۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
کد خبر: 51980
لکه ننگ یک تبانی!

تبانی اخیر غربی‌ها با صهیونیست‌ها، لکه ننگی است که همچون همدستی آن‌ها در کشتار گسترده مردم غزه به دست رژیم اشغالگر قدس، تا ابد بر پیشانیشان خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، قدرت‌های غربی با قطع بودجه «آنروا» و طرح ادعاهای واهی در مورد عملکرد آن، به نوعی سعی داشته‌اند اعتبار گزارش‌ها و مطالب مختلفی که این سازمان و پرسنل آن در مورد جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه مطرح می‌سازند را زیر سوال ببرند. این تبانی داغ ننگی است که همچون همدستی آن‌ها در کشتار گسترده مردم غزه به دست رژیم اشغالگر قدس، تا ابد بر پیشانیشان خواهد ماند.

تنها با فاصله زمانی کمی پس از اقدام اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری در صدور حکم موقت با محوریت شکایت دولت آفریقای جنوبی از رژیم اشغالگر قدس به دلیل ارتکاب این رژیم به نسل کشی در نوار غزه و محکوم کردن ضمنی صهیونیست‌ها به کنشگری در این رابطه، برخی قدرت‌های غربی نظیر ایالات متحده آمریکا، انگلیس، ایتالیا و کانادا، از اراده هماهنگ خود جهت قطع بودجه آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (موسوم به آنروا) خبر دادند.

اقدامی که واکنش‌های گسترده بین‌المللی رو به رو شد و بسیاری آن را حرکتی نابجا و غیرمنطقی ارزیابی کردند. با این همه، در تحلیل این اقدامِ قدرت‌های غربی، توجه به ۲ نکته ضروری به نظر می‌رسد.

اولا، آنروا از جمله نهادهای سازمان ملل متحد است که اعضا و پرسنل آن سال هاست حضوری فعال در نوار غزه دارند. در این راستا، بسیاری از روایت‌ها و گزارش‌هایی که اعضای آنروا از وضعیت وخیم نوار غزه و جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین مطرح می‌کنند، به معنای واقعی کلمه به بلای جان صهیونیست‌ها و حامیان غربی آن‌ها تبدیل شده است.

کنشگرانی که هر کدام به نحوی سعی دارند با استفاده از اهرم‌های گوناگون نظیر ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغاتی، تا جای ممکن بر جنایات خود علیه ملت فلسطین در غزه سرپوش بگذارند و دستورکارهای مطلوب خود را به ضرر مردم و مقاومت فلسطین به پیش برند. از این رو، ظاهرا قدرت‌های غربی با قطع بودجه آنروا و طرح ادعاهای واهی در مورد عملکرد آن، به نوعی سعی داشته‌اند تا اعتبار گزارش‌ها و مطالب مختلفی که این سازمان و پرسنل آن در مورد جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه مطرح می‌سازند را زیر سوال ببرد و به زعم خود آن‌ها را جانبدارانه و مغرضانه معرفی کنند.

دوم اینکه بر کسی پوشیده نیست که رژیم اشغالگر قدس به واسطه همراهی و همکاری‌های قدرت‌های غربی با خود، سعی دارد به هر نحو ممکن که شده، مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه را در هم شکند و زمینه را برای اخراج ۲.۳ میلیون ساکن فلسطینی نوار غزه از خانه و کاشانه خود فراهم سازد. موضوعی که در ابتدای جنگ غزه نیز به واسطه نشتِ یکی از اسناد وزارت اطلاعات صهیونیست‌ها به رسانه‌های اسرائیلی، به صراحت مورد تاکید قرار گرفته و به مثابه سیاست رسمی رژیم اشغالگر قدس در بحبوحه جنگ غزه معرفی شده است.

در این چهارچوب، اینطور به نظر می‌رسد که قدرت‌های غربی با اقدام هماهنگ خود در قطعه بودجه آنروا، به نوعی سعی داشته‌اند تا اندک زمینه‌های امدادرسانی به مردم غزه از سوی نهاد مذکور را نیز از بین ببرند. به بیان ساده‌تر آن‌ها به دنبال آن بوده‌اند تا اندک امیدها برای مردم غزه جهت زندگی در این منطقه را نیز از بین ببرند و اینطور وانمود کنند که اساسا نوار غزه دیگر جای امن و مناسبی برای آن‌ها نیست. اقدامی که همسو با منافع صهیونیست‌ها سعی دارد زمینه را برای پیشبرد دستورکارهای رژیم اشغالگر قدس علیه مردم غزه فراهم سازد.

با این حال، نکته قابل تامل این است که مردم و مقاومت غزه هنوز با سختی تمام در برابر تجاوز ارتش اسرائیل به نوار غزه ایستاده‌اند و روز به روز نیز اخبار جدیدی از عملیات و اقدامات آن‌ها علیه نظامیان رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه منتشر و مطرح می‌شود. با این همه، تبانی اخیر غربی‌ها با صهیونیست‌ها، داغ ننگی است که همچون همدستی آن‌ها در کشتار گسترده مردم غزه به دست رژیم اشغالگر قدس، تا ابد بر پیشانیشان خواهد ماند.

۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
کد خبر: 51980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha