌طور متوسط یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون فروخته می‌شود، اما آن‌هایی که اوایل اردیبهشت دنبال خرید شاسی‌بلند مدیران‌خودرو بوردند باارقامی نزدیک یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون روبرو می‌شدند. قیمت ریسپکت پرایم بهمن‌موتور هم با افت ۷۰ میلیونی به زیر محدوده یک میلیارد و ۵۰۰ تنزل پیدا کرده است.

کاهش قیمت خودرو مونتاژی

خودرو

اول اردیبهشت

۲۴ اردیبهشت

میزان کاهش قیمت

دیگنیتی پرایم

دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان

۲۳۰ میلیون تومان

ریسپکت

یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان

۷۰ میلیون تومان

فیدلیتی

دو میلیارد و ۲۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان

۱۲۰ میلیون تومان

جک J۴

۹۲۰ میلیون تومان

۸۴۰ میلیون تومان

۸۰ میلیون تومان

X۵۵ پرو

یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان

۵۰ میلیون تومان

X۲۲ پرو دنده‌ای

۹۷۰ میلیون تومان

۹۲۰ میلیون تومان

۵۰ میلیون تومان

فونیکس FX پرمیم

دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

۱۰۰ میلیون تومان

کاهش قیمت محصولات ایرانخودرو

دنا پلاس اتوماتیک آپشنال را درحال حاضر به‌عنوان گرانقیمت‌ترین سواری داخلی می‌شناسیم. سدان جدید ایرانخودرو الان که به روزهای پایانی اردیبهشت نزدیک می‌شویم، توسط فروشنده‌ها در بازار آزاد به طور متوسط یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون آگهی می‌شود، اما این عدد اوایل اردیبهشت یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تخمین زده می‌شد.

قیمت دنا پلاس اتوماتیک آپشنال به‌این ترتیب حدود ۱۰۰ میلیون ریخته و همزمان ۱۲۰ میلیون از قیمت تارا اتوماتیک تیپ V۴ کم شده است. قیمت این یکی از یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون رسیده است.

رانا پلاس ارتقایافته در فهرست محصولات ایرانخودرو، مثلا جزو گزینه‌های اقتصادی دسته‌بندی می‌شود. فروشنده‌های رانا پلاس ارتقایافته که اوایل اردیبهشت روی عددی نزدیک ۶۶۵ میلیون اتفاق نظر داشتند، حالا به‌اندازه ۲۵ میلیون نسبت به موضع قبلی کوتاه آمدند و با رقمی معادل ۶۴۰ میلیون دنبال مشتری هستند. رانا پلاس ارتقایافته سقف‌شیشه‌ای هم که قیمت بیشتری دارد، به‌اندازه تیپ معمولی ارزان شده و حالا به‌شکل میانگین ۶۹۵ میلیون به‌فروش می‌رسد.

سورن پلاس دوگانه‌سوز بعد سدان‌های جدید ایرانخودرو بیشترین افت قیمت را به‌ثبت رسانده و در این مدت حدود ۸۵ میلیون ارزان شده است. محصولی که اوایل اردیبهشت ۸۷۵ میلیون ارزش داشت، اما الان برای ارقام بالاتر از ۷۹۰ میلیون مشتری ندارد. در همین مدت قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای ارتقایافته ۵۵ میلیون ریخته است. فروشنده‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانورما ۴۵ میلیون از قیمت‌های اوایل اردیبهشت فاصله گرفتند و ۳۵ میلیون از قیمت تارا دنده‌ای آب رفته است.

کاهش قیمت محصولات ایرانخودرو

خودرو

اول اردیبهشت

۲۴ اردیبهشت

میزان کاهش قیمت

رانا پلاس ارتقایافته

۶۶۵ میلیون تومان

۶۴۰ میلیون تومان

۲۵ میلیون تومان

رانا پلاس سقف‌شیشه‌ای ارتقایافته

۷۲۰ میلیون تومان

۶۹۵ میلیون تومان

۲۵ میلیون تومان

تارا اتوماتیک تیپ V۴

یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان

۱۲۰ میلیون تومان

دنا پلاس اتوماتیک آپشنال

یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان

یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان

۱۰۰ میلیون تومان

۲۰۷ دنده‌ای

۸۳۵ میلیون تومان

۷۸۰ میلیون تومان

۵۵ میلیون تومان

پژو پارس XU۷p

۷۰۰ میلیون تومان

۶۴۸ میلیون تومان

۵۲ میلیون تومان

تارا دنده‌ای

۸۳۵ میلیون تومان

۸۰۰ میلیون تومان

۳۵ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانورما

۶۹۰ میلیون تومان

۶۴۵ میلیون تومان

۴۵ میلیون تومان

سورن پلاس دوگانه‌سوز

۸۷۵ میلیون تومان

۷۹۰ میلیون تومان

۸۵ میلیون تومان

کاهش قیمت محصولات سایپا

ساینا S دنده‌ای جزو ارزان‌ترین سواری‌های فعلی در خط تولید خودروسازان است. قیمت ساینا S دنده‌ای در بازار آزاد امروز به ۴۳۵ میلیون رسیده و نسبت به سه هفته قبل ۱۵ میلیون تقلیل پیدا کرده است، اما بین محصولات سایپا شاهین دنده‌ای در این مدت تحت‌تاثیر وقایع بازار ارز و کاهش نرخ دلار قرار گرفته.

قیمت شاهین دنده‌ای در بازار آزاد با کاهش ۵۰ میلیونی از مرز ۸۰۰ به ۷۵۰ میلیون برگشته و نسخه اتوماتیک همین خودرو که فعلا ۸۴۵ میلیون به خریداران پیشنهاد می‌شود، افت قیمت ۴۵ میلیونی را تجربه می‌کند.

اطلس G جدیدترین محصول سایپا در بازار است. سه هفته قبل عددورقم‌های پیشنهادی فروشنده‌های اطلس G حول‌وحوش ۶۰۰ میلیون تومان بود، اما کسی که این روزها سراغ خرید اطلس در بازار آزاد می‌رود با پیشنهادهایی نزدیک ۵۸۰ میلیون ملاقات می‌کند. دقیقا مثل کوییک GX که با همین میزان افت قیمت، به جای ۴۶۰ میلیون تومان، ۴۴۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

کاهش قیمت محصولات سایپا

خودرو

اول اردیبهشت

۲۴ اردیبهشت

میزان کاهش قیمت

ساینا S دنده‌ای

۴۵۰ میلیون تومان

۴۳۵ میلیون تومان

۱۵ میلیون تومان

کوییک GX

۴۶۰ میلیون تومان

۴۴۰ میلیون تومان

۲۰ میلیون تومان

اطلس G

۶۰۰ میلیون تومان

۵۸۰ میلیون تومان

۲۰ میلیون تومان

شاهین دنده‌ای

۸۰۰ میلیون تومان

۷۵۰ میلیون تومان

۵۰ میلیون تومان

شاهین اتوماتیک

۸۹۰ میلیون تومان

۴۸۵ میلیون تومان

۴۵ میلیون تومان

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
کد خبر: 55371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha