واکنش خانواده‌های شهدای مدافع حرم به سخنان پزشکیان درباره سردار سلیمانی

در پی سخنان شب گذشته مسعود پزشکیان یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری در خصوص حاج قاسم سلیمانی تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم با صدور بیانیه‌ای به این سخنان واکنش نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ،دوشنبه‌شب، در برنامه مناظره دو کاندیدای ریاست‌جمهوری، مسعود پزشکیان حاج قاسم را موی دماغ آمریکایی‌ها خواند. تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم با صدور بیانیه‌ای به این سخنان واکنش نشان دادند و نوشتند:

متأسفانه همه مردم ایران شاهد بودیم که شب گذشته در جریان برگزاری برنامه مناظره دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری، آقای مسعود پزشکیان با به‌کارگیری عبارتی، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را «موی دماغ آمریکا» توصیف کرد، عبارتی که موجب تأسف و تألم خاطر بخش بزرگی از مردم ایران شد.

این عبارت برای افرادی به‌کار می‌رود که صرفاً بنای مزاحمت آزاردهنده برای یک فرد یا جریان دارند، در حالی که سردار عزیز ما شهید حاج قاسم سلیمانی در سوریه و دیگر کشورهای محور مقاومت حاضر نشد مگر آن وقتی که صدای مظلومی را می‌شنید.

حاج قاسم مرد جهاد و میدان بود. سردار شهید تحمل نداشت در برابر تظلم‌خواهی‌های یک انسان، منفعلانه و در راحتی و آسایش پشت میز خود بنشیند و تنها دل به مذاکره خوش کند. او بزرگ‌مردی بود که برای احقاق حقوق مظلومان عالم، برای مقابله با آنانی که شقاوت، توحش و درندگی را در نهایت خود به نمایش گذاشته بودند، برای نجات و حفاظت از جان و ناموس مظلومان مرز نمی‌شناخت و قیام می‌کرد.

آن هنگامی که حرمت کودکان، زنان و دختران سوری، عراقی و کرد هتک شد و مورد تجاوز قرار گرفت، آن هنگامی که سرزمین سوریه و عراق و حرم آل‌الله دستخوش تجاوز ایادی آمریکایی شد، این حاج قاسم سلیمانی و راست‌قامتان پادررکابش بودند که مردانه به کمک آنان شتافتند و با همیت و غیرت خود مقابل دشمنان ایستادند.

او، تا پایان حکومت داعش، همان نیروی تحت امر آمریکا را اعلام نکرد، از پای ننشست و به مبارزه ادامه داد. قاسم سلیمانی محور نجات منطقه و بزرگ‌مردی بود که همه مردم ایران و منطقه بعد از شهادتش با قلب‌هایی محزون و چشمانی اشکبار شهادت دادند که؛ "از او جز خیر ندیدیم". قاسم سلیمانی و سپاهیان آسمانی‌اش پای بر گردن آمریکا و ایادی متوحش و مستکبرش گذاشته بودند نه اینکه موی دماغ بیگانگان و جریانات اجنبی باشند.

ما خانواده شهدا که پدران، فرزندان و همسرانمان تحت فرماندهی و آموزه‌های مکتب بزرگ‌مردانی همچون او در میدان مقاومت یا در مقابله با فتنه‌انگیزی دشمنان و منافقان حضور یافتند و به شهادت رسیدند، به‌کارگیری این تعابیر را برنمی‌تابیم.

خانواده شهیدان زیر این بیانیه را امضا کردند؛

خانواده‌های شهدا:

مصطفی صدرزاده
محرم ترک
هادی طارمی
شهروز مظفری‌نیا
محمد بلباسی
مهدی نوروزی
مهدی کمالی دهقان
عمار بهمنی
علی‌اکبر شیرودی
مهدی مهری
علی‌اکبر و علی‌اصغر حسین‌زاده احمدی
رضا پور خسروانی
قاسم میرزایی
حجة الاسلام حبیب‌الله فتوحیان
سید رضا و سید محسن احمدی
حمزه زینتی افخم
همسر شهید سید اسماعیل رضایی
و داود افشاری
سنگرتراشها
سید مصطفی صادقی
اسدالله‌زاده
مدرسی
احمد شفیع‌زاده
سید سعید حسبنی
محمدرضا شهسوار حقیقی
محمدجواد آل‌اسحق
غلامشاه ذاکری قشمی
غلامحسین ایرانی
روح‌الله و سلمان امیراحمدی
تقی‌پور
رسول خلیلی
حبیب‌پور
غلمانی
مرتضی کریمی
پوریا احمدی
ابوالفضل سرابادانی
حسن سرابادانی
صالحی دولابی
مجید استادعباس
محمد منیری
سرابی
رضایی
قاسمی
اسماعیل خانزاده
مهدی قاضی‌خانی
ابوالفضل سرلک
رضا کارگر برزی
حبیب‌الله شیری
میثم مدواری
روح‌الله قربانی
عین‌الله مصطفای
هادی شریفی
محمدحسین محمدخانی
محمدحسین مرادی
شهید مهدی قاسمی
حمید قنادپور
محمد آژند
محمد محمدی
رسول ملکی
حسین رضایی
محمدرضا جبلی
حسن گودرزی
محمدحسین موسیوند
محمدرضا شاه محمدی
سعید و محسن علیرضایی
اباصلت فتحی
عبدالحسین زارع
دانیال صفری.

۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۷
کد خبر: 57149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha