ادامه جنگ لفظی کشتی‌گیرها با فوتبالیست‌ها / تصاویر استوری های آتشین  یزدانی و کاظمیان را ببینید

دارنده دو نشان نقره مسابقات جهانی کشتی با انتقاد از کنعانی‌زادگان گفت: در گروه چهار تیمی، سوم می‌شوند، از بیت‌المال جایزه می‌گیرند و فخرفروشی می‌کنند. در ادامه هم جواد کاظمیان به او تاخت و این شد آغاز یک جنگ تمام عیار لفظی....

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، امیرمحمد یزدانی درباره استوری اخیرش در واکنش به صحبت‌های اخیر محمدحسین کنعانی‌زادگان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس که گفته بود «پرسپولیس بزرگ است و باید با ماشین خوب به ساختمان این باشگاه رفت» و «خودرویی که پس از جام جهانی ۲۰۲۲ وارد ایران کردم ۱۰۰ میلیارد تومان قیمت دارد» اظهار داشت: از این لحن صحبت که بی‌ادبانه بود، خوشم نیامد. اینطور پُر توقع صحبت کردن، خوب نیست.

وی ادامه داد: برای من پرسپولیس و استقلال فرقی ندارند، عده‌ای از پرسپولیسی‌ها آمدند و به من فحش دادند، اما نه از تعریف استقلالی‌ها از استوری‌ام خوشم می‌آید و نه از فحش پرسپولیسی‌ها دلگیر می‌شوم. این حق ماست که نسبت به انتشار چنین ویدئویی ناراحت شویم. ما هم حق داریم، اگر جایگاه ورزش اول کشور را نداشته باشیم که قطعاً جایگاه ما باید به لحاظ مدالی و افتخار، اول باشد، دوم که هستیم. این همه مدال و افتخار داریم و هر جا می‌رویم دست پُر برمی‌گردیم، آن وقت افتخار فوتبال چیست؟

(عکس) استوری تند امیرمحمد یزدانی علیه محمدحسین کنعانی‌زادگان

سوم شدن در جمع چهار تیم در جام جهانی افتخار است؟

وی ادامه داد: خواستم یک استوری ساده بگذارم، اما بعد ترجیح دادم حرف دلم را بزنم. درست است فوتبال ورزش بزرگی است، با دامنه‌ای وسیع‌تر و وقتی حرف می‌زنیم، می‌گویند خودتان را با فوتبال مقایسه نکنید، جام‌جهانی خیلی پُربیننده‌تر از کشتی است، اما افتخار فوتبال ما در این جام‌جهانی‌ها چه بوده؟ تیم در گروه چهار تیمی‌، سوم می‌شود و هیچ‌وقت هم از گروه خودش بالا نمی‌آید. من هم جام‌جهانی را می‌بینم، من هم قبول دارم فوتبال یک صنعت بزرگ است، اما شما در جام‌جهانی چه کردید؟ اینکه ۶ گل از یک تیم دریافت کردید، افتخار بود؟ در نتایج‌شان بزرگ‌نمایی می‌کنند. بردن ولزی که از پلی‌آف بالا آمده که جایزه گرفتن ندارد. می‌گویند این جایزه صعود ما به جام‌جهانی است، مگر برای صعود هم جایزه می‌دهند؟

نخودی ۵ کارت هدیه و امامی یک ربع‌سکه جایزه می‌گیرند، فوتبالیست خودروی ۱۰۰ میلیاردی

یزدانی با اشاره به مصاحبه‌های اخیر هم‌تیمی‌هایش و برخوردهایی که بعد از کسب مدال جهانی و بازی‌های آسیایی با آنها شده، تأکید کرد: خیلی زشت است که محمد نخودی با سه مدال جهانی، بعد از بازگشت از بلگراد از ۵ کارت هدیه صحبت کند، یا یونس امامی بگوید که در مراسم تجلیل به من یک ربع سکه داده‌اند. اینها مدال‌داران جهانی هستند، مگر می‌شود اختلاف ما با ورزش دیگر ۱۰۰ میلیارد تومان باشد؟ همه این پاداش‌ها هم از پول دولت است، پول باشگاهی که نیست، از بیت‌المال است، پس مردم هم باید راضی باشند. یعنی مردم راضی‌اند که به یک رشته تنها بابت حضور در جام‌جهانی و سوم شدن در گروه چهار تیمی، حواله خودروی خارجی بدهند و بعد هم فخرش را به همین مردم بفروشد؟ شما در ازای پولی که می‌گیری، جایزه‌ای که دریافت می‌کنی باید کاری انجام دهی، آنها چه کاری انجام دادند؟

دبیر در اردوها از بیت‌المال می‌گوید، بعد فوتبالیست فخرفروشی می‌کند

نایب‌قهرمان کشتی آزاد جهان در مسابقات ۲۰۲۳ بلگراد با اشاره به صحبت‌های رئیس فدراسیون کشتی گفت: در اردوی تیم ملی، علیرضا دبیر هزار بار می‌گفت خرجی که برای شما در اردوی تیم ملی می‌شود، از پول بیت‌المال است، خراب کنید، دیگر شما را مسابقه نمی‌برم. بعد یک فوتبالیست اینطور فخرفروشی می‌کند، آن هم بابت این همه باخت. کامران قاسم‌پور که قهرمان جهان شده بود، دو سال پیش بابت طلایش یک کارت هدیه خالی گرفته بود. الان یک نوجوان؛ منِ کشتی‌گیر و سایر هم‌تیمی‌هایم را می‌بیند و با این شرایط چطور سمت کشتی بیاید؟ مردم ما به کشتی علاقه دارند و پیگیر هستند.

جای رونالدو بودی چه می‌کردی؟

کشتی‌گیر جویباری تیم ملی آزاد اضافه کرد: زندگی‌ سخت شده و هزینه‌های زندگی مردم خیلی بالا رفته و اینگونه حرف‌ زدن ناراحت کننده است. این چه حرفی است که لیاقت فلان باشگاه این است که من با فلان ماشین سر تمرین بیایم، اگر جای رونالدو بودی چه می‌کردی؟ رونالدو این همه کمک می‌کند، شما پُز ماشینت را می‌دهی؟ بحث من تبعیضی است که بین ما قائل شدند. کشتی‌گیر ملی ما این همه مشکل دارد و اگر حذف شود، هیچ جایزه و حقوقی دریافت نمی‌کند. همین امسال که مدال جهانی گرفتیم، تنها جایزه‌ای که تا امروز دریافت کردیم، از طرف علیرضا دبیر بوده است. امروز (اول آبان) هم که مراسم تقدیر داریم، باز کار خود فدراسیون است. هیچ نهادی به ما جایزه نداده است. یک سال زحمت می‌کشیم و تمرینات فوق سنگین را انجام می‌دهیم. بیشتر روزهای سال در اردو و مسابقه هستیم.

به ما حواله خودروی خارجی که هیچ، داخلی هم ندادند

امیرمحمد یزدانی درباره واکنش‌هایی که در اینستاگرام با آن مواجه شده، گفت: خیلی فحش دادند، اما از حرفم عقب نمی‌روم، چون حرف حق زدم. من هم دوستان فوتبالیست دارم، اتفاقاً در همین خصوص با یکی از آنها صحبت کردم و به جمع‌بندی هم رسیدیم. روی موضوع جوایز با هم کَل کَل داریم ولی حق‌مان را می‌خواهیم. اگر حق اینها (فوتبالیست‌ها) حواله خودروی خارجی است، ما باید دو برابر آن را بگیریم چون از همه جا دست پُر برمی‌گردیم، اما به ما حواله خودروی خارجی که هیچ، حواله خودروی داخلی هم ندادند. هم‌تیمی، سرمربی و رئیس فدراسیون ما نباید اینقدر دغدغه مسائل مالی داشته باشند.

دستاورد فوتبال در جام‌جهانی را بگویند، خودم به آنها پول می‌دهم!

یزدانی خاطرنشان کرد: خیلی‌ها از استوری من حمایت کردند که دست‎شان درد نکند. دست همه آنها را می‌بوسم. یک عده هم به ما سنگ می‌زنند و همیشه هم اذیتم کرده‌اند. برایم مهم نیست، ۱۰ هزار کامنت فحش هم بنویسند، کامنت‌هایم را نمی‌بندم و جواب‌شان را می‌دهم چون حرفم درست بود. من هم اعتقاد دارم جام‌جهانی فوتبال، بزرگ‌ترین تورنمنت دنیاست، ولی جام‌جهانی تا امروز چه دستاوردی برای فوتبال ما داشته، جز صعود به این مسابقات؟ دستاورد فوتبال و حضورش در جام‌جهانی را به من هم بگویید، اعتراض که نمی‌کنم، هیچ؛ خودم هم پولی به آنها می‌دهم!

حمله تند کاظمیان به یزدانی؛ ۲ تا مدال بگیر بعد بیا حرف بزن!

عکس| حمله تند کاظمیان به یزدانی؛ ۲ تا مدال بگیر بعد بیا حرف بزن!

جواد کاظمیان بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی با انتشار یک استوری جواب امیرمحمد یزدانی را داد.

امیرمحمد یزدانی کشتی گیر جوان تیم ملی آزاد ایران در مصاحبه ای به محمدحسین کنعانی زادگان مدافع تیم ملی و پرسپولیس حمله کرد و به صحبت های او درباره واردات ماشین ۱۰۰ میلیاردی واکنش نشان داد.

او مصاحبه تندی علی کنعانی زادگان انجام داد و شکست ۶-۲ مقابل انگلیس و نتایج تیم ملی در جام جهانی و سوم شدن در گروه چهارتیمی را به سخره گرفت.

حالا جواد کاظمیان بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی با انتشار یک استوری جواب این کشتی گیر جوان را داد.

عکس| حمله تند کاظمیان به یزدانی؛ ۲ تا مدال بگیر بعد بیا حرف بزن!

پاسخ امیر محمد یزدانی

پاسخ جواد کاظمیان

آتش‌بس کنایه‌آمیز یزدانی و پاسخ سنگین کاظمیان؛ با ۲۰ سال سن کاری کردم که تو.../ از بلگراد تا فرودگاه امام فیتیله‌پیچ شدی!

1943673

پاسخ دوباره کاظمیان به یزدانی: بچه‌جان! تو هنوز نبودی گل آخرین قهرمانی آسیا را من زدم!

ماجرای خودروی ۱۰۰ میلیاردی محمدحسین کنعانی‌زادگان جنجال بزرگی در ورزش ایران به وجود آورده است. پس از استوری تند امیرمحمد یزدانی خطاب به کنعانی‌زادگان، جواد کاظمیان با انتشار یک استوری به او پاسخ داد.

بلافاصله بعد از استوری کاظمیان، امیرمحمد یزدانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت که «شما حق تصمیم‌گیری برای منو نداری که چی زوده یا چی درسته» و ادامه داد: «اگه دوست داشتی می‌تونی بری افتخارات من رو بشماری، شما هم یه مقدار از افتخاراتون رو شرح بدید تا ما شرمنده بشیم.»

کاظمیان هم که قصد نداشت پا پس بکشد، بعد از استوری یزدانی که شاید کمی تند و توهین‌آمیز هم بود، جوابی تندتر را منتشر کرد و نوشت: «افتخارات تو رو بشمارم بچه؟ از بزرگترهات در مورد من سوال کن. تو هنوز وجود نداشتی که من گل آخرین قهرمانی ایرانو تو آسیا زدم.»

پاسخ دوباره کاظمیان به یزدانی: بچه‌جان! تو هنوز نبودی گل آخرین قهرمانی آسیا را من زدم!

آتش‌بس کنایه‌آمیز یزدانی و پاسخ سنگین کاظمیان؛ با ۲۰ سال سن کاری کردم که تو.../ از بلگراد تا فرودگاه امام فیتیله‌پیچ شدی!

پای رسول خادم به دعوای کاظمیان و یزدانی باز شد!

جواد کاظمیان پیام جدیدی خطاب به امیرمحمد یزدانی منتشر کرد.

جنگ اینستاگرامی جواد کاظمیان و امیرمحمد یزدانی همچنان ادامه دارد و این دو با انتشار استوری‌های متوالی پاسخ هم را می‌دهند.

ستاره سابق پرسپولیس و تیم ملی در ادامه استوری‌های خود این پیام را خطاب به یزدانی منتشر کرده است:

عکس‌| پیام یک پرسپولیسی برای یزدانی؛ اسطوره من رسول خادم است!

محمدرضا خانزاده با انتشار یک استوری جواب امیرمحمد یزدانی را داد و از جواد کاظمیان دفاع کرد. خانزاده تاکید کرد امیرمحمد یزدانی شاید قهرمان شود اما پهلوان نمی شود.

ادامه جنگ لفظی کشتی‌گیرها با فوتبالیست‌ها / یزدانی و کاظمیان حسابی از خجالت هم درآمدند + عکس

پاسخ احسان حاج صفی

عکس| واکنش احسان حاج‌صفی به درگیری جواد کاظمیان و امیرمحمد یزدانی/ کاپیتان تیم ملی طرف چه کسی را گرفت؟

۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
کد خبر: 48377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha