مرگ تاجر ثروتمند ایرانی مقیم چین

ایران نوشت: تاجر ثروتمند تهرانی در کشور چین به کام مرگ فرو رفت و رسیدگی به مرگ مشکوک این تاجر در دستور کار مأموران جنایی ایران و چین قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد جسد تاجر ۳۱ ساله تهرانی اوایل سال گذشته برای خاکسپاری به وطن منتقل شد و مدتی بعد رسیدگی به شکایت مادر او که مرگ این جوان را مشکوک می‌دانست در شعبه سوم دادسرای جنایی تهران کلید خورد.
مادر این تاجر در طرح شکایت خود گفت: پسرم به همراه همسر و فرزندانش از ۱۰ سال قبل در شهر ایووی استان ژجیانگ چین زندگی می‌کردند.او دفتر بازرگانی داشت و تلاش زیادی کرده بود که زبان چینی را یاد بگیرد تا در کارش موفق شود.من هم گاهی به دیدار آنها می‌رفتم و موقع مرگش در چین بودم.شب مرگ پسرم یکی از دوستانش با او تماس گرفت و او را به محل کار خود دعوت کرد که بعد از آن حال پسرم بد شد و به کام مرگ فرو رفت با اینکه او بیماری زمینه‌ای نداشت و کاملاً سلامت بود.
در حالی که مادر این تاجر در کشور چین هم شکایت خود را ثبت کرده بود، تحقیقات جنایی همزمان در کشور ایران و چین ادامه پیدا کردتا اینکه مراجع قضایی چین مدارک تحقیقات خود را نزد بازپرس محمدمهدی براعه ارسال کردند.
این در حالی است که جسد در پزشکی قانونی تهران نیز معاینه شده و در گزارش معاینه جسد، علت فوت ایست قلبی تنفسی اعلام شده است.
صبح روز گذشته بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران یکی از دوستان ایرانی تاجر جوان را که او هم ساکن کشور چین است، به عنوان مطلع برای تحقیق در مورد مرگ این جوان احضار کرد.مطلع نزد بازپرس جنایی گفت:تاجر جوان را از مدتی قبل می‌شناختم و با هم دوست بودیم.ارتباط کاری نداشتیم و به عنوان یک هموطن در کشور غریب با او رفاقت داشتم.شب حادثه نزد او نبودم اما از دیگر دوستانمان شنیدم که آن شب مشروبات الکلی مصرف کردند و حال او بد شد.دوستانش می‌گفتند کمی بالا آورد و بعد دیگر نفس نکشید.
در حالی که مراجع قضایی چین، گزارش معاینه جسد در پزشکی قانونی چین را هم ارسال کرده اند؛ تصمیم نهایی در این پرونده بعد از ترجمه مدارک گرفته خواهد شد.

۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۳
کد خبر: 41060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha