سرخ‌ها یک گام تا جام قهرمانی / شمس آذر قزوین ۱ - پرسپولیس ۳ + جدول و فیلم خلاصه بازی

پرسپولیس با برد ارزشمند برابر شمس‌آذر در قزوین، در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی تثبیت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم‌های شمس آذر قزوین و پرسپولیس در قزوین به مصاف هم رفتند که در پایان، پرسپولیس با برد ارزشمند ۳ بر یک در آستانه قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران قرار گرفت.

پرسپولیس که پیش از این بازی با ۶۲ امتیاز از ۲۸ بازی با اختلاف یک امتیاز نسبت به استقلال دیگر مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران، در صدر قرار گرفته بود با کسب این پیروزی کماکان در صدر جدول باقی ماند تا در فاصله یک بازی مانده به پایان لیگ برتر در آستانه کسب عنوان قهرمانی این رقابت‌ها قرار بگیرد. استقلال دیگر مدعی قهرمانی نیز در تهران برابر گل گهر به برتری رسید اما همچنان با یک امتیاز کمتر در جایگاه دوم جدول قرار گرفت.

پرسپولیس در آخرین بازی خود روز شنبه میزبان مس رفسنجان است و استقلال نیز به مصاف پیکان می‌رود.

فیلم خلاصه بازی شمس‌آذر قزوین ۱ - پرسپولیس ۳

گل‌ها:

امیرمحمد نسایی (شمس آذر) دقیقه ۵۱

اوستون اورونوف دقیقه ۱۹، مسعود ریگی دقیقه ۵۷ و مهدی ترابی دقیقه ۹۰ (پرسپولیس)

شرح گل‌ها:

در دقیقه ۲۰ بازی، عیسی آل کثیر از غفلت خط دفاعی شمس آذر استفاده کرد با یک پاس زیبا، اورونوف را در محوطه جریمه حریف صاحب توپ کرد و این بازیکن نیز دروازه خالی میزبان را باز کرد تا پرسپولیس یک بر صفر پیش بیفتد.

در شرایطی که شمس آذر پس از دریافت گل، حملات خطرناکی را بر روی دروازه پرسپولیس خلق کرد، امیرمحمد نسایی در دقیقه ۵۱ در میان غفلت مدافعان پرسپولیس با ضربه سر دروازه بیرانوند را باز کرد و کار را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۵۷ مسعود ریگی روی پاس مهدی ترابی با شوتی زیبا از بیرون محوطه ۱۸ قدم توپ را وارد دروازه شمس آذر کرد تا پرسپولیس بار دیگر در این بازی حساس با نتیجه ۲ بر یک پیش بیفتد.

در دقیقه ۹۰، ضربه ایستگاهی مهدی ترابی با اشتباه فاحش دروازه‌بان شمس‌آذر به گل سوم سرخپوشان تبدیل شد.

کارت زرد:

فراز امامعلی- محمدرضا رضایی (شمس آذر)

کارت قرمز: -

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه، مسعود ریگی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سروش رفیعی، مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی‌فر، گئورگی گولسیانی، عبدالکریم حسن، اوستون اورونوف و عیسی آل‌کثیر.

ترکیب شمس‌آذر: علیرضا جعفرپور، محسن ترهانی، هومن ربیع‌زاده، محمدرضا رضایی، حسین گودرزی، علی آزادمنش، پوریا سربندانی، صادق البوشبیح، امیرمحمد نسائی، محمد پاپی و فراز امامعلی.

سرخ‌ها یک گام تا جام قهرمانی / شمس آذر قزوین ۱ - پرسپولیس ۳ + جدول و فیلم خلاصه بازی

پیش از بازی:

اوسمار لوس ویرا بین دو نیمه بازی مقابل استقلال خوزستان سه تعویض همزمان انجام داد که قبل‌تر چنین اتفاقی را رقم نزده بود. البته پرسپولیس هم تا قبل از این بازی هیچ وقت در ورزشگاه آزادی یا هیچ ورزشگاه دیگری در نیمه نخست با سه گل از حریفش عقب نیفتاده بود که سرمربی فعلی یا قبلی سرخ‌ها مجبور به چنین حرکتی شود. با این حال تغییرات اوسمار نتیجه بخش بود و در نهایت بازگشت بزرگ رقم خورد تا همه درباره شجاعت و جسارت اوسمار حرف بزنند و نگاه فنی او را تمجید کنند.
با این وجود و در فاصله کم از آن مسابقه پرسپولیس در قزوین یک دیدار دشوار دیگر خواهد داشت و باید مقابل تیم شگفت انگیر شمس آذر بازی کند. طبیعتا با توجه به شرایط جدول پرسپولیس باید از این مسابقه سه امتیاز بگیرد اما نمایش ریسکی مقابل تیم سعید دقیقی خطرات زیادی خواهد داشت.
در عین حال پیش‌بینی می‌شود با توجه به اتفاقات بازی استقلال خوزستان تغیراتی در ترکیب سرخ‌ها رخ دهد.
با توجه به شرایط گئورگی گولسیانی در خط دفاع و با وجود اینکه او روز قبل از بازی با تیم تمرین کرده باز هم بعید است در ارنج اضلی قرار بگیرد. از طرفی با نمایش نه چندان جالب فرشاد فرجی احتمال حضور علی نعمتی در مرکز خط دفاع و متمایل به دفاع چپ وجود دارد. در خط میانی نیز به نظر می‌رسد یکی از بین سینا اسدبیگی یا محمد خدابنده‌لو جای سروش رفیعی را در کنار مسعود ریگی بگیرد.

2027328

خدابنده‌لو مقابل استقلال خوزستان نمایش بسیار باکیفیتی ارائه داد و از طرفی اسدبیگی با توجه به خصوصیات تدافعی‌تر و دوندگی و جنگندگی بیشترش می‌تواند مقابل حملات گسترده شمس آذر و دوندگی بالای بازیکنان این تیم در ضدحملات ایستادگی کند و جایگزین رفیعی شود.
دروازه‌بان: با اینکه بیرانوند سه گل در بازی قبلی دریافت کرد، اما تقریبا روی هیچکدام از سه گل مقصر نبود و اوسمار می‌تواند به توانمندی‌های او دوباره دل ببندد.
مدافعان میانی: علی نعمتی و حسین کنعانی‌زادگان؛ این زوج کمتر از بقیه زوج‌ها در این فصل شکل گرفته اما احتمال بسیار زیاد در قزوین باید سدی مقابل دروازه بیرانوند باشند. نعمتی در دفاع میانی در دربی برگشت و بازی‌های دو فصل قبل عملکردی عالی ارائه می‌داد و در بازی قبلی هم در نقش بازیکن ذخیره خوب کار کرد. کنعانی هم مدافعی ملی پوش است که با وجود اشتباهات نیمه اول بازی قبلی در نیمه دوم متحول شد و عنصری تعیین کننده در کامبک بود.

2027327

مدافع چپ: عبدالکریم حسن در بازی قبلی با اینکه چند روزی تمرین نکرده بود و در قطر حضور داشت اما بارها با نفوذها و ارسال‌هایش برای تیم خود موقعیت سازی کرد و خستگی ناپذیر به نظر می‌رسید. بعید است او در ترکیب نماند.
مدافع راست: دانیال اسماعیلی‌فر با وجود اشتباه در ثبت گل اول و نقشی که در دو گل بعدی تیم استقلال خوزستان داشت در نیمه دوم در نقش یک ستاره ظاهر شد، گل زد، گل ساخت و جزء بهترین‌های تیمش بود. دانیال باز هم مدافع راست سرخ‌ها در بازی با شمس آذر خواهد بود.
هافبک‌های تدافعی: به احتمال بسیار زیاد زوج مسعود ریگی تغییر خواهد کرد و یکی از بین خدابنده‌لو یا اسدبیگی کنار این هافبک بازی خواهند کرد. اگر اوسمار پوزیشن تدافعی‌تر بگیرد به اسدبیگی بازی خواهد داد و شاید به خاطر بازی خارج از خانه با او شروع کند اما خدابنده‌لو هم با نمایشی که مقابل استقلال خوزستان ارائه داد شایستگی فیکس شدن را دارد.
وینگر چپ: اوستون اورونوف در بازی قبلی خوب نبود و مقابل هوادار هم کاری از پیش نبرد اما قرار نیست در قزوین هم ستاره‌ای خاموش باشد و قطعا می‌توان روی توانمندی‌هایش حساب کرد.

2027326

وینگر راست: مهدی ترابی همچنان بازیکنی تعیین کننده در ترکیب پرسپولیس به حساب می‌آید و باید روی توانمندی‌های او در این بازی‌های مهم حساب کرد. ترابی وینگر راست به حساب می‌آید اما بعضا در جناح مقابل یا مرکز زمین دیده می‌شود و می‌توان روی گلزنی او مثل یک مهاجم حساب کرد.
هافبک پشت مهاجم: امید عالیشاه با نمایش درخشانی که در بازی قبلی ارائه داد باعث شد به گزینه‌ای غیر از او فکر نشود. هر چند در این بازی نیمکت نشین کردن وحید امیری هم دشوار خواهد بود.

2027324

مهاجم: عیسی آل‌کثیر در سخت ترین شرایط و در لحظات پایانی بازی با استقلال خوزستان دوباره گل زد تا نشان دهد مهاجمی است که برای بازی‌های بزرگ همچنان می‌توان روی او و قدرت تمام کنندگی‌اش حساب کرد. عیسی حالا گلزن اول پرسپولیس در این فصل به حساب می‌آید و مهاجمی ۹ گله است که هم می‌تواند تعداد گل‌های زده خود را بیشتر کند و در جدول گلزنان بالاتر برود هم اینکه به تیمش در راه قهرمانی کمک کند.
ترکیب احتمالی پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
علی نعمتی
دنیال اسماعیلی‌فر
مسعود ریگی

عبدالکریم حسن

سینا اسدبیگی
مهدی ترابی
اوستون اورونوف
امید عالیشاه
عیسی آل‌کثیر

۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۹
کد خبر: 55883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha