قالیباف:همه چیز دادند هیچ امتیاز اقتصادی برای کشور نگرفتند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با سرمایه مادی و نیروی انسانی جوانان و متخصص، کاری خواهیم کرد که از سواحل عمان در ۱۲ سال آینده پایتخت اقتصادی کشور شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، محمدباقر قالیباف عصر شنبه - دوم تیرماه- در جمع مردم قزوین که در سالن شهید بابایی تجمع کرده بودند، با اعتراض به روش مدیریتی در دهه ۹۰ گفت: در آن دهه رشد اقتصادی کشور کمتر از یک درصد بود، اما نقدینگی کشور ٢۶ برابر شد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: افرادی که اکنون در صحنه انتخابات ریاست جمهوری هستن، می‌خواهند ما را به شرایط و ریل گذشته برگردانند، و همواره به جای نتوانستیم «نگذاشتند و تحریم بودیم» را مطرح میکنند.

همه چیز دادند هیچ امتیاز اقتصادی برای کشور نگرفتند

قالیباف گفت: برخی آن روزها تحریم را «کاغذ پاره» می‌دانستند، اما من هیچ‌وقت این حرف را نزدم؛ و معتقد بودم تحریم برای ما سختی و مشکلات دارد، اما باید مساله تحریم را حل کنیم. اگر می‌گویم با مذاکره موافق هستم که برخی دوستان متدین اعتراض داشتند، مذاکره را یک روش مبارزه با دشمن می‌دانم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آنها در تحریم به جای آنکه مذاکره را روش مبارزه بدانند رفتند به صداقت آمریکایی پناه بردند، یک متن نوشتند و روی کاغذ همه چیز دادند اما در عمل هیچ امتیاز اقتصادی برای کشور نگرفتند، ترامپ آمد یک شبه از برجام خارج شد.

آزادیخواهان جهان برای «وعده صادق» اشک شوق ریختند

قالیباف گفت: در دقایق و روزهای حساسی به سر می‌بریم، انتخابات بسیار مهم و حیاتی است، یکی از فرصت‌هایی که مردم تصمیم‌گیری می‌کنند و مهمترین مسئولیت‌ها را به یک شخص دوم کشور واگذار می‌کنند، همین انتخابات است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قدرت اساسی در حوزه اجرا در اختیار رئیس جمهوری قرار دارد، اضافه کرد: کشور در سال‌های گذشته به زعم خدمات «شهید جمهور» شرایطی را طی کرد که ما در صنعت دفاعی افتخارات بسیاری را کسب کردیم، «وعده صادق» که محقق شد، تمام مسلمانان و آزادیخواهان در ایران و خارج از کشور، به خاطر غرورآفرینی ایران اشک شوق ریختند.

وی به ثروت‌های طبیعی و منابع بزرگ نفت و گاز کشور اشاره کرده و گفت: چرا باید کاری کنیم که هر روز سفره‌های مردم کوچک‌تر شود، ما امروز ۱۹.۵ درصد نفت و گاز دنیا را در اختیار داریم و رتبه نخست جهان هستیم، نبود امکانات و مشکلات همه در بی‌تدبیری و مدیریت‌های ادوار گذشته است که می‌خواهند مجددا آن را ادامه دهند.

آنها که می‌گفتند «نمی‌گذارند کار کنیم» ۳۰ سال در قدرت بودند

قالیباف ادامه داد: برخی از جریانات سیاسی که هشت سال بر سر قدرت بودند می‌گویند «نگذاشتند ما کار کنیم»، اگر توان ندارید، کنار بروید، مردم و نظام اسلامی می‌خواهند مقتدر باشند، این جریان را همان کسانی اداره می‌کنند که در دهه ۷۰و ۹۰ بر سر کار بودند و جمعا ۳۰ سال قدرت کشور را در اختیار داشتند.

وی اضافه کرد: روزی که ترامپ (رئیس جمهوری وقت آمریکا) از برجام بیرون رفت، برخی گفتند یک هفته فرصت داریم، این یک هفته چند هفته شد و حتی به چند ماه کشید، همه بلاتکلیف بودند و کشور را در نابسامانی گذاشتند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: دولت دوازدهم کاری جز تسلیم شدن در مقابل آمریکایی‌ها نداشت، اما قانونی در مجلس تصویب شد تا پروتکل الحاقی را رد کنیم، یادمان نرفته وقتی غنی‌سازی را ۲۰ یا ۶۰ درصد کردیم، (می‌گفتند جنگ می‌شود) آیا جنگ شد؟ اینها همه حرف‌های بی‌پایه و اساس است، در آن روزگار فقط ۳۰۰ هزار بشکه نفت فروخته می‌شد، اما در دولت سیزدهم به همت دولت «شهید رئیسی» یک میلیون بشکه نفت به فروش رفت.

وی اظهار داشت: در کرونا روزی ۷۰۰ نفر به رحمت خدا می‌رفتند، دولت یازدهم و دوازدهم معتقد بود که نمی‌گذاشتند ما واکسن وارد کنیم که همه اینها سفسطه بازی‌ بیش نبود.

تهرانی ساختم که هرسال با تحولات شگرفی همراه است

قالیباف با بیان اینکه در دوره ریاست جمهوری خنثی‌سازی تحریم به معنای استفاده از ظرفیت داخل را دنبال خواهم کرد، ادامه داد: ما ۲۰ درصد از انرژی استحصال شده را استفاده می‌کنیم که بالای ۱۰۰ میلیارد دلار است، یعنی ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از تمام‌ درآمدهای ارزی کشور که باید مورد توجه باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در دوران مدیریت شهری متاسفانه دولت نهم و دهم نیز با ما همراهی نداشت، در همان هشت سال یک جلسه با شهرداری برگزار نشد و ما را یکبار به جلسه هیات دولت دعوت نکردند، درصد ناچیزی از بودجه را به ما می‌دادند، هیچ کمکی نمی‌کردند، بارها خواستم به مردم تهران بگویم، اما صرف نظر کردم، با مدیریت درست و توجه به مردم و نخبگان تصمیم گرفتم و تهرانی ساختم که هرسال با تحول و تغییرات شگرفی همراه است.

اجازه نمی‌دهم زنان بر سر دوراهی «همسرداری» و «اشتغال» بمانند

قالیباف به اقدامات در حوزه زنان اشاره کرد و گفت: ما امروز از نظر دیگاه زنان در تفاوت با غرب قرار داریم، آن‌ها نگاه برابر جنسیتی دارند، اما در اسلام نگاه عدالت جنسیتی وجود دارد که یک زن در کنار نقش مادری و همسری بتواند نقش اجتماعی، کارشناسی و مدیریتی را در جامعه قبول کند.

وی خاطرنشان کرد: من هرگز اجازه نخواهیم داد زنان ما بین «همسرداری» و «اشتغال» سر دوراهی باشند و فقط یکی را انتخاب کنند، امروز ۶۰ درصد دانشگاه ما را بانوان تشکیل می‌دهد، عدالت جنسیتی یعنی چه زن و چه مرد هرکدام که شایسته تر بود مدیریت را قبول کند.

کیفیت خوروهای داخلی در حداقل ممکن است؛ اعتراض نکنیم؟

قالیباف به صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: از قزوین که به تهران می‌روید، کارخانه خودروسازی که می‌رسید، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شود که همه را ناراضی کرده است، کیفیت در حداقل ممکن قرار دارد، یعنی ما خودروی گران، بی‌کیفیت‌تر و با سوخت بالا بخریم و هیچی اعتراضی نکنیم.

وی با بیان اینکه باید صنعت خودرو را متحول ساخت، ادامه داد: تولید در رقابت است، مگر می شود کشوری در صنعت موشکی و هوافضا حرف اول خاورمیانه را بزند، اما به خاطر نداشتن پمپ کولر یک خودرو، تولید را متوقف کند، یا این نکته که هوافضای سپاه امروز به صنایع فناوری پیشرفته دسترسی دارد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: در عملیات «وعده صادق» همه قدرت‌ها مقابل ما بودند، اما صنایع موشکی ایران آنقدر پیشرفت کرفده که تمام ناتو و گنبد آهنی رژیم صهیونیستی را دور زد و قدرت‌های بزرگ جهان را به فکر فرو برد.

سواحل مکران پایتخت اقتصادی کشور خواهد شد

قالیباف با بیان اینکه پنج اولویت بزرگ را دنبال خواهم کرد، اظهار داشت: با سرمایه مادی و نیروی انسانی جوانان و متخصص، کاری خواهیم کرد که از سواحل عمان در ۱۲ سال آینده پایتخت اقتصادی کشور سر بیرون بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن دنبال این است که ما را از آینده ناامید کند، حال فعلی ما را پریشان کند، در دولت چهاردهم با کارهایی که خواهم کرد، تمام مشکلات خزر تا خلیج فارس را برطرف می‌کنم، در همین دشت قزوین ما که امنیت غذایی کشور را فراهم می‌کند، مشکل آب باید حل شود، مشکل اراضی با منابع طبیعی و اوقاف باید مرتفع شود.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: قزوین یک عمر تاریخ دارد که شامل چهره‌های روحانیت، علما و شهدای بزرگی مثل عباس بابایی، ابوترابی، شهیدان لشگری و رجایی است.

۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰
کد خبر: 56809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha