بمباران با قدرت تخریبی بسیار بالا / شمار شهدای غزه به بیش از ۲۷۰۰ تَن رسید

تداوم حملات هوایی و توپخانه ای دشمن علیه غزه و استفاده از بمب‌هایی با قدرت تخریبی بسیار بالا برای نخستین بار توسط اشغالگران صهیونیست از جدیدترین تحولات میدانی فلسطین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در حالی رسانه‌های عبری زبان از آتش بس انسانی در نوار غزه سخن می‌گویند و می‌کوشند دشمن صهیونیستی را حامی غیرنظامیان معرفی کنند که شب گذشته جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی شدیدترین حملات را علیه غزه انجام دادند و این حملات همچنان ادامه دارد.

ساکنان غزه مجبور هستند از آب آلوده برای نوشیدن استفاده کنند

سخنگوی آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که ساکنان نوار غزه در حال حاضر از آب آلوده برای مصارف آشامیدنی استفاده می‌کنند.

وی افزود: ما نسبت به پیامدها و خطرات نوشیدن آب‌های آلوده هشدار داده ایم. ما شاهد ویرانی بی سابقه در نوار غزه هستیم و نیازهای آوارگان فراتر از توان این آژانس است.

سخنگوی آنروا تصریح کرد: مراکز آژانس در جنوب غزه تاکنون پذیرای ۴۰۰ هزار آواره بوده و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که بیش از یک میلیون آواره در غزه وجود دارد.

آنروا پیشتر نیز تاکید کرده بود: ما خواهان ورود کمک‌های بشردوستانه هستیم. اگر اکنون سوخت به غزه منتقل نشود و آب آشامیدنی تأمین نشود، مردم غزه جان خواهند داد.

سخنگوی یونیسف نیز بر ضرورت حمایت کودکان به موجب قوانین بین المللی و بشری تاکید و اعلام کرد: شمار زیادی از کودکان در غزه و خانواده‌های آنها امکان دسترسی به آب آشامیدنی ندارند.

وی بیان کرد: ما ناگزیر از ایجاد گذرگاه‌های انسانی به منظور رساندن کمک‌ها به ساکنان غزه هستیم. اوضاع انسانی به ویژه برای کودکان در غزه فاجعه بار است. بیش از ۷۰۰ کودک جان خود را در غزه از زمان حملات اسرائیل از دست داده‌اند.

سخنگوی یونیسف گفت: نه جای امنی برای کودکان در غزه است و نه آب و غذا و دارو.

ساکنان غزه مجبور هستند از آب آلوده برای نوشیدن استفاده کنند

سازمان ملل: سوخت ذخیره بیمارستان‌های غزه تنها ۲۴ ساعت جواب می‌دهد

براساس اعلام دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، سوخت ژنراتورهای بیمارستان‌های نوار غزه تنها ۲۴ ساعت جواب می‌دهد و جان هزاران بیمار در خطر است.

این نهاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتظار می‌رود سوخت ذخیره بیمارستان‌های سراسر غزه تنها حدود ۲۴ ساعت دیگر دوام بیاورد. قطع ژنراتورهای اضطراری جان هزاران بیمار را به خطر می‌اندازد.

به‌دنبال حمله غافلگیرکننده شنبه هفته گذشته مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) علیه رژیم صهیونیستی که از آن به عنوان «طوفان الاقصی» یاد می‌شود، تل‌آویو در اقدامی تلافی‌جویانه و وحشیانه مناطق غیرنظامی نوار غزه را هدف بمباران جنگنده‌های خود قرار داد.

رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه نیز دستور محاصره کامل نوار غزه را صادر و ضمن قطع آب و برق، از ورود سوخت و مواد غذایی به این منطقه جلوگیری کرده است.

سازمان ملل: سوخت ذخیره بیمارستان‌های غزه تنها ۲۴ ساعت جواب می‌دهد

افزایش آمار شهدای فلسطینی به بیش از ۲۷۰۰ تن

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: آمار شهدای فلسطینی در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه به ۲ هزار و ۷۵۰ تن افزایش یافت.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، در پی این حملات وحشیانه دشمن صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ فلسطینی تاکنون زخمی شده اند.

همچنین از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکنون، ۵۸ فلسطینی در کرانه باختری شهید شده و هزار و ۲۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

شب گذشته نیروهای امدادی غزه اعلام کردند که بیش از ۱۰۰۰ نفر در زیر آوار خانه‌های ویران‌شده مدفون شده‌اند. این نیروها تصریح کردند که برخی از افراد زیر آوار مانده، ۲۴ ساعت پس از بمباران‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی زنده از زیر آوار خارج شده‌اند.

نیروهای امدادی غزه تاکید کردند: ادامه تجاوز به غزه فاجعه‌ای واقعی را در پی خواهد داشت و ما را از انجام وظایفمان در قبال ملتمان ناتوان خواهد ساخت.

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که بیش از ۵۰ هزار زن باردار در نوار غزه در آستانه فروپاشی سیستم بهداشت در این منطقه با وضعیت فاجعه‌باری مواجه هستند.

افزایش آمار شهدای فلسطینی به بیش از ۲۷۰۰ تن

سند اثبات جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه/ لحظه انهدام تانک مرکاوا

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که تصاویر منتشرشده، استفاده ارتش رژیم صهیونیستی از بمب‌های ممنوعه حاوی فسفر سفید در غزه را اثبات می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی در حالی از از بمب‌های حاوی فسفر سفید در حمله به نوار غزه استفاده کرده که استفاده این بمب‌ها علیه غیرنظامیان، در سطح بین المللی ممنوع شده است.

فسفر سفید در اثر تماس با هوا مشتعل می‌شود و به‌شدت می‌سوزد و می‌تواند پارچه، سوخت، مهمات و سایر مواد قابل احتراق را شعله‌ور کند. علاوه بر قابلیت‌های تهاجمی، فسفر سفید یک عامل تولید دود بسیار کارآمد است که با هوا واکنش می‌دهد و بلافاصله پوششی از بخار فسفر پنتااکسید تولید می‌کند.

سند اثبات جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه/ لحظه انهدام تانک مرکاوا

مالزی: با حماس رابطه داریم و رابطه خواهیم داشت

«انور ابراهیم»، نخست وزیر مالزی امروز دوشنبه فشارهای غرب برای محکومیت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و عملیات بزرگ «طوفان الاقصی» علیه صهیونیست‌ها را رد کرد.

وی دراین‌باره گفت: مالزی با فشار غرب برای محکومیت جنبش مقامت اسلامی فلسطین (حماس) موافق نیست.

انور ابراهیم که در پارلمان مالزی سخنرانی می‌کرد در ادامه افزود: مالزی به عنوان یک سیاست، با حماس رابطه دارد و این رابطه ادامه خواهد داشت.

مالزی: با حماس رابطه داریم و رابطه خواهیم داشت

منابع امنیتی قاهره مدعی شدند؛ توافق مصر، رژیم صهیونیستی و آمریکا برای آتش‌بس موقت در غزه

رویترز به نقل از ۲ منبع امنیتی مصری گزارش داد: مقامات مصری، اسرائیلی و آمریکایی بر سر توقف موقت درگیری‌ها در جنوب غزه از ساعت ۹ صبح به وقت محلی توافق کرده‌اند.

المیادین نیز گزارش داد: این توافق آتش بس با هدف خروج اشخاص ۲ تابعیتی از نوار غزه و ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به این منطقه صورت می‌گیرد.

این در حالیست که دفتر اطلاع رسانی دولت غزه اعلام کرد: ما هنوز تماسی از سوی طرف‌های مصری در خصوص گشودن گذرگاه رفح دریافت نکرده‌ایم.

ادعای آتش بس موقت از سمت رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل مسیرهای منتهی به گذرگاه رفح را بمباران کردند.

دفتر اطلاع رسانی دولت غزه پیشتر اعلام کرده بود که اطلاعی از آتش بس ادعایی رسانه‌های عبری زبان در نوار غزه ندارد.

از سوی دیگر منابع فلسطینی در گفتگو با المیادین اعلام کردند که بمب‌های استفاده شده توسط اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینی‌ها دارای قدرت تخریبی بسیار بالایی بوده و صهیونیست‌ها پیشتر، از این بمب‌ها استفاده نکرده بودند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که نظامیان صهیونیست از سلاح‌هایی استفاده می‌کنند که با استاندارهای ناتو همخوانی داشته و شبیه سلاح‌های نیروهای ناتو است!

حملات هوایی و توپخانه ای دشمن صهیونیستی علیه غزه

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در حال بمباران مناطق مختلف نوار غزه از جمله خیابان‌های شرق جبالیا واقع در شمال غزه هستند.

در جریان بمباران منازل مسکونی در خان یونس تعدادی از فلسطینی‌ها به شهادت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی علیه شمال و شرق نوار غزه نیز ادامه دارد. شبکه المیادین از بمباران مقر دفاع مدنی فلسطین در نوار غزه و شهادت پنج تن از نیروهای این مقر و مجروحیت هشت تن دیگر خبر داد.

لازم به ذکر است که شب گذشته غزه شاهد شدیدترین حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی بود به طوری که این حملات هشت ساعت پیاپی ادامه داشت.

بمباران نهادهای امدادرسان غزه/ اوضاع فاجعه‌بار زنان باردار فلسطین

بمباران دفتر امدادرسانی و آتش نشانی غزه

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که این حمله رژیم صهیونیستی یک جنایت جنگی دیگر است که اشغالگران صهیونیست آن را در نوار غزه مرتکب شده‌اند.

دفاع مدنی یک نهاد غیرنظامی است که خدمات امدادرسانی و آتش نشانی ارائه می‌دهد. دفتر اطلاع رسانی دولت تاکید کرد که نهادهای بین المللی باید فوراً برای حمایت از نیروهای دفاع مدنی در غزه وارد عمل شوند.

مقاومت فلسطین در بالاترین سطح از آمادگی قرار دارد

منابع فلسطینی اعلام کردند که هیچ تحرک و عملیات زمینی از سوی دشمن صهیونیستی رصد نشده و اوضاع میدانی در مناطق مرزی شرقی و شمالی غزه مانند قبل است.

این منابع تاکید کردند که دشمن صهیونیستی قصد دارد با انجام عملیات روانی، روحیه شهروندان و نیروهای مقاومت را تضعیف کند اما مقاومت فلسطین همچنان در بالاترین سطح از آمادگی قرار داشته و تحرکات دشمن را حتی در داخل اراضی اشغالی رصد می‌کند.

ادعای رسانه‌های صهیونیستی درباره آتش بس ۵ ساعته در غزه

المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان: آتش بس از ساعت ۹ صبح به وقت محلی به مدت ۵ ساعت در نوار غزه اجرایی می‌شود.

این آتش بس با هدف خروج خارجی‌ها از نوار غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه رفح صورت می‌گیرد.

هنوز موضع گیری از سمت فلسطینی‌ها در خصوص این آتش بس ادعایی رژیم صهیونیستی مطرح نشده است.

بمباران نهادهای امدادرسان غزه/ اوضاع فاجعه‌بار زنان باردار فلسطین

تهدید صهیونیست‌ها مبنی بر بمباران محموله‌های بشردوستانه در غزه!

خبرنگار شبکه المیادین همچنین گزارش داد که ۱۰۰ کامیون حامل هزار تُن کمک‌های بشردوستانه منتظر ورود به نوار غزه از سمت مصر هستند.

بر اساس این گزارش، گذرگاه رفح دیگر برای عبور و مرور این کامیون‌ها قابل استفاده نیست و احتمالاً از سمت گذرگاه کرم ابوسالم این اقدام صورت می‌گیرد.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که اشغالگران صهیونیست خواهان بازرسی تک تک این کامیون‌ها و کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه شده‌اند و تهدید کرده‌اند اگر کامیونی بدون موافقت آنها وارد این منطقه شود هدف قرار گرفته و بمباران می‌شود!

۵۰ هزار زن باردار در غزه با وضعیتی فاجعه‌بار روبه رو هستند

صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از ۵۰ هزار زن باردار در نوار غزه در آستانه فروپاشی سیستم بهداشت در این منطقه با وضعیت فاجعه‌باری مواجه هستند.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۵۰۰۰ نوزاد ماه آینده در شرایط بسیار سخت و غیرقابل تصوری به دنیا بیایند.

بمباران نهادهای امدادرسان غزه/ اوضاع فاجعه‌بار زنان باردار فلسطین

شهادت یک فلسطینی در یورش صهیونیست‌ها به «عقبه جبر»

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست بامداد امروز به نابلس، بیت لحم، الخلیل و اردوگاه عقبه جبر در اریحا یورش بردند.

در جریان این یورش نظامیان اشغالگر به مناطق مذکور ده‌ها فلسطینی بدون دلیل بازداشت شدند.

همچنین یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه عقبه جبر در اریحا با شلیک به سمت ساکنان این اردوگاه همراه بود که به دنبال آن یک جوان فلسطینی به شهادت رسید.

بمب‌های ویرانگری که برای نخستین بار استفاده می‌شود

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که نظامیان صهیونیست از سلاح‌هایی استفاده می‌کنند که با استاندارهای ناتو همخوانی داشته و شبیه سلاح‌های نیروهای ناتو است!

این در حالیست که رسانه‌های خبری پیش از این بارها به استفاده از بمب‌های حاوی فسفر سفید توسط نظامیان صهیونیست علیه فلسطینی‌ها که استفاده از آنها در عرصه بین الملل ممنوع است اشاره کرده‌اند.

منابع فلسطینی نیز در گفت‌وگو با المیادین اعلام کردند که بمب‌های استفاده شده توسط اشغالگران صهیونیست علیه فلسطینی‌ها دارای قدرت تخریبی بسیار بالایی بوده و صهیونیست‌ها پیشتر، از این بمب‌ها استفاده نکرده بودند.

بمباران نهادهای امدادرسان غزه/ اوضاع فاجعه‌بار زنان باردار فلسطین

افزایش آمار نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده / هلاکت فرمانده گردان ۷۵

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از هلاکت فرمانده گردان ۷۵ در جریان عملیات روز گذشته نیروهای مقاومت لبنان در مرزهای مشترک خبر داد.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اسامی نظامیان صهیونیست جدیدی را که در جریان عملیات طوفان الاقصی تاکنون به هلاکت رسیده‌اند منتشر کرد.

با اعلام اسامی جدید، آمار نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده در عملیات طوفان الاقصی به ۲۹۱ افسر و سرباز می‌رسد.

۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۲
کد خبر: 48100
منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha