برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

باقرشهر هم در صربستان نماینده داشت ولی پشتام کم فروغ ظاهر شد و باخت کشتی گیر اوکراینی سند حذف او را امضا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، پژمان پشتام ملی پوش وزن ۸۲کیلوگرم کشتی فرنگی از صبح روز یکشنبه در رقابتهای ۴ وزن دوم کشتی فرنگی به روی تشک خواهد رفت . برنامه مسابقات او به شرح ذیل است:

در وزن ۸۲ کیلوگرم، پژمان پشتام پس از استراحت در دور نخست، مقابل کاراپت چالیان از ارمنستان به روی تشک رفت و ۲ بر یک به برتری رسید.  فیلم پیروزی پشتام برابر ارمنستان

در این وزن کشتی گیر اسرائیل ۵ بر یک به حریف آلمانی باخت.

پژمان پشتام در کشتی دوم برابر حریف اوکراینی به میدان رفت و نهایتا ۵ بر ۲ مغلوب کشتی گیری شد که کاری جز دفاع و فرار از تشک از خود نشان نداد.  / فیلم کشتی پشتام و حریف اوکراینی

با توجه به شکست حریف اوکراینی در نیمه نهایی ، پژمان پشتام از دور مسابقات کنار رفت. جدول لحظه به لحظه مسابقات وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی

برنامه زمانی مسابقات وزن ۸۲ کیلوگرم:

یکشنبه ۱۱ سپتامبر(۲۰ شهریور):

دور مقدماتی وزن ۸۲ کیلوگرم: از ساعت ۱۳ تا ۱۷ به وقت ایران

نیمه نهایی وزن ۸۲ کیلوگرم:از ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه تا ۲۰ و ۱۵ دقیقه به وقت ایران

دوشنبه ۱۲ سپتامبر(۲۱ شهریور):


مرحله شانس مجدد وزن ۸۲ کیلوگرم: از ساعت ۱۹ تا ۲۰ به وقت ایران

فینال اوزان وزن ۸۲ کیلوگرم: از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه

پخش زنده مسابقات چهار وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، یکشنبه ساعت ۱۳:۰۰+ لینک پخش و نتیجه

برنامه کامل مسابقات کشتی قهرمانی جهان، بلگراد ۲۰۲۲ + جدول و نتایج

نماینده وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در رقابت های جهانی صربستان گفت: دوست دارم در آینده به مردم شهرم خدمت کنم.

پژمان پشتام ملی پوش تیم کشتی فرنگی ایران در رقابت های جهانی صربستان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی مصاحبه ای را انجام داده که در زیر می خوانید:

چند سالتان است و اصالتا اهل کجائید؟
۲۸ سال سن دارم و اصالتا کرد ایلام هستم اما خانواده ام بیش از ۴۰ سال است که در باقرشهر شهر ری استان تهران ساکن هستند.

از چه زمانی به کشتی علاقه مند شدید؟
از سنین نونهالای به کشتی علاقه مند شدم و جالب است بدانید که ابتدا در کشتی آزاد تمرین می کردم و شناختی از کشتی فرنگی نداشتم، اما مدال آوری های حمید سوریان باعث شد تا به کشتی فرنگی روی بیاورم.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

مربیان شما چه کسانی بودند؟
ابتدا زیر نظر ماشاء اله عرب و بیگی تمرین می کردم و در حال حاضر نیز زیر محمد شربیانی و محمد صفرزاده مربیان باشگاه من هستند.

تحصیلات شما در چه رشته ای است؟
دانشجوی تربیت بدنی هستم و قصد دارم تا مقاطع بالای تحصیلی ادامه دهم.

آیا در جایی مشغول به کار هستید؟
خوشبختانه شهردار باقرشهر به قولی که سال گذشته داده بود، عمل کرد و من پس از رقابت های جهانی و کسب مدال برنز، کارمند تربیت بدنی شهرداری شدم.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

کشتی ورزش درآمدزایی است؟
قطعا نه، ورزشکاران رشته های توپی همچون فوتبال، والیبال و بسکتبال شاید ۱۰ برابر کشتی گیران درآمد داشته باشند، اما این را فقط کشتی گیران می فهمند که وقتی عاشق کشتی باشی دیگر رهایش نمی کنی، کشتی ورزش اول و پرافتخارترین ورزش ایران است که مردم علاقه ی بسیاری به آن دارند و قطعا شاد کردن دل مردم، ارزش بسیار بالاتری دارد.

دوست دارید پس از کشتی چه کاری انجام دهید؟
اول از همه دوست دارم به مردم شهرم خدمت کنم، در حال حاضر نمی توانم دقیقا بگویم احتمال دارد در کار مدیریتی حاضر شوم ولی خودم عشقم کشتی است و دست دارم یک مرکز ورزشی دایر کنم و به کشتی گیران خردسال و نوجوان آموزش کشتی بدهم. به نظرم شرایط پایین شهر و نقاط محروم به گونه ای است که هرچقدر تلاش کنی تا نوجوانان و جوانان را به سمت ورزش بیاوری آن ها را از خلاف دور کرده ای و این کار را وظیفه خود می دانم.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

در خانواده شما کسی هم کشتی تمرین می کند؟
برادر کوچکترم که ۱۴ سال سن دارد پیش خودم در باشگاه تمرین می کند و بسیار علاقمند هستم که راهی که من ۱۲ سال طول کشید را برای وی به ۴ تا ۵ سال کوتاه کنم و شاهد افتخارآفرینی های وی باشم.

در اوقات فراغت چه می کنید؟
واقعا عاشق کشتی هستم و هر فرصتی که بدست بیاید در باشگاه باقرشهر حضور پیدا می کنم و حتی شاید زودتر هم بروم تا بتوانم در خدمت کشتی گیران آنجا باشم و علاقه دارم که چیزهایی که فرا گرفته ام را به آن ها انتقال دهم.

شرایط در اردوهای تیم ملی چگونه است؟
اوضاع خوب است و همه ی ملی پوشان به دنبال افتخارآفرینی هستند و سخت تلاش می کنند، محمد بنا و همکاران وی نیز کار خود را به خوبی بلد هستند و امیدوارم که با امکاناتی که فراهم شده بتوانیم افتخارآفرین باشیم و دل مردم را شاد کنیم.

رابطه ات با محمد بنا چگونه است؟
محمد بنا مانند یک پدر است، در زمانی که مادر عزیزم را از دست دادم بسیار به من کمک کرد که روحیه خود را از دست ندهم و انگیزه کار کردن را بدست آورم و خود را مدیون این مرد بزرگ می دانم.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

با چه کسانی در اردو تمرین می کنید؟
در حال حاضر طبق نظر کادر فنی نفرات با وزن بالا و پایین تر از خود تمرین می کنند که هم در سرعت و اجرای تکنیک ها بهتر شوند و هم از نظر قدرت بدنی و آمادگی جسمانی در شرایط خوبی قرار بگیرند.


حریفان شما در رقابت های جهانی چه کشتی گیرانی هستند؟
به طور کلی در پنج وزن بالا کشتی گیران اروپایی نسبت با سایر کشتی گیران بهتر عمل می کنند و در کشتی فرنگی اینطور نیست که روس ها دست برتر را داشته باشند، کشتی گیران کشورهای ترکیه، مجارستان، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، لهستان، صربستان همه خوب هستند و کار بسیار سخت است.

در خاک بهتر هستید یا در سرپا؟
فرقی ندارد برای موفقیت باید در دو مورد خوب باشید، من در سرپا دست تو می کشم و کمرگیری می کنم و در خاک هم بارانداز اجرا می کند.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

هدف شما در رقابت های پیش رو چیست؟
هدف اصلی همه ی کشتی گیران قطعا کسب خوشرنگ ترین مدال در المپیک است، اما هدف اول من این است که با دعای خیر مردم و توکل بر خدا بتوانم مدال برنز سال گذشته را به طلا تبدیل کنم و باعث سرافرازی کشور و مردم عزیزمان شوم.

آینده کشتی فرنگی ایران را چگونه می بینید؟
آینده برای کشتی ایران بسیار روشن است و در کشتی فرنگی هم جوانان بسیار خوب عمل کرده اند و خوش درخشیدند و زنگ خطری برای کشتی گیران بزرگسالان هستند، البته هرکس بخواهد ملی پوش باشد باید خود را روی تشک مسابقه ثابت کند.

برنامه و نتایج رقابتهای پژمان پشتام در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ صربستان ۲۰۲۲ + جدول و فیلم

حرف آخر شما؟
از مردم می خواهم که برای پدرم دعا کنند، ضمن اینکه تیم ما امسال شرایط خوبی دارد و محمد بنا نیز انگیزه و روحیه کافی را به ما داده و ما هم بعنوان یک تیم سخت تلاش کرده ایم و امیدوارم که امسال با کسب عنوان قهرمانی بتوانیم پاسخگوی محبت مردم کشتی دوست ایران باشیم.

۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
کد خبر: 32602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha