ادامه جنجالی‌های پرونده فساد؛ محمدحسین میثاقی واقعا پول گرفته است؟

فساد در فوتبال؛ موضوعی که حالا به طور جدی در حال پیگیری است و البته سرنوشت نهایی آن مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از ورزش ۳۶۰، هفته گذشته بود که خبری مبنی بر فساد یک باشگاه لیگ برتر در رسانه‌ها منتشر شد و نام افراد زیادی به میان آمد. پرونده‌ای که ابعاد بسیار زیادی دارد و همچنان در حال پیگیری است. موضوع به سالی برمی‌گردد که مس رفسنجان به لیگ برتر صعود می‌کند و از آن زمان، پول‌پاشی‌ها آغاز می‌شود.

فساد رخ داده در دو بُعد مختلف در حال پیگیری است، اولین بُعد مربوط به سکه و پخش آن بین برخی افراد می‌شود و دومین بُعد به ورزشگاه اختصاصی مس رفسنجان اختصاص دارد. یکی از مسئولان مس رفسنجان، ۷۰۰ سکه از حساب این باشگاه برداشت کرده است و برخی از آن‌ها را با عنوان هدیه پخش کرده و سایر آن‌ها را ظاهرا به نام دیگری و به کام خود، به جیب زده است. شخص مذکور علاوه بر پخش سکه، به برخی از اعضای بدنه فدراسیون فوتبال، حواله خودرو هم داده است. او به یکی از اسامی که از اعضای فدراسیون فوتبال نیست، به جای سکه، قراردادی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی داده است تا کار را برای مس رفسنجان پیش ببرد.

شنیده ها حاکی از آن است که تخلف خ ا، س م و ف م در این موضوع روشن شده است. سایر اسامی که در رسانه‌ها مطرح می‌شوند، ادعای مسئول باشگاه متهم به فساد است و هنوز چیزی اثبات نشده. این شخص مدعی شده به مهدی هاشمی (تهیه کننده فوتبال برتر)، محمدحسین میثاقی (مجری فوتبال) و برخی دیگر سکه داده است اما با پیگیری‌های خبرنگار طرفداری اینطور نشان می دهد که هنوز این موضوع اثبات نشده و صرفا ادعای این مسئول است. معاون مس رفسنجان صرفا برای فرار رو به جلو قصد دارد توپ را در زمین بقیه بیاندازد و البته در بررسی پرونده این احتمال مطرح شده که آن مسئول باشگاه به اسم مسئولین فدراسیون و همینطور چهره های رسانه ای سکه ها را گرفته و به آن ها تحویل نداده باشد!

میثاقی پول نگرفته است!

در رابطه با محمدحسین میثاقی، پیگیری‌های خبرنگار طرفداری نشان می‌دهد مجری فوتبال برتر از این باشگاه دریافتی نداشته و او حتی برای توضیحات نیز به کرمان نرفته است. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد پای مجری فوتبال برتر به این پرونده باز نشده است.

قاضی پرونده مصمم است تا پایان به طور جدی پیگیر این فساد عجیب در فوتبال ایران باشد و مطابق با شنیده ها، پس از پایان این پرونده، یک پرونده دیگر در مورد باشگاهی لیگ برتری باز خواهد شد.

۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۳
کد خبر: 55623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha