چه کسانی سال ۱۴۰۳ یارانه نمی‌گیرند؟

​​​​​​​قرار است یارانه خانوارهایی که مشمول حمایت دولت نیستند، حذف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ارقام کلیدی لایحه بودجه ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که منابع هدفمندسازی یارانه‌ها رشد ۱۵ درصدی خواهند داشت و به رقم ۷۵۸ هزار میلیارد تومان می‌رسند. این در حالی است که سال گذشته این رقم ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بود. در عین حال قرار است یارانه خانوارهایی که مشمول حمایت دولت نیستند، حذف شود.

تمپلیت جدول 1402 (8)

بر اساس تبصره ۱۰ لایحه بودجه ۱۴۰۳، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای غیرمشمول حمایت دولت به موجب آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه به تصویب هیات وزیران می‌رسد، اقدام کند.

یارانه نان و دارو از کجا تامین می‌شود؟

همچنین بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۳، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است منابع حاصل از عوارض و مالیات بر ارزش افزوده فروش فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی را با تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور صرفا برای تأمین یارانه نان و دارو هزینه کند.

بر اساس این گزارش، بخش اول لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مشتمل بر هفت فصل شامل احکام سقف منابع، سقف درآمد و تراز عملیاتی سقف واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای، سقف واگذاری دارایی‌های مالی، منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و مفروضات پیش‌بینی منابع و مصارف بودجه، روز گذشته تقدیم مجلس شد.

۲ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶
کد خبر: 49359

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha