قیمت فروش استقلال و پرسپولیس مشخص شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش تقریبی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس ۳۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از  ایرنا، حسین قربان‌زاده رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به ارزش تقریبی یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس،گفت : پیشنهاد ما این است که تا بهمن ماه سال جاری پذیره نویسی این دو باشگاه با عرضه ۲۰ درصدی انجام و پول آن نیز به خود باشگاه‌ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید در دستور کار قرار بگیرد، اما تا زمانی که به تضمین سودآوری یک شرکت یا باشگاه اطمینان حاصل نشود، باید در عرضه اولیه آن در بورس احتیاط کنیم.

قربان‌زاده با اعلام عرضه اولیه سهام دو باشگاه در بورس تا بهمن ماه گفت: در بورسی شدن دو باشگاه نباید تردید کرد چون بورسی شدن یعنی شفاف شدن، اما برای عرضه سهام این شرکت ها در بورس باید از سودآوری آنها اطمینان داشته باشیم.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در جلساتی که با وزرای اقتصاد و  ورزش داشته ایم در حال رایزنی برای حل مشکل مالکیت دولتی این دو باشگاه هستیم و با واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درصدد بهبود کیفیت اداره آنها هستیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: یکی از درآمدهای مهم و عمده این دو باشگاه موضوع حق پخش تلویزیونی است و تا این موضوع مشخص نشود باید از واگذاری آن‌ها نگران بود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به ارزش تقریبی یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: پیشنهاد ما این است که تا بهمن پذیره نویسی دو باشگاه با عرضه ۲۰ درصدی انجام شود، اما پول آن به خود باشگاه‌ها بر گردد.

«احمد راستینه» رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: صرفا با واگذاری باشگاه‌ها در بورس مشکل حل نمی‌شود بلکه مسئله اصلی کشور نظام جامع باشگاه داری است که امیدواریم لایحه آن به زودی اصلاح و تصویب شود.

وی با اشاره به برند بین المللی بودن دو باشگاه یاد شده، گفت: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باید به هواداران واگذار و این واگذاری به درستی و با حفظ حقوق هواداران انجام شود و سهامداران خرد باید امکان خرید سهام باشگاه‌ها را داشته باشند.

۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱
کد خبر: 23292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =