نمایندگان مجلس جدید از راه نرسیده با تمام توان به عزل و نصب‌ها وارد شده‌اند | دولت حریف این‌ها نمی‌شود

امام جمعه اردبیل گفت: با کمال تاسف بخش مهمی از نمایندگان مجلس جدید هنوز از راه نرسیده با تمام توان به عزل و نصب‌ها وارد شده‌اند. جلوی این‌ها را فقط ملت ما می‌تواند بگیرد و دولت حریف این‌ها نمی‌شود. تا دولت حرف می‌زند وزیر را زیر سوال می‌برند و ده‌ها دردسر برای دولت درست می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ، آیت الله سید حسن عاملی، ۱۱ خرداد در خطبه‌های نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل برگزار شد، ضمن گرامی داشت آغاز به کار مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شروع به کار مجلس شورای اسلامی را تبریک می‌گوییم و برای تمام اعضاء آرزوی موفقیت داریم ملت ما دو مطالبه بسیار مهم از مجلس دارد اول اینکه نقش خطیر در حل معضلات کشور مخصوصاً معضلات اقتصادی داشته باشد. در کنار لوائح دولت ما منتظر طرح‌های کارشناسی شده از مجلس هستیم. کمیسیون‌های مجلس باید موتور محرک‌های کشور در موضوعات حساس کشوری باشند.

وی ادامه داد: در این خصوص مجلس نباید زمان را از دست بدهد حتی یک روز هم در این باب تاثیر دارد. دوم اینکه مجلسیان از وظایف اصلی و ذاتی خود خارج نشوند به اموری که به آنها مربوط نیست وارد نشوند. در عزل و نصب‌ها ورود نکنند، وارد استخدام‌های سفارشی نشوند. با ورود نمایندگان به عزل و نصب‌ها قطعاً مدیریت منابع انسانی که نقش اصلی را در رشد و توسعه کشور دارد مختل خواهد شد.

آیت الله عاملی تصریح کرد: اینکه نماینده مجلس اصرار داشته باشد که فرد مورد نظر وی در مسئولیت‌ها و پُست‌ها قرار بگیرد معنا، مفهوم و پیام خیلی بدی دارد. معنای آن، این است که این فرد در انتخابات آینده هوای او را داشته باشد در حالی که مسئولین اجرایی حق دخالت در انتخابات را ندارند.

وی ادامه داد: گاهی به خاطر کشمکش روی مسئولیت‌ها، یا سهم‌بندی بین آنها صورت می‌گیرد و یا اینکه یک مسئولیت حساس به خاطر اختلاف نمایندگان بدون مسئول می‌ماند همچنان که الان یک شهر مهم توریستی ما به خاطر اختلاف نمایندگان بدون فرماندار مانده است، همه این حوادث برای ملت ما مسئولیت درست می‌کند و خداوند با همین حوادث با رای دهندگان احتجاج خواهد کرد این سیئه را فقط دو مجموعه می‌تواند حل کند اول خود ملت است. نمایندگان فقط از ملت حساب می‌برند و دوم مجمع تشخیص مصلحت نظام است که تصویب کنند با دخالت نماینده در عزل و نصب‌ها از چندین دوره از نمایندگی مجلس محروم شود.

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: فعلاً ما قسم اول را در دسترس داریم و من از ملت عزیز در تمام استان‌ها در جای جای کشور می‌خواهم حلقه‌ها و کانون‌های امر به معروف و نهی از منکر مخصوص مجلس و مجلسیان تشکیل دهند و در دو مورد رصد کامل داشته باشند. اول اینکه نمایندگان در عزل و نصب‌ها دخالت نکنند و دوم اینکه استخدام‌های سفارشی با تحت فشار قرار دادن وزیر نداشته باشند، هرگاه دیدید این دو خلاف اتفاق افتاد فریاد بزنید اعتراض کنید و ساکت ننشینید.

وی گفت: اگر این مسئله اتفاق بیفتد یقین داشته باشید کشور در مدیریت منابع انسانی، در برداشتن گام‌های مهم به طرف عدالت و در رسیدن به رشد و توسعه، نفس حیاتی و نفس مُمِد حیات می‌کشد از دانشجویان عزیز از بسیج عزیز از فعالان سیاسی از نخبه‌های سیاسی از اقشار فرهیخته می‌خواهم در این خصوص وارد میدان شوند.

امام جمعه اردبیل افزود: با کمال تاسف بخش مهمی از نمایندگان مجلس جدید هنوز از راه نرسیده با تمام توان به عزل و نصب‌ها وارد شده‌اند. جلوی این‌ها را فقط ملت ما می‌تواند بگیرد و دولت حریف این‌ها نمی‌شود. تا دولت حرف می‌زند وزیر را زیر سوال می‌برند و ده‌ها دردسر برای دولت درست می‌کنند. این دخالت، خیانت بزرگ به ملت ماست. من مصرانه از ملت عزیز می‌خواهم در برابر این خیانت بزرگ مدیریتی تماشاگر نباشند. ملت عزیز اگر در انتظار حل مشکلات است یقین داشته باشند که با عزل و نصب‌های سفارشی مشکل نه تنها حل نمی‌شود بلکه بر مشکل اضافه خواهد شد.

۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۵۹
کد خبر: 55999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha