جک S۳ بهتر است یا X۲۲ پرو؟ سه پرده از مقایسه دو چینی پرطرفدار

جک S۳ با پیشرانه چهار سیلندر ۱.۶ لیتری پا به بازار گذاشته، اما آنطرف ام‌وی‌ام X۲۲ پرو به پیشرانه سه‌سیلندر یک لیتری مجهز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد مقایسه جک S۳ و ام‌وی‌ام X۲۲ پرو ممکن است برای آنهایی که با کمتر از یک میلیارد دنبال شاسی‌بلند اتوماتیک هستند، جذاب باشد.

قیمت جک S۳ توسط کرمان‌موتور حدود ۹۱۰ میلیون اعلام شده، اما خرید ام‌وی‌ام X۲۲ پرو از مدیران‌خودرو حدود ۴۰ میلیون تومان کمتر تمام می‌شود. قیمت جک S۳ در بازار آزاد درمقایسه با کارخانه تقریبا ۸۰ میلیون تومان بیشتر است و فروشنده‌های ام‌وی‌ام X۲۲ پرو نسبت به نمایندگی مدیران‌خودرو تقریبا ۵۵ میلیون تومان بیشتر دریافت می‌کنند. در بخش فنی، به‌خاطر پیشرانه ۱.۶ لیتری کفه ترازو به سمت جک S۳ سنگینی می‌کند و از یک طرف دیگر محصول کرمان‌موتور اشتهای کمتری بابت مصرف سوخت از خودش نشان می‌دهد.

شماره یک | مقایسه جک S3 و X22 پرو؛ تفاوت ۴۰ میلیونی در نمایندگی

قیمت جک S۳ در کارخانه نسبت به ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتوماتیک دقیقا ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بیشتر است. کرمان‌موتور بعد ماه‌ها کش‌وقوس و گفتگو بین شورای رقابت و مونتاژکاران، بالاخره از تیرماه امسال حاضر شد قیمت جک S۳ در کارخانه را به ۹۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان برساند و مدیران‌خودرو هم از متقاضیان ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتوماتیک ۸۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

قیمت جک S۳ در کارخانه با این اوصاف نسبت به پارسال کمی بیش از ۱۸۰ میلیون تومان (۲۰ درصد) رشد داشته، ولی خود کرمان موتور تا قبل از توافق با شورای رقابت رقمی نزدیک ۹۵۵ میلیون تومان را برای فروش جک S۳ مدنظر داشت.

ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتوماتیک هم که پارسال در نمایندگی‌های مدیران‌خودرو ۸۴۲ میلیون تومان فروخته می‌شد، نزدیک ۳۰ میلیون گران شده است.

شماره دو | مقایسه جک S3 و X22 پرو؛ تفاوت ۶۵ میلیونی در بازار

قیمت جک S۳ در بازار آزاد حول‌وحوش ۶۵ میلیون بیشتر از ام‌وی‌ام X۲۲ پرو است. فروشنده‌های جک S۳ صفرکیلومتر در هفته اول مهر آن را به‌طور متوسط ۹۹۰ میلیون تومان آگهی می‌کنند و خرید ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتوماتیک در بازار آزاد به شکل میانگین ۹۲۵ میلیون تومان هزینه دارد.

تفاوت قیمت جک S۳ در کارخانه و بازار با این اوصاف به مرز ۸۰ میلیون تومان می‌رسد و آنطرف گپ قیمت ام‌وی‌ام X۲۲ پرو در نمایندگی و بازار آزاد کمی بیش از ۵۴ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. در بازار مدل‌های دست‌دوم هم جک S۳ را با قیمت بیشتری نسبت به ام‌وی‌ام X۲۲ پرو معامله می‌کنند.

قیمت جک S۳ کارکرده مدل ۱۴۰۰ که در این مدت قریب ۲۰ هزار کیلومتر راه رفته، اما عیب و ایراد فنی و بدنی ندارد، به‌طور منصفانه ۸۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود، اما ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتوماتیک با همین شرایطی که گفتیم، نهایتا ۷۶۰ میلیون تومان ارزش دارد.

مثلا فروشنده جک S۳ مدل ۱۴۰۰ در تهران آن را با ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد ۸۷۰ میلیون تومان آگهی کرده و در همین تهران قیمت ام‌وی‌ام X۲۲ پرو مدل ۱۴۰۰ با ۲۶ هزار کیلومتر کارکرد در یک آگهی دیگر ۸۳۰ میلیون تومان نوشته شده است.

شماره سه | مقایسه جک S3 و X22 پرو؛ مشخصات فنی و امکانات رفاهی

جک S۳ با پیشرانه چهار سیلندر ۱.۶ لیتری راهی بازار شده، اما آنطرف ام‌وی‌ام X۲۲ پرو به پیشرانه سه‌سیلندر یک لیتری مجهز شده است. چیزی که حکم برتری جک S۳ در بخش فنی نسبت به رقیب اقتصادی را دارد و باعث می‌شود حداکثر گشتاور خروجی و حداکثر قدرت موتور آن به ترتیب ۱۵۵ نیوتن‌متر و ۱۰۷ اسب‌بخار باشد. همین دوتا عدد برای موتور ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتومات به‌ترتیب ۱۵۰ و ۹۸ اسب‌بخار است.

سرعت ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتومات دربهترین حالت ظرف ۱۴.۲ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد و همین کار پشت فرمان جک S۳ نهایتا ۱۰.۸ ثانیه طول می‌کشد. راننده ام‌وی‌ام X۲۲ پرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ثانیه را تجربه کند و حداکثر سرعت جک S۳ به ۱۸۰ کیلومتر بر ثانیه می‌رسد.

جک S۳ به‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتری که راه می‌رود، به‌شکل ترکیبی ۷.۶ لیتر بنزین می‌سوزاند و مصرف سوخت ترکیبی ام‌وی‌ام X۲۲ پرو به ۸.۵ لیتر بابت هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. هر دو مدل جزو شاسی‌بلندهای جمع‌وجور قرار می‌گیرند و طول ۴.۳ متری جک S۳ حدود ۱۰ سانتی‌متر از ام‌وی‌ام X۲۲ پرو بیشتر است.

ام‌وی‌ام X۲۲ پرو با سیستم چندرسانه‌ای به آپشن‌هایی مثل نمایشگر لمسی، ترمزهای دیسکی برای هر چهار چرخ به همراه سیستم ترمز ضد قفل، چراغ‌های دی‌لایت، آینه‌های برقی، سانروف، سنسور پارک عقب، نیروی ترمز و کنترل پایداری، سیستم تهویه با تنظیم دستی و رینگ‌های ۱۶ اینچی آلومینیومی راهی بازار شده و آنطرف در فهرست امکانات رفاهی جک S۳ چیزهایی مثل کروزکنترل، سیسنک کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل پایداری، سنسور عقب، ترمز ضدقفل، دی‌لایت و اتولایت، سانروف و مانیتور هفت اینچی به‌چشم می‌خورد.

مقایسه جک S۳ و ام‌وی‌ام X۲۲ پرو اتومات

مشخصات فنی

جک S۳

ام‌وی‌ام X۲۲ پرو

پیشرانه

چهار سیلندر تنفس طبیعی

سه سیلندر توربو

حجم موتور

۱.۶ لیتر

یک لیتر

حداکثر گشتاور خروجی

۱۵۵ نیوتن‌متر

۱۵۰ نیوتن‌متر

حداکثر قدرت

۱۰۷ اسب‌بخار

۹۸ اسب‌بخار

گیربکس

CVT

CVT

شتاب

۱۰.۸ ثانیه

۱۴.۲ ثانیه

حداکثر سرعت

۱۸۰ کیلومتربرساعت

۱۷۰ کیلومتربرساعت

مصرف سوخت ترکیبی

۷.۶ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر

۸.۵ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر

قیمت کارخانه

۹۱۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان

۸۷۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

قیمت بازار آزاد

۹۹۰ میلیون تومان

۹۲۵ میلیون تومان

۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۴
کد خبر: 47449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha