تب جدید خرید ویلا در شمال ایران + قیمت مناطق

خرید ویلا در شمال می‌تواند از یک تا ۳۰ میلیارد تومان بسته به موقعیت مکانی، متراژ بنا و دیگر ویژگی‌ها هزینه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، خرید ویلا در شمال با رسیدن فصل گرما و شدت گرفتن سفرهای تابستانی رونق پیدا می‌کند. هرچند امسال، قیمت‌ها تعیین‌کننده میزان رونق است.

خرید ویلا در شمال در مقایسه با سال‌های قبل با استقبال کمتری مواجه شده است. البته در این میان هنوز می‌توان مناطقی را یافت که مشتریان پروپاقرص خود را دارند. تا پیش از این، خیلی‌ها ترجیح می‌دادند که استان مازندران را برای خرید ویلا انتخاب کنند، اما چند سالی می‌شود که برخی خریداران سمت استان گیلان می‌روند. خرید ویلا در چمستان و نوشهر در مازندران و ماسال و انزلی در گیلان متقاضی بیشتری دارد. ناگفته نماند که برای خرید ویلا آنگونه که تعدادی از آگهی‌های فروش نشان می‌دهند باید حداقل بودجه یک میلیاردی و حداکثر ۳۰ میلیاردی داشته باشید.

خرید ویلا در چمستان

خرید ویلا در چمستان از آنجایی‌که این شهر فاصله چندانی با تهران ندارد و در دل جنگل‌های هیرکانی جای گرفته، رونق پیدا کرده است. این‌ها تنها مزیت‌های چمستان نیستند؛ چمستان حدود ۱۵ کیلومتر با نور که یک شهر ساحلی شناخته‌شده است، فاصله دارد و در ضمن در نوار ساحلی واقع شده با اینحال یک شهر کوهستانی محسوب می‌شود و بنابراین می‌توان از آن به‌عنوان یک قطب گردشگری در استان مازندران نام برد.

خرید ویلا در چمستان به بودجه چندانی نیاز ندارد، البته در مقایسه با دیگر مکان‌ها. برای مثال یکی از ارزان‌ترین ویلاهای این شهر با متراژ ۸۰ مترمربع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آگهی شده است؛ یعنی متری ۱۱ میلیون و ۵۳۸ میلیون تومان. به قول فروشنده، این ویلا با نمای فلت است و پارکینگ، انباری و بالکن از جمله ویژگی‌های آن محسوب می‌شوند. ویلای ۸۵ متری دیگری هرچند انباری ندارد، اما از آنجایی‌که استخردار است و متراژ زمین آن ۱۶۰ مترمربع است، توسط فروشنده متری ۱۶ میلیون و ۲۵۰ تومان آگهی شده، یعنی در مجموع برای خرید این ویلا باید بودجه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیونی داشته باشید.

خرید ویلا در چمستان به این ویلاهای یک تا دو میلیاردی محدود نمی‌شود و برای خرید ویلاهای لاکچری معمولا با متراژ بالا باید حدود شش تا هشت میلیارد تومان هزینه کنید. برای مثال، قیمت ویلای ۳۰۰ متری در چمستان با امکاناتی مثل استخر چهار فصل و جکوزی هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. این بودجه برابری می‌کند با خرید یک خانه ۸۰ متری در منطقه ۵ تهران.

خرید ویلا در انزلی

خرید ویلا در انزلی که بندری زیبا در غرب استان گیلان است، از دیرباز مورد استقبال به‌ویژه پایتخت‌نشینان بوده است. اگر یک بودجه هشت میلیاردی داشته باشید، می‌توانید یک ویلای ۱۲۴ متری در داخل شهر بندر انزلی بخرید. البته از زمان ساخت این ویلا ۲۷ سال می‌گذرد و امکانات زیادی ندارد و مالک آن در آگهی به مواردی مثل پارکینگ سرپوشیده، دوربین مدار بسته یا فاصله ۱۰ دقیقه‌ای تا دریا اشاره کرده است.

اگر قصد خرید ویلا با متراژ بالاتر، اما با بودجه‌ای در همین حول و حوش را دارید، می‌توانید سری به منطقه غازیان بزنید. فروشنده ویلای ۳۷۲ متری با سال ساخت ۱۳۸۰ را هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین کرده است. این ویلا پارکینگ و بالکن دارد و چهار خوابه است. خرید ویلا در انزلی، اگر ویلایی نوساز با امکاناتی بیشتر مثل استخر، بام تهرانی، کف پارکت با نمایی مدرن بخواهید، بودجه هشت برابر دو مورد قبل نیاز دارد. برای مثال، خرید یک ویلای ۱۷۴ متری نوساز حدود ۱۶ میلیارد تومان آگهی شده است.

خرید ویلا در نوشهر

خرید ویلا در نوشهر را بر اساس آگهی‌های آنلاین می‌توان با بودجه حداقل چهار میلیارد تومان بررسی کرد هرچند وقتی توقع بالا برود،‌ قیمت ویلا هم ممکن است به رقم‌های شگفت‌انگیزی برسد. هر کدام از این ویلاها دارای امکانات و ویژگی‌های خاص خود هستند. نوشهر از قدیم‌الایام یکی از مقاصد اصلی و محبوب گردشگران است که در غرب استان مازندران واقع شده. شاید نزدیکی آن به کوه‌های البرز و دریای خزر، فاصله کوتاه با چالوس و نور و دارا بودن بندر و فرودگاه در محبوبیت آن نقش اصلی را بازی کنند و تعیین‌کننده قیمت‌های بالاتر برای خرید ویلا در این شهر باشند.

خرید ویلا قدیمی با امکانات حداقلی که متراژ آن ۱۳۵ متر است، چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز دارد. اگر می‌خواهید ویلایی با متراژ کمتر برای مثال ۹۵ متری داشته باشید، در مجموع باید چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بپردازید. البته اگر قصد خرید ویلا لاکچری در شهر نوشهر را دارید، به ارقام بالاتر و شگفت‌آورتری می‌رسید. برای مثال، یک ویلا ساحلی ۵۰۰ متری در نوشهر با متری ۶۰ میلیون تومان آگهی شده و در مجموع بابت خرید این ویلا نوساز باید ۳۰ میلیارد تومان بودجه داشته باشید. البته در حالی این ویلا فول امکانات با نمای عالی متری ۶۰ میلیون تومان آگهی شده که در حال حاضر قیمت هر مترمربع مسکن در تهران از ۸۰ میلیون تومان عبور کرده است.

خرید ویلا در ماسال

ویلا ۱۰۰ متری با متراژ زمین ۳۰۰ مترمربعی در ماسال در استان گیلان ۱۴ میلیارد تومان آگهی شده است. فروشنده برای فروش هر متر مربع از این ویلا ۴۶ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان تعیین کرده است. البته وقتی به توضیحات خرید آن توجه می‌کنید، خبری از ویژگی‌های خاص نیست، حتی این ویلا پارکینگ هم ندارد. خرید ویلا در ماسال با بودجه کمتری هم شدنی است؛ برای نمونه خرید ویلا نزدیک به دریا که ۱۲۰ متری است، به بودجه شش میلیاردی نیاز دارد. ۴۲۰ متر زمین، کف حیاط سنگ‌کاری شده، درختچه‌های میوه، نمای سنگی ساختمان و ... تنها ویژگی‌های این ویلا محسوب می‌شود. یک فروشنده دیگر ویلای تازه ساخت خود را شش میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان آگهی کرده است.

خرید ویلا در ماسال شاید به دلیل نزدیکی آن به شهر رشت به عنوان مرکز استان گیلان رونق گرفته است، اما این تنها یکی از دلایل محبوبیت این منطقه ییلاقی به حساب می‌آید. آب و هوای پاک، فضایی بکر و مه‌آلود، آبشارهای بلند و مراتع سرسبز از جمله دلایل دیگری هستند که برای رونق خرید ویلا در ماسال می‌توان برشمرد.

خرید ویلا قسطی در شمال

خرید قسطی ویلا با توجه به بالا رفتن قیمت‌ها چند سالی می‌شود که رواج یافته است. کسانی که تمایل به خرید ویلا در شمال را دارند، اما نمی‌توانند آن را به شکل نقد و یکجا پرداخت کنند، این روش برای‌شان بهترین گزینه است. نمونه‌های خرید قسطی ویلا کم نیستند، برای مثال، فروش ویلا ۲۷۰ متری در نوشهر که قیمت آن ۱۴ میلیون تومان تعیین شده، به شکل اقساطی است. در توضیحات این آگهی شرایط اقساطی به صورت ۳۰ درصد پیش‌پرداخت و بقیه مبلغ در ۱۰ ماه درج شده است.

خرید قسطی ویلا در دیگر مناطق شمال هم رونق گرفته است. یک نمونه دیگر نشان می‌دهد که یک فروشنده ویلا ۱۷۰ متری خود در چمستان را که دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آگهی کرده، به صورت اقساطی به مشتری می‌فروشد. در این آگهی آمده که نقد و اقساط چند ماهه و بدون بهره خواهد بود.

۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۴:۵۶
کد خبر: 55751
منبع: فرارو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha