فیلم | زنده شدن یک نانوایی در غزه

یک کارگر نانوایی در غزه گفت که نانوایی او به مدت ۱۷۰ روز تا دریافت کمک برنامه جهانی غذا از کار افتاده بود. او گفت: تعداد زیادی از مردم بیرون در صف منتظرند و به خدا امیدواریم که نانوایی‌های دیگری در شمال غزه به ما کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، یک نانوایی در شهر غزه برای اولین بار در شش ماه گذشته با کمک برنامه جهانی غذا (WFP) شروع به کار کرد و مواد غذایی مورد نیاز را در بخشی از قلمروی که توسط سازمان ملل متحد مورد حمایت سازمان ملل قرار گرفت فراهم کرد.

عبدالرحمن در حالی که کیسه‌ای از نان‌های تازه پخته شده را در دست گرفته بود، گفت که از اینکه می‌تواند به فرزندانش غذا بدهد احساس آرامش می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه مجبور شده است به آن‌ها نان تهیه شده از آرد مخلوط شده با ماسه بدهد.

وی گفت: از خدا می‌خواهیم که این روند ادامه داشته باشد.

اسرائیل از زمان هدف قرار دادن یک کاروان کمک‌رسانی در ۱ آوریل که منجر به کشته شدن نیروهای امدادی بین المللی شد، با فشار بین المللی فزاینده‌ای برای ارسال کمک‌های بیشتر به نوار غزه مواجه شده است.

برنامه جهانی غذا اعلام کرده که از یک مسیر هماهنگ جدید برای دریافت کمک به شمال غزه استفاده کرده است، جایی که بیش از ۱۳۰۰ تن بسته غذایی و آرد گندم را از طریق ۹ کاروان تحویل داده است.

یکی از سخنگویان برنامه جهانی غذا گفت: روز شنبه، این سازمان با موفقیت سوخت کافی برای ۴ تا ۵ روز و آرد گندم را به یک نانوایی در شهر غزه برای تولید روزانه ۱۴۰۰۰ نان، تحویل داد.

وی افزود: تحویل باید به طور مرتب تکرار شود، برنامه بعدی این است که به سه نانوایی دیگر در شهر غزه برسد.

اسرائیل که ممانعت از کمک‌های بشردوستانه به غزه را رد می‌کند، گفته است که کمک‌ها با سرعت بیشتری به غزه می‌رود. اما این مقدار مورد مناقشه است و سازمان ملل می‌گوید که هنوز بسیار کمتر از حداقل برای برآوردن نیازهای بشردوستانه است.

یک کارگر نانوایی در غزه گفت که نانوایی او به مدت ۱۷۰ روز تا دریافت کمک برنامه جهانی غذا از کار افتاده بود. او گفت: تعداد زیادی از مردم بیرون در صف منتظرند و به خدا امیدواریم که نانوایی‌های دیگری در شمال غزه به ما کمک کنند.

به گفته اتحادیه صاحبان نانوایی در غزه، قبل از جنگ ۱۴۰ نانوایی در غزه فعالیت می‌کردند که بسیاری از آن‌ها بمباران و تخریب شده‌اند.

۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
کد خبر: 54434
منبع: فرارو

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha