اولین پیروزی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال رقم خورد | آمریکا زانو زد + فیلم خلاصه بازی

تیم ملی والیبال مردان ایران در نخستین دیدار هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ به مصاف آمریکا رفت و موفق شد با حساب 3 بر 2 تیم ملی آمریکا را شکست دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال به مصاف آمریکا رفت و با وجود ۸ شکست در تمامی بازیهای قبل، توانست شگفتی‌ساز شود و در حالی که پیمان اکبری را برای دومین بار به عنوان سرمربی روی نیمکت داشت، آمریکا را ۳-۲ شکست داد.

فیلم خلاصه بازی والیبال ایران - امریکا

ترکیب اولیه ایران:

محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، علیرضا فراهانی، امین اسماعیل‌نژاد، پوریا خانزاده، میلاد عبادی‌پور، آرمان صالحی.

هدایت تیم ملی ایران برعهده پیمان اکبری است.

ترکیب اولیه آمریکا:

مایکا کریستنسن، متئو اندرسون، جفری جندریک، تیلور آوریل، گرت موآنگوتوتیا، توری دیفالکو، اریک شوجی.

ست نخست: ۲۸-۲۶ آمریکا

در ست نخست ایران عملکرد خوبی نسبت به هفته‌های قبل ارائه داد و در حالی که شروع خوبی نداشت توانست به بازی برگردد و حتی از حریف پیش افتاد اما در نهایت ۲۸ بر ۲۶ شکست خورد.

ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ ایران

در ست دوم نیز آمریکا شروع بهتری داشت اما ملی‌پوشان در امتیاز ۸ به حریف رسیدند. در ادامه و روی امتیاز سرویس مسلم‌آبادی ایران ۱۱- ۸ پیش افتاد. میلاد عبادی پور که یکی از خوب های ایران در این بازی بود توانست امتیاز هجدهم ایران را با آبشاری زیبا به دست بیاورد. در ادامه آمریکا با درخشش دی‌فالکو توانست اختلاف را کم کند ولی پوریاحسین‌خانزاده کم اشتباه ظاهر شد و امتیازهای مهمی را به دست آورد تا در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۳ ایران به پایان برسد.

ست سوم: ۲۵ بر ۱۸ ایران

ست سوم با امتیاز خوب عبادی پور از سرویس برای ایران شروع شد و در ادامه درخشش اسماعیل‌نژاد روی اسپک و سرویس باعث شد تا ایران ۷ بر ۲ پیش بیفتد و جان اسپرو را مجبور به گرفتن وقت استراحت کند.

آمریکا در ادامه رفته رفته اختلاف امتیازات را کاهش داد ولی با اسپک زاویه‌دار پوریاحسین‌خانزاده ایران به امتیاز ۱۵ رسید. درخشش ملی‌پوشان ادامه یافت و دفاع روی تور زیبای اسماعیل‌نژاد باعث شد نتیجه ۲۰- ۱۵ شود و این ست در نهایت ۲۵-۱۸ به سود ایران به پایان رسید.

ست چهارم: ۲۸ - ۲۶ آمریکا

ست چهارم درحالی آغاز شد که دی‌فالکو همچنان در متن حملات آمریکایی‌ها قرار داشت و بازی پایاپا پیش رفت ولی آمریکا توانست اختلاف امتیاز ایجاد کند. دو اسپک پیاپی اسماعیل‌نژاد و عبادی‌پور دفاع شد تا آمریکا ۱۲- ۷ پیش بیفتد در ادامه ایران اختلاف را کم کرد تا امیدوار به بردن ست و بازی شود و در حالی که آمریکا نیاز به یک امتیاز برای بردن ست داشت ایران توانست بازی را در امتیاز ۲۴ به تساوی بکشاند. در نهایت آمریکا این ست فشرده را ۲۸ بر ۲۶ برد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم: ۱۵-۱۳ ایران

در ست پنجم دو تیم بسیار نزدیک پیش رفتند و در امتیاز ۶ برابر شدند. بر خلاف ۸ بازی قبل ایران در دفاع روی تور و دریافت عالی کار می‌کرد تا اینکه ۱۳-۱۲ پیش افتاد. بازیکن آمریکا سروریس را به تور زد تا ایران ۱۴-۱۲ پیش افتد. با آبشار پوریا حسین خانزاده ایران ۱۵-۱۳ برنده شد تا شگفتی‌ساز هفته سوم لیگ ملتها شود.

ملی‌پوشان والیبال ایران باید در دیدار بعدی به مصاف تیم ملی هلند بروند که دیروز سه‌شنبه عملکرد خوبی برابر برزیل داشت ولی در نهایت ۳ بر یک شکست خورد.

در حال حاضر آمریکا با سه برد و هشت امتیاز در جایگاه دوازدهم جای گرفته است و ایران هم با هشت باخت به عنوان تیم شانزدهم در قعر جدول رده بندی قرار دارد.

آمریکا هفته اول لیگ ملت‌های امسال را با تیم دوم خود شروع کرد چرا که بازیکنان اصلی این تیم در کمپی در این کشور مشغول تمرین برای المپیک بودند. بنابراین با تیم دوم راهی ترکیه شد و در تمامی دیدارهایش شکست خورد اما در هفته دوم تیم اصلی خود را راهی مسابقات کرد و برابر آرژانتین و صربستان به پیروزی رسید اما نتیجه را به ایتالیا و کانادا واگذار کرد. این تیم در هفته سوم هم با تمامی نفرات اصلی خود شرکت کرده است و با توجه به اینکه در المپیک هم حضور دارد، به دنبال آماده‌سازی خود برای این رویداد معتبر بین‌المللی است.

تیم ملی والیبال ایران هم که در حال حاضر شانس حضور در المپیک پاریس را از دست داده است برای کسب نخستین پیروزی خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ کاری دشوار در پیش دارد، اما این مهم‌ترین فرصت ملی‌پوشان برای بازگشت به مسابقات و شروع پرقدرت هفته سوم لیگ ملت‌ها در فیلیپین است.

پیمان اکبری سرمربی تیم ملی والیبال در حالی اسامی ١۴ بازیکن ایران در این دیدار را اعلام کرده است که در این بین محمدرضا حضرت‌پور که در پست تخصصی لیبرو بازی می‌کند، مقابل آمریکا به عنوان دریافت‌کننده قدرتی به میدان خواهد رفت و میثم صالحی نیز که دریافت‌کننده قدرتی است، به عنوان لیبرو مقابل شاگردان جان اسپرا به میدان می‌رود.

فهرست ملی‌پوشان بر اساس پست‌ها به شرح زیر است:

دریافت کننده قدرتی: میلاد عبادی پور (کاپیتان)، محمدرضا حضرت‌پور، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری و مرتضی شریفی

مدافع میانی: مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح‌آبادی و محمد ولی‌زاده

پاسور: محمدطاهر وادی و عرشیا به‌نژاد

قطر پاسور: امین اسماعیل‌نژاد و محمد بربست

لیبرو: آرمان صالحی و میثم صالحی

برنامه هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال

سه‌شنبه ۲۹ خرداد

هلند – برزیل؛ ساعت ۱۰:۳۰

کانادا – ژاپن؛ ساعت ۱۴:۳۰

بلغارستان – ترکیه؛ ساعت ۱۸

اسلوونی – آرژانتین؛ ساعت ۲۲

چهارشنبه ۳۰ خرداد

آلمان – فرانسه؛ ساعت ۱۰:۳۰

ایران – آمریکا؛ ساعت ۱۴:۳۰

کوبا – صربستان؛ ساعت ۱۸

ایتالیا – لهستان؛ ساعت ۲۲

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۳

آلمان – کانادا؛ ساعت ۶:۳۰

ایران – هلند؛ ساعت ۱۰:۳۰

برزیل – آمریکا؛ ساعت ۱۴:۳۰

ترکیه – آرژانتین؛ ساعت ۱۴:۳۰

بلغارستان – ایتالیا؛ ساعت ۱۸

کوبا – اسلوونی؛ ساعت ۲۲

جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

ایران – فرانسه؛ ساعت ۶:۳۰

کانادا – برزیل؛ ساعت ۱۰:۳۰

هلند – ژاپن؛ ساعت ۱۴:۳۰

آرژانتین – لهستان؛ ساعت ۱۴:۳۰

بلغارستان – کوبا؛ ساعت ۱۸

ترکیه – صربستان؛ ساعت ۲۲

شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳

آلمان – آمریکا؛ ساعت ۶:۳۰

کانادا – هلند؛ ساعت ۱۰:۳۰

فرانسه – ژاپن؛ ساعت ۱۴:۳۰

بلغارستان – آرژانتین؛ ساعت ۱۴:۳۰

صربستان – لهستان؛ ساعت ۱۸

اسلوونی – ایتالیا؛ ساعت ۲۲

یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

ایران – آلمان؛ ساعت ۶:۳۰

فرانسه – برزیل؛ ساعت ۱۰:۳۰

ژاپن – آمریکا؛ ساعت ۱۴:۳۰

کوبا – لهستان؛ ساعت ۱۴:۳۰

ترکیه – ایتالیا؛ ساعت ۱۸

صربستان – اسلوونی؛ ساعت ۲۲

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۸
کد خبر: 56672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha