بیانیه شدیداللحن انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران/ درکی از شرایط زندگی مردم کشورتان ندارید!

انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن طرح اخیر مجلس در محدود کردن بیش‌تر فضای مجازی، از نمایندگان مردم خواست که این ماجراجویی کوته‌نظرانه را در همین مرحله متوقف کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از ایسنا، متن بیانیه‌ انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران به شرح زیر است:

«کلمات را تهی از معنا نکنید؛ به اسم «صیانت» گذران زندگی، معاش، و سلامت روانی مردم ایران را نابود نکنید.

اجرای آزمایشی طرح «صیانت از فضای مجازی» را مجلس تصویب کرده‌ است. نمایندگانی که در شرایط ناامیدی مردم، با حداقل آرا وارد مجلس شده‌اند، مجدانه درصدد اثبات این گزاره هستند که درکی از شرایط زندگی مردم کشورشان ندارند.

تورم افسارگسیخته، گرانی که نفس مردم را به شماره انداخته، پاندمی کرونایی که هر لحظه، همچون شمشیر داموکلس، می‌تواند زندگی هر کدام‌مان را نابود بکند، واکسنی که به‌دلیل ناتوانی و نابخردی وزیر بهداشت و مشاورانش از مردم دریغ شده است و...

مردم عزادار عزیزانی هستند که می‌توانستند هنوز به حیات‌شان ادامه دهند اگر واکسیناسیون سراسری به موقع اجرا شده بود. جنوب و خوزستان در بی‌آبی و عطش می‌سوزد و...

با ندید گرفتن تمام مشکلات بنیادین کشور و مردم، تعدادی از نمایندگان مجلس، دست دراز کرده‌اند تا سلامت روانی و آزادی بیان مردم را سلب کنند و مانع کار و ‌کاسبی بخش بزرگی از شهروندان جامعه بشوند، شهروندانی که در شرایط کرونایی بیش از پیش به فضای مجازی وابسته شده‌اند.

به زیرساخت‌ها برسید. دست از کارهای نمایشی بردارید. قبل از نابودی آن‌چه که به‌شکل حداقلی وجود دارد، به گرانی فکر کنید. به تأمین واکسن فکر کنید. به ایجاد رونق اقتصادی فکر کنید.‌ به بهداشت و سلامت روانی جامعه فکر کنید. به بی‌آبی جنوب و خشکسالی سر راه کل کشور فکر کنید. درک کنید که مردم کشورتان در حال از دست دادن هر نوع امیدی به آینده هستند، ناامید از وقوع هر نوع تغییری در زندگی‌شان هستند.

انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان ایران هر نوع طرحی را که مانع آزادی بیان بشود، باعث از دست رفتن کسب‌وکار و درآمد مردم بشود، و یا آرامش و سلامت روانی جامعه را به خطر بیندازد، محکوم می‌کند و نسبت به عواقب آن هشدار می‌دهد. اجرایی شدن این طرح یعنی انسداد آزادی و حذف کرامت شهروندان ایرانی در فضای مجازی. عملی شدن این طرح گره‌کور دیگری بر مناسبات اجتماعی کشور خواهد زد.

این طرح یک ماجراجویی کوته‌نظرانه است و امیدواریم در همین مرحله متوقف شود. انجام این تصمیم‌ نابخردانه به صلاح این کشور و این مردم نیست.»

۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
کد خبر: 18225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha