فیلم | حمله وحشتناک به نمازگزاران با اسپری فلفل و تبر!

هنگام حمله محمد عمر حدود ۳۰ نمازگزار در مسجد بودند. یکی از حاضران از عمر شنیده است که می‌گوید «از تو متنفرم» و «همه شما تروریست هستید».

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، فیلمی که به تازگی منتشر شده مردی را نشان می‌دهد که سال گذشته وارد مسجدی در شهر میسیساگا کانادا می‌شود و قبل از بیرون کشیدن تبر روی نمازگزارانی که پشت کرده بودند، اسپری فلفل پاشید.

این فیلم تنها در ۱۲ ساعت نزدیک به نیم میلیون بار مشاهده شده است و بسیاری انزجار و وحشت خود را در فیلم یک دقیقه و سی ثانیه‌ای ثبت شده در ۱۹ مارس ۲۰۲۲ در مرکز اسلامی دارالتوحید بیان کردند.

ابراهیم هندی امام جماعت مسجد در توییتی نوشت: این لحظه‌ای است که مهاجم به امید آسیب رساندن به نمازگزارانی که پشت به او کرده بودند وارد مسجد دارالتوحید شد.

او افزود: [مهاجم]با یک کیسه پر از اشیاء تیز و طناب آمد. اگر او قبل از تخلیه اسپری، با تبر حمله می‌کرد، مطمئناً می‌توانست قبل از اینکه همه عکس العمل نشان دهند، یک نفر را بکشد.

امام جماعت مسجد همچنین خاطرنشان کرد که این چیزی جز اسلام هراسی و نفرت نیست. او از مردان شجاعی که واکنش نشان دهند قدردانی کرد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دادستان عمومی کانادا که هفته گذشته منتشر شد، مهاجم که محمد عمر نام دارد به سه جرم جنایی اعتراف کرد که فعالیت تروریستی است. بر این اساس این فرد به هشت سال زندان محکوم شده است. با این حال اعضای جامعه مسلمان کانادا از حکم هشت ساله این مرد که به نمازگزاران حمله کرد، ابراز ناامیدی کردند و استدلال کردند که این حکم به اندازه کافی قوی نیست که از خشونت‌های مشابه در آینده جلوگیری کند.

ابراهیم هندی گفت که حکم صادر شده برای محمد عمر، که در این پرونده به جرم خود اعتراف کرد، برای جلوگیری از خشونت‌های آینده علیه مسلمانان کمک چندانی نمی‌کند.

هندی گفت: بسیاری از اعضای جامعه ما در طول یک سال و نیم گذشته با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند... و هیچ جمله‌ای وجود ندارد که ما را به دوران قبل از وجود این احساسات ترس و آسیب بازگرداند.

وی افزود: این شخص بدون هیچ دلیلی جز ایمانش قصد کشتن مردم را داشت.

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که محمد عمر روز سه‌شنبه به هشت سال زندان محکوم شده است.

هنگام حمله محمد عمر حدود ۳۰ نمازگزار در مسجد بودند. یکی از حاضران از عمر شنیده است که می‌گوید «از تو متنفرم» و «همه شما تروریست هستید».

اجتماع کنندگان در مسجد موفق به مهار عمر شدند و هیچ یک از آن‌ها آسیب جدی ندیدند. چندین نفر در مسجد دچار عوارض جانبی اسپری فلفل شدند.

به گفته دادگاه محمد عمر پیشینه مسلمانی دارد، اما به پلیس گفت که یک بی دین است و از اسلام متنفر است.

در بیانیه منتشر شده از سوی دادگاه آمده که آقای عمر چندین بار در اظهارات خود به پلیس اعتراف کرد. او از مسلمانان ابراز نفرت کرد و از اینکه نتوانسته آسیب واقعی به قربانیان وارد کند، ابراز ناامیدی کرد. وقتی از او پرسیده شد که آیا (او) امیدوار بود که دیگران را برای انجام حملات مشابه ترغیب کند، او اظهار داشت: به یک معنا بله. شما همیشه می‌توانید امیدوار باشید.

عمر به اتهامات استفاده از مواد مضر به قصد به خطر انداختن جان یا ایجاد صدمه بدنی، حمله با سلاح و شرارت به اموال مذهبی با انگیزه تعصب، تعصب یا نفرت مبتنی بر مذهب، که همه آن‌ها را تشکیل می‌دهند، اعتراف کرد. در بیانیه منتشر شده او به فعالیت تروریستی متهم شده است.

هندی، امام جماعت مسجد، گفت افرادی که برای متوقف کردن عمر در جریان حمله مداخله کردند، قهرمان بودند. او گفت: آن‌ها حاضر بودند خود را فدا کنند و این باعث شد که هیچ تلفات جانی یا جراحت جدی نداشته باشیم. امام جماعت مسجد گفت که برخی از نمازگزاران پس از حمله دیگر به مسجد برنگشته اند.

۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
کد خبر: 45438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha