بورس در گرداب رکود و ریزش / خروج پول حقیقی از ایران خودرو و سایپا

در آخرین روز معاملاتی هفته ارزش معاملات سهام ریزش کرد و شاخص‌های بازار سهام تنزل کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در معاملات روز چهارشنبه بیست و سوم اسفند ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۱۳ هزار و ۲۹۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۲۰۹ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۳ هزار و ۸۹۹ واحدی در رقم ۷۳۲ هزار و ۴۶ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با افت ۱۲۳ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۸۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش ۵۲۷ واحد به سطح ۱۳۳ هزار و ۹۰۹ واحد رسید.

خروج پول حقیقی از خودرو و خساپا

روز چهارشنبه نماد خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۳ میلیارد تومان بود. پس از خساپا، نمادهای خودرو و وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فن افزار، دانا و انرژی تعلق داشت.

بورس در گرداب رکود و ریزش / خروج پول حقیقی از ایران خودرو و سایپا

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فولاد، شپنا و وغدیر نمادهای قرز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، وپارس و پاکشو از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، بپاس و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای مادیرا، بجهرم و اتکای بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خودرو بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، بیوتیک و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۷۷ هزار و ۳۵۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۶۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود که ۸۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۵ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان رسید.

021223

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات امروز نماد فن افزار بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۲۵۷ میلیارد تومان بود.

پس از فن‌افزار، وپارس بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد کرومیت و وبصادر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات

در جدول حجم معاملات نیز سهام وپارس با تعداد ۴۸۳ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۷۵۸ سهم در صدر قرار گرفته است. وبصادر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد شستا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس

در معاملات چهارشنبه، ۲۹ نماد صف خرید داشتند و ۷۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۷۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۶۲ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۵ درصدی به ۲۵۰ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

021223

۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
کد خبر: 53342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha