بدهی آمریکا از ۸۵ تریلیون دلار گذشت

کشورهای خارجی بیش از هفت تریلیون دلار اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در اختیار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه نوامبر ۲۰۲۰ به ۲۷ تریلیون و ۳۱۴  میلیارد و ۹۲۷ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۲ هزار و ۶۰۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۱۸ هزار و ۷۹۸ دلار بوده است.

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه نوامبر به سه تریلیون و ۲۰۶ میلیارد و ۷۹۲ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۳۱۳ میلیارد و ۷۸۳ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۰۷ میلیارد و ۱۲۷ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۰۵ میلیارد و ۱۴۹ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با  ۳۴۳ میلیارد و ۸۹ میلیون دلار است.

به گزارش ایسنا، هم‌چنین تا پایان ماه نوامبر، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۵ تریلیون و ۸۶۲ میلیارد و ۵۲۴ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۰ تریلیون و ۸۹۷ میلیارد و ۵۴۶ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۰۸ میلیارد و ۷۸۷ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.

طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۹۵ میلیارد و ۹۹۸ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۸۵۵ میلیارد و ۱۸۰ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۲۹۸ میلیارد و ۳۸۱ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.

در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۵۷ تریلیون دلار و ۵۵۸ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۳۱ تریلیون و ۷۹۹ میلیارد دلار برآورد شده است.   

۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
کد خبر: 9432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha