عده‌ای از زیر بار تعیین مسئولیت دستمزد ۳۵ درصدی فرار می‌کنند

میرغفاری گفت: نمایندگان کارگری وقتی جلسه تعیین مزد را ترک کردند، نرخ ۳۵ درصد مصوب شده بود. عده‌ای با انداختن تقصیرها به گردن نمایندگان کارگری می‌خواهند از بار این مسئولیت غلط فرار کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، علیرضا میرغفاری نماینده کارگران در شورای عالی کار در واکنش به ادعای احتمال افزایش بیشتر دستمزد کارگران در صورت ترک نکردن جلسه توسط نمایندگان کارگری اظهار کرد: این ادعا فرافکنی و فرار از مسئولیت است.

وی افزود: نمایندگان کارگران وقتی جلسه را ترک کردند که پیشنهاد افزایش ۳۵ درصدی دستمزد به پیشنهاد وزیر کار و به اتفاق آرا توسط نمایندگان دولت و کارفرمایی تصویب شده بود.

میر غفاری گفت: نمایندگان دولت و کارفرمایی به این موضوع رای داده بودند و دیگر بحث افزایش بیشتر دستمزد مطرح نبود. حتی نمایندگان کارفرمایی پیشنهاد افزایش ۲۲ درصدی دستمزد برای سایر سطوح را نیز داده بود. با این وجود انداختن تقصیر به گردن نمایندگان کارگری به نوعی ادعایی برای تطهیر کردن تصمیم نمایندگان دولت و نمایندگان کارفرمایی است.

نماینده کارگران بیان کرد: تعیین دستمزد ۱۴۰۳ به شکل غلطی اتفاق افتاد و می‌بینید که عده‌ای با مصاحبه کردن می‌خواهند خودشان را از این تصمیم غلط مبرا کنند.

نرخ دستمزد اکنون تعیین شده و تمام مسئولیت آن به عهده کسانی ست که آن را مصوب کرده‌اند. نمایندگان گروه کارگری به هیچ عنوان در چنین تصمیم غلطی هیچ مسئولیتی ندارند.

۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
کد خبر: 53771
منبع: 90 اقتصادی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha