ادعای روزنامه انگلیسی: حزب‌الله سلاح‌های خود را در فرودگاه بین‌المللی بیروت مخفی کرده است

در پی ادعای روزنامه تلگراف انگلیس درباره مخفی کردن سلاح‌های حزب‌الله در فرودگاه بین‌المللی بیروت، منابع لبنانی از آغاز بازدید سفرا از این فرودگاه خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، «علی حمیه» وزیر حمل و نقل لبنان و «فادی الحسن» رئیس فرودگاه بین‌المللی بیروت وارد این فرودگاه شدند. قرار است سفرای کشورهای خارجی برای بازدید از این فرودگاه وارد آن شوند. این اقدام در پی ادعای روزنامه تلگراف انگلیس درباره مخفی کردن سلاح‌های حزب الله در این فرودگاه صورت می‌گیرد.

علی حمیه بعد از بازدید سفرا و اصحاب رسانه از فرودگاه بیروت گفت: ما شکایتی را علیه روزنامه تلگراف به دلیل ادعاهایش درباره ذخیره سلاح‌های حزب‌الله لبنان در فرودگاه بیروت ارائه خواهیم کرد چراکه گزارش این روزنامه به لبنان آسیب می‌زند.
تعدادی از سفرای عربی و غربی و خبرنگاران عرب و خارجی امروز بازدید میدانی در فرودگاه بین المللی بیروت با دعوت علی حمیه انجام دادند.
سفرایی از آلمان، مصر، هند، پاکستان، چین، ژاپن، کره، کوبا، رومانی، برزیل، قزاقستان، اردن، اسپانیا، الجزایر و نیجریه در این بازدید شرکت کردند.

«زیاد المکاری» وزیر اطلاع رسانی لبنان به ام‌تی‌وی گفت: بعد از مقاله تلگراف باید این بازدید در فرودگاه صورت می‌گرفت. امکان ندارد حزب‌الله لبنان موشک‌ها را در مکانی ذخیره کند که سفرای جهان وارد آن می‌شوند. گزارش تلگراف سخیفانه است. به نظر من همه این‌ها در راستای جنگ روانی است.

وی گفت: فرودگاه بیروت یک مکان عمومی برای تمام لبنانی‌ها است.

خبرنگار ال بی سی می‌گوید سفرای مصر، عراق و چین و سخنگوی سفارت ایران برای بازدید از فرودگاه بین‌المللی بیروت وارد آن شدند اما هنوز خبری از حضور دیپلمات‌های غربی و اروپایی نیست.

در این بازدید چهار وزیر لبنانی شرکت می‌کنند که عبارتند از: وزیر گردشگری، وزیر خارجه، وزیر اطلاع رسانی و وزیر حمل و نقل. همچنین رهبران دستگاه‌های امنیتی و تعدادی از سفرا و اصحاب رسانه در آن شرکت دارند.

«عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان در سخنانی در فرودگاه بیروت گفت: هنوز تصمیمی درباره امکان ارائه یا عدم ارائه شکایت اتخاذ نشده است. فرودگاه بیروت غیرنظامی و امن است. این‌ها همه شایعه است و دلایلی را برای جنگ ایجاد می‌کنند.

پیش از این اتحادیه حمل‌ونقل هوایی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: روزنامه تلگراف بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی و تنها با فریب و دروغ محض، به ما از وجود تسلیحات و موشک‌هایی در فرودگاه بیروت خبر داد. ما این روزنامه و کسانی را که از آن نقل کرده و به این فریب‌ها و دروغ‌ها دامن می‌زنند، مسؤول کامل جان نیروهایمان در فرودگاه بیروت و کل زیرساخت‌های آن می‌دانیم.

این اتحادیه در ادامه نیز از تمامی رسانه‌های لبنانی، عربی و خارجی خواست تا با گروه‌های فیلم‌بردار خود در فرودگاه بیروت حضور یافته و خودشان بررسی کرده و در این خصوص اطمینان حاصل کنند.

پیش از این روزنامه انگلیسی تلگراف به نقل از برخی منابع مدعی شده بود که حزب‌الله لبنان در فرودگاه بیروت حجم زیادی اسلحه، موشک و مواد منفجره را انبار کرده است.

۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱
کد خبر: 56873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha