در پایان مسابقات پنج وزن نخست مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبرز بابایی در اوزان ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم به مدال نقره و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

سرویس ورزشی پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد ، مسابقات پنج وزن اول کشتی آزاد نظامیان جهان دیروز به پایان رسید و مسابقات پنج وزن دوم کشتی آزاد نیز با راهیابی نمایندگان کشورمان به نیمه نهایی ادامه دارد. تصاویر جذابی از این مسابقات ببینید. 
مسابقات پنج وزن نخست  سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) دیروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان صاحب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز شدند.

 در پایان مسابقات پنج وزن نخست مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبرز بابایی در اوزان ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم به مدال نقره و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم که به صورت دوره ای و با حضور ۵ کشتی گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب عظمت توسکایف کشتی گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید. و در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر محمد امیر از پاکستان را مغلوب کرد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل امجی کاتحورانگا از سریلانکا به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم که که به صورت دوره ای و با حضور ۵ کشتی گیر برگزار شد، مرتضی قیاسی در دور اول با توجه به حاضر نشدن کامارا معروف از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مقابل آرتور بادتیف از روسیه به برتری دست یافت و در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر صفر سی دی فرناندو از سریلانکا را مغلوب کرد. مرتضی قیاسی در دور پایانی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد دارکی از سوریه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه۱۱ بر صفر جلال المردینا از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی از لهستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد خارالدین بن تیلی از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بابایی در دیدار فینال مقابل ماگومد قربان علی اف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب میان آرتور نایفونوف دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه۹ بر ۵ سادوویک کرزیستوف از لهستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وفایی پور با نتیجه ۱۰ بر صفرصبری نصیرا از تونس را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژی اویف از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار پایانی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژیوئف از روسیه که توانسته بود نفر اول گروه B را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- احمد محمدنژاد جوان (ایران) ۳- مانوئل خندزردزیان (ارمنستان)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مرتضی قیاسی (ایران) ۲- آرتور بادتیف (روسیه) ۳- احمد دارکی (سوریه)
۷۴ کیلوگرم: ۱- ماگومد قربان علی اف (روسیه) ۲- فریبرز بابایی (ایران) ۳- منیو یاریبکیان (ارمنستان) و کامیل ریبیسکی (لهستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- آرتور نایفونوف (روسیه) ۲- مهر مارکوسیان (ارمنستان) ۳- هادی وفایی پور (ایران) و  مهدفدالدین آلوستا (سوریه)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- اریک ژیوئف (روسیه) ۳- رادوسلاو باران (لهستان)

در پایان مسابقات پنج وزن نخست تیم روسیه با ۱۱۵ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم ایران با ۱۰۵ امتیاز دوم است.

اما در پنج وزن دوم هم نتایج زیر به دست آمد:

در وزن ۶۱ کیلوگرم محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رفیق الاسلام از بنگلادش با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد هاروتیون مانوکیان از ارمنستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در دیدار پایانی ناچین مونگوش از کشور روسیه است.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر آکاش احمد از پاکستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب آرمان آندرسیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. یگانه جعفری در این دیدار با چریستوس چیریستوفوریدیس از یونان کشتی می گیرد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم که ۶ نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و بهمن تیموری در A  در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر حرایر علی خانیان از ارمنستان و در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر صفر انس الخالدی از سوریه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر دولاش شوگی از الجزایر را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار مجددا به مصاف هرایرعلی خانیان از ارمنستان می رود.
در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دو گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره ای برگزار می شود و محمدحسین میرباغبان در گروه B در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر محمد عادل ایرشاد از پاکستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر آندریس اوزولس از لتونی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرباغبان در این مرحله مقابل هووانس مخیتاریان از ارمنستان به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با ولادیسلاو والیف کشتی گیر مطرح روس مصاف می دهد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۸ از سد لیو وا گئورگیان از ارمنستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله کامارا محمد سالیو از گینه را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی دیدرا فینال شد. محبی در این دیدار با روبرت باران کشتی گیر مطرح لهستانی دیدار می کند.


برنامه کامل مسابقات کشتی قهرمانی ارتش‌های جهان، تهران ۲۰۲۱ + جدول و نتایج

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =