تعیین تکلیف سهامداران استان البرز در گرو مجوز سازمان بورس است

تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان البرز منتظر مجوز سازمان بورس برای مدیران موسسه این شرکت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از فارس، اکبر حیدری در مورد این که چه زمانی شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز از استان تهران جدا شده و مستقلا تشکیل می‌شود، گفت: آخرین خبر این است که نام ۵ نفر از مدیران پیشنهادی برای تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز از طرف سازمان خصوصی‌سازی به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شده و باید طبق مصوبه شورای عالی بورس، مدیران موسس و اولین دوره مدیریت این شرکت از سازمان بورس مجوز بگیرند.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی ۵ نفر از اعضای هیأت موسس شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت استان البرز را از بین مدیران شرکت‌های تعاونی شهرستانی در استان البرز به سازمان بورس معرفی کرده است.

سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت در مورد سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز گفت: سرمایه این شرکت ۷۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود و حدود ۵۰۰ هزار نفر سهامدار عدالت در روش غیر مستقیم اهالی استان البرز هستند که اعضای سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز را تشکیل خواهند داد.

وی گفت: بعد از این که مدیران تعیین شده از طرف سازمان خصوصی سازی در بورس تأیید صلاحیت شوند، مراحل ثبت قانونی افزایش سرمایه این شرکت انجام می‌شود و شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز می‌تواند در بورس ثبت شده و وارد تابلوی بورس شود. در حال حاضر منتظر پاسخ سازمان بورس هستیم.

حیدری در پاسخ به این سؤال که آیا به نظر شما تا آخر آذرماه شرکت سرمایه گذاری استان البرز وارد بورس می‌شود، گفت: به محض این که مجوز سازمان بورس صادر شود، مجمع شرکت سرمایه‌گذاری نسبت به افزایش سرمایه اقدام می‌کند.

سخنگوی کانون شرکت‌های سهام عدالت این را هم  گفت: البته طبق فصل۶ قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی بر اساس مواد ۳۴ تا ۳۸ باید شرکت‌های استانی سرمایه گذاری از محل شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی تشکیل شوند که در این مورد هم مدیران معرفی شده از محل مدیران شرکت‌های شهرستانی سهام عدالت در استان البرز انتخاب و معرفی شده‌اند.

وی همچنین گفت: بر اساس فرمان ۸ بندی مقام معظم رهبری برای آزادسازی سهام عدالت باید مدیران شرکت‌های شهرستانی سهام عدالت مأمور تشکیل شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت باشند. از طرفی سازمان خصوصی سازی طبق مصوبه شورای عالی بورس اقدام به انتخاب ۵ نفر از مدیران شرکت‌های سهام عدالت شهرستانی کرده و آنها را به سازمان بورس معرفی کرده است  که هنوز مجوز و تأیید سازمان بورس صادر نشده است. امیدواریم هر چه زودتر مجوز سازمان بورس برای این مدیران صادر شود.

۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
کد خبر: 8433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =