همه دوئل‌های حسن یزدانی و دیوید تیلور را یک جا ببینید + فیلم

چه کسی پیروز دوئل پنجم خواهد بود؟ حسن یزدانی و یا دیوید تیلور؟ این بار کدام شکارچی خواهد بود و کدام قربانی؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، کمتر از بیست روز تا شروع مسابقات جهانی کشتی آزاد در صربستان فرصت باقی است جایی که پیش بینی می شود با توجه به سیدبندی وزن ۸۶ کیلوگرم احتمالا شاهد پنجمین دوئل تماشایی حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور آمریکایی باشیم. مسابقه ای که از آن به عنوان دوئل قرن یاد می شود و بسیاری در دنیا منتظر آن هستند.
به همین مناسبت در زیر سابقه مصاف این دو ستاره کشتی جهان را به همراه فیلم همه مبارزات تا به امروز مرور کردیم.

پیکار اول : کابوس کرمانشاه

زمان و مکان : ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ -سالن امام خمینی - کرمانشاه

عنوان مسابقه : فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ - نبرد ایران و آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم

نتیجه : حسن یزدانی صفر - دیوید تیلور ۴ (ضربه فنی)

برنده : دیوید تیلور از آمریکا

شرح : اولین مسابقه ای بود که حسن یزدانی در وزن جدید یعنی ۸۶ کیلو آن هم بعد از المپیک ریو شرکت می کرد. اولین مسابقه در وزن جدید و تازه وارد آمریکایی که تماشاگران را مات و مبهوت کرد. ضربه فنی کردن حسن یزدانی قهرمان المپیک در ایران در کرمانشاه!

پیکار دوم : شکست دوم تولد گربه سیاه

زمان و مکان : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ -سالن اسپورت هال بوک - بوداپست مجارستان

عنوان مسابقه : دور اول مسابقات جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۸ در وزن ۸۶ کیلوگرم

نتیجه : حسن یزدانی ۶- دیوید تیلور ۱۱

برنده : دیوید تیلور از آمریکا

شرح: در آغاز رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان ۲۰۱۸ حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در نخستین مصاف خود و در فینال زودرس برابر دیوید تیلور آمریکایی در حالیکه ۶ بر ۲ از حریف پیش بود ناباورانه شکست خورد.

پیکار سوم: تلخ ترین ثانیه های پایانی به قیمت طلای المپیک

زمان و مکان : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ -سالن ماکوهاری - توکیو ژاپن

عنوان مسابقه : فینال مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ در وزن ۸۶ کیلوگرم

نتیجه : حسن یزدانی ۳ - دیوید تیلور ۴

برنده : دیوید تیلور از آمریکا

شرح: باز هم حسن یزدانی مرد برتر میدان بود و حریف را تا ثانیه های پایانی شکست داده بود که هجوم های بی امان تیلور و غفلت یزدانی کار را تمام کرد . طلای المپیک پرید و یزدانی نقره ای شد

پیکار چهارم : ورق برگشت و انتقام شیرین گرفته شد

زمان و مکان : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - آمفی جردل - اسلو نروژ

عنوان مسابقه : فینال مسابقات جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۱ در وزن ۸۶ کیلوگرم

نتیجه : حسن یزدانی ۶ - دیوید تیلور ۲

برنده : حسن یزدانی از ایران

شرح: این بار حسن یزدانی با تاکتیکی متفاوت از قبل ، کشتی برده را کنترل کرد و تا پایان برتری اش بر حریف را حفظ نمود با این تفاوت که تیلور این بار ناکام بزرگ ثانیه های آخر کشتی شد و قافیه و کشتی را با هم باخت.

در آستانه نبرد پنجم شاید در صربستان:

واکنش دیوید تیلور به نبرد پنجم با حسن یزدانی

واکنش دیوید تیلور به نبرد پنجم با حسن یزدانی

دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک خودش را برای حضور در رقابتهای جهانی بلگراد آماده می‌کند جایی که خیلی ها منتظر نبرد حساس دیگری بین او و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم هستند.

دیوید تیلور در صحبت هایی درباره آخرین شرایط خود و قهرمانی در المپیک صحبت کرد و گفت: درباره المپیک بخواهم بگویم مثل رسیدن به یک قله است. خیلی تلاش زیادی کردم تا به موفقیت رسیدم. شما در اوج دنیا قرار می گیرید که فوق العاده است. الان شاید آسان به نظر برسد، تمرین آسان به نظر برسد ولی وقتی برگردید و به عقب نگاه کنید می فهمید اصلا آسان نیست. در آن زمان خیلی زمان و انرژی از من گرفته شد.

او ادامه داد: بعد از آن رقابت های جهانی نروژ را داشتم که خیلی خودم نبودم و عواملی بودند که روی عملکرد من تاثیر داشتند. من تا دیدار فینال کاملا مسلط بودم نه تنها در روش کشتی گرفتن بلکه احساسی و فکری. در دیدار نهایی یزدانی بسیار انگیزه داشت چرا که ۷ هفته پیش فینال المپیک را باخته بود. او یک برنامه مبارزه یکدستی داشت. برای من ناراحت کننده بود. ولی کسب قهرمانی در المپیک و نقره جهانی در زمان کوتاه اتفاق خیلی بزرگی است که رخ داد ولی از نظر ذهنی یا شاید هم تمرینی آنقدر شرایط خوبی نداشتم که بتوانم در هر دو رویداد طلا بگیریم.

او در ادامه صحبت های خود گفت: بعد از مسابقات المپیک خیلی چیزها در زندگی داشتم که به خاطر حضور در المپیک آنها را برای مدتی کنار گذاشته بودم و بعد از المپیک شروع به از سر گیری کارها و مسئولیت هایم کردم. یک روز بعد از بازگشت از جهانی، فعالیت اقتصادی و کارهایم را از سر گرفتم. زندگی من وارد یک چشم انداز جدید شد. همسرم ۸ ماهه باردار بود. کارهای زیادی داشتم درست مثل کشتی گرفتن، در زندگی هم باید خیلی از موانع را از سر کار بردارید. قهرمان المپیک شدن و در این موقعیت بودن یک موهبت است و باید شما بتوانید آن را مدیریت کید. اعتراف می کنم من هنوز کاملا یاد نگرفتم مدیریت کنم و در حال یاد گرفتن هستم. همسرم هم خیلی به من کمک می کند تا تنها روی هدفم تمرکز کنم. در واقع باید بگویم که همسرم دلیل تمام موفقیت هایم است.

تیلور درباره حسن یزدانی نیز گفت: یزدانی همیشه بهترین رقیب و کشتی گیر در بهترین تورنمنت ها در زندگی من بوده است. برای رسیدن به اوج و طلا باید بهترین ها را ببرید و من از اینکه چنین ورزشکاران و کشتی گیران با استعداد و توانمندی سر راه من هستند خیلی خوشحالم. وقتی خسته می شوید و شرایط برای شما سخت می شود اما وقتی به این افراد فکر می‌کنید انگیزه می گیرید. او هم مثل من خیلی انگیزه دارد و تلاش می کند. در المپیک توکیو می خواست اولین کشتی گیر ایرانی شود که دو طلای المپیک کسب می کند مطمئن هستم در بلگراد نیز با ۱۰۰ درصد توان ظاهر می شود و باید من بتوانم در همان سطح او باشم. قطعا مبارزه ما در بلگراد هم خیلی نزدیک و حساس خواهد شد. من در کشتی به هر چی که رسیدم او هم رسیده است و من مجبورم برای رقابت با او در بهترین شرایط خودم باشم.یزدانی - تیلور؛ بزرگترین دوئل کشتی جهان؟

یزدانی - تیلور؛ بزرگترین دوئل کشتی جهان؟

سایت آمریکایی به بررسی جدال پنجم دیوید تیلور و حسن یزدانی پرداخت. رقابت های جهانی کشتی از ۲۰ شهریور در بلگراد برگزار می شود و یکی از حساس ترین رقابت ها مربوط به وزن ۸۶ کیلوگرم است جایی که حسن یزدانی و دیوید تیلور که هر دو سابقه قهرمانی در المپیک را دارند برای کسب طلا شانس خواهند داشت. دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک، نماینده ایالات متحده در وزن ۸۶ کیلوگرم در مسابقات جهانی خواهد بود.

بررسی وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد در رقابت های جهانی بلگراد

۸ کشتی گیر برتر این وزن بر اساس امتیازات جمع آوری شده در مسابقات رنکینگ از زمان المپیک توکیو به رقابت می پردازند. در بین تمام اوزان، کشتی گیران این وزن شناخته شده ترین کشتی گیران در جهان هستند.

سیدبندی:

حسن یزدانی، جمهوری اسلامی ایران
دیوید تیلور، ایالات متحده آمریکا
مایلز آمین، سن مارینو
ابوبکر آباکاروف، آذربایجان
بوریس ماکوئف، اسلواکی
عظمت دولتبکوف، قزاقستان

عثمان گوچن، ترکیه

احمد آیبویف، فرانسه

یزدانی - تیلور؛ بزرگترین دوئل کشتی جهان؟

شانس های اصلی طلا

حسن یزدانی، جمهوری اسلامی ایران
دیوید تیلور، ایالات متحده آمریکا

از سال ۲۰۱۷، هر مدال طلای جهانی یا المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم توسط حسن یزدانی یا دیوید تیلور به دست آمده است. یزدانی در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ عناوین جهانی را به دست آورد در حالی که تیلور در سال ۲۰۱۸ طلای جهان و طلای المپیک ۲۰۲۱ را به دست آورده است. رقابت یزدانی و تیلور ممکن است در حال حاضر بزرگترین رقابت در کشتی جهان باشد و به احتمال زیاد در مسابقات امسال شاهد یک مسابقه دیگر بین این دو خواهیم بود.

تیلور برنده سه مبارزه رقابت مقابل یزدانی شد و در جام جهانی ۲۰۱۷، قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و المپیک توکیو برابر او پیروز شد. در حالی که تیلور هر بار برنده شد، هر مسابقه مثل یک نبرد رفت و برگشت بود که اختلافات ناچیز تفاوت را رقم زد. در واقع در هر سه برد تیلور، یزدانی در تایم اول برتری داشت ولی تیلور توانست در تایم دوم برنده شود. تیلور به وضوح از سرعت خود برای غلبه بر یزدانی استفاده کرد تا در ۳ مسابقه اول پیروز شود.

یزدانی سال گذشته سرانجام در فینال جهانی ۲۰۲۱ انتقام خود را گرفت و با نتیجه ۶ بر ۲ تیلور را شکست داد. در آن مسابقه یزدانی در وقت استراحت با نتیجه ۲ بر صفر پیش افتاد و برای اولین بار در سری مسابقات خود توانست در وقت دوم از تیلور پیشی بگیرد. آیا این بدان معناست که بالاخره یزدانی رمز پیروزی مقابل تیلور را متوجه شده است؟ یا تیلور امسال انتقامش را خواهد گرفت؟

نمی توان اغراق کرد که تیلور و یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم چقدر از بقیه جلوتر هستند. اگر آنها دوباره در فینال جهانی ۲۰۲۲ ملاقات کنند، مطمئناً آتش بازی خواهد بود!

پیش‌بینی:

مبارزه دیگر بین تیلور و یزدانی قریب الوقوع است. در حالی که رقبای برجسته زیادی در این وزن وجود دارند، اگر تیلور یا یزدانی قبل از فینال شکست بخورند، یکی از بزرگترین شگفتی‌های تمام دوران خواهد بود. اگر آنها برای کسب طلا با هم دیدار کنند، انتظار نبردی سخت مشابه ۲ مسابقه سال گذشته آنها در المپیک و مسابقات قهرمانی جهان را داشته باشید. هر کسی که برنده شود احتمالا برنده یک رقابت نزدیک و باورنکردنی شده است.

برنامه کامل مسابقات کشتی قهرمانی جهان، بلگراد ۲۰۲۲ + جدول و نتایج

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
کد خبر: 31929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha