مرحله جدید ثبت‌نام کنندگان خودروهای وارداتی از امروز + جدول قیمت و مهلت

در این مرحله متقاضیان می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب نمایند. هیچگونه ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، به اطلاع آن دسته از متقاضیان محترم خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ در سامانه یکپارچه ثبت‌نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده، می‌رساند سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت‌نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه نموده‌اند، می‌باشد.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی

نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی
در مبادی ورودی به ریال

Toyota

Levin ۱۲۰۰ cc

۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰

Toyota

Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid

۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰

Hyundai

Kona

۲۰.۴۹۶.۶۰۰.۰۰۰

Honda

Vezel ۲۰۲۳

۲۰.۳۵۹.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی‌الحساب در مبادی ورودی

نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی
در مبادی ورودی به ریال

Toyota

Levin ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳

۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Toyota

Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۳

۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Toyota

Corolla ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳

۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Toyota

Corolla ۱۸۰۰ cc ۲۰۲۳

۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

KIA

K۵ ۱۵۰۰ CC

۱۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Honda

City

۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Toyota

Corolla ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳

۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Toyota

Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۳

۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

Skoda

Super B

۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

NISSAN

Sylphy

۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

تبصره ۱ - قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند

تبصره ۲ - قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ - عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۵ - تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

تبصره ۶ - آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۷ - اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
کد خبر: 55343
منبع: دنیای خودرو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha