اثر ویروس کرونا بر اقتصاد جهان تا ۴۰ سال آینده ادامه دارد

در گزارش مجمع جهانی اقتصاد اعلام شده است که اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهان تا ۴۰ سال آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد بانک جهانی در گزارش تازه اعلام کرده ویروس کرونا به شدت بر امنیت غذایی و فقر و گرسنگی در جهان تاثیر گذاشته که از سال ۱۹۹۰ تاکنون بی سابقه بوده است و چند راهکار را برای کاهش تبعات اقتصادی اعلام کرده است.

در این گزارش تاکید شده که میزان گرسنگان جهان طی دوره همه گیری کووید ۱۹ که تقریبا از بهمن سال ۱۳۹۸ بوده ۷۰ میلیون نفر بیشتر شده است.

در گزارش بانک جهانی تاکید شده که تبعات شیوع ویروس کرونا علاوه بر افزایش میزان فقر و گرسنگی، نابرابری بین فقرا و ثروتمندان را تشدید کرده است.

در سال‌های شیوع ویروس، فقرای جهان دو برابر بیشتر از ثروتمندان درآمد خود را از دست داده اند حتی تلاش‌های دولتمردان و نهادهای بین المللی برای کاهش این نابرابری نتیجه‌ای در بر نداشته است.

در گزارش بانک جهانی آمده است که تا سال ۲۰۳۰ هنوز ۷ درصد مردم جهان زیر خط فقر و گرسنگی خواهند بود در حالی که پیش از این برنامه ریزی شده بود که این میزان به ۳ درصد برسد.

در این گزارش تاکید شده است که کشورها برای کاهش اثرات این دوره بیماری که جهان را درگیر کرد باید تلاش خود را برای افزایش درآمد مردم و کاهش نابرابری معطوف کنند.

در گزارش مجمع جهانی اقتصاد هم اشاره شده بود که اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهان تا ۴۰ سال آینده ادامه خواهد داشت.

راهکار بانک جهانی بر کاهش اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهان

بانک جهانی پیشنهاد داده که برای کاهش اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهان و بهبود سریعتر اوضاع، دولت‌ها سیاست‌های حمایتی خود را از مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی ادامه دهند، اما از پرداخت‌های یارانه‌ای به هر نحو اجتناب کنند به شرطی که به زندگی مردم فقیر آسیب نزند.

۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳
کد خبر: 34468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha