بزرگراه‌های خطرناک و حادثه‌خیز تهران کدامند؟

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور ۳ بزرگراهی را که بیشترین سهم تصادفات عابران پیاده در تهران را دارند نام برد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ۳ بزرگراهی را که بیشترین سهم تصادفات عابران پیاده در تهران را به خود اختصاص داده‌اند، نام برد. سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی شهر امن در خصوص بزرگراه‌های خطرناک شهر تهران اظهار داشت: آمارها حکایت از آن دارد که فراوانی بزرگراه‌ها در بحث تصادفات بیشتر است. بزرگراه آزادگان رتبه اول تصادفات عابران پیاده را داراست و بعد از بزرگراه آیت الله سعیدی و سپس بزرگراه شهید همت؛ سه محور بزرگراهی در بحث تصادفات عابران پیاده هستند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: قاعدتاً عابران پیادع نباید در عرض بزرگراه‌ها تردد داشته باشند ولی این موضوع را هم باید گفت که برخی از بزرگراه‌های شهر تهران به گونه ای طراحی شده که پر تردد هستند و در کنار آنها مراکز درمانی وجود داشته و نیاز به تردد دارند؛ اگرچه باید عابران پیاده به خاطر داشته باشند که فقط از پل‌های عابر پیاده و از زیرگذر ها تردد کنند حتی اگر این دور بودن آنها به قیمت پیاده روی زیاد باشد و این موضوع ارزش آن را دارد که جان آنها حفظ شود.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: این سوال مطرح می شود که شدیدترین تصادفات عابرین پیاده در کدام معابر روی می دهد؟ آیا در خیابان ها اتفاق می افتد و یا در عرض بزرگراهها و یا در میادین و یا در معابر فرعی و کوچه ها؟ آن چیزی که داده و آمارها نشان می دهد و با بررسی هایی که صورت گرفته این بزرگراهها هستند که بیشترین تصادفات عابران پیاده در آنها روی می دهد؛ چرا که آمار تصادفات فوتی شهر تهران در سال ۱۴۰۲ عدد فراوانی ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. ۴۱ درصد از متوفیان شهر تهران در سال ۱۴۰۲ فقط عابران پیاده را تشکیل می دهند که نشان دهنده بی احتیاط بودن این دسته از افراد در عبور از معابر است.

سرهنگ جوانبخت گفت: رتبه اول تصادفات فوتی عابران پیاده شهر تهران به افراد بالای ۶۰ سال اختصاص دارد؛ چرا که هر چقدر که سن عابران بالاتر می رود توانایی های جسمی و سرعت عکس العمل نیز کم می شود. کم شدن سرعت عکس‌العمل باعث تردید در تصمیم گیری در حرکت در معابر می شود؛ خیلی از عابران مسن یک گام به جلو بر می دارند ولی در این حال احساس می کنند که دیگر نمی توانند تردد کرده و از حرکت خودروها یک ترس به جان آنها می افتد و یک گام به عقب برمی دارند. اگر در خانواده سالمند داریم که در سنی قرار دارد که این شرایط را دارد و کندی حرکتی دارد و نمی تواند برای ترددهای خود در معابر به موقع تصمیم گیری نماید همیشه همراه او باشیم و آموزشهای خوبی به بدهیم و اینکه از آنها بخواهیم که لباس روشن بپوشد.

وی افزود: سالمندترین فردی که در سال گذشته در شهر تهران بر اثر تصادف جان خود را از دست داد یک آقای ۹۲ ساله بودند و کوچکترین فرد نیز یک کودک ۴ ساله بود که به همراه والدین خود بوده؛ اما موارد ایمنی را رعایت نکرده و موجب فوت این کودک شدند.

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۵
کد خبر: 54582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha