احتمال جهش قیمت تا ۲۵هزار دلار/رکوردی که بعد از چهارسال شکسته شد

روند صعودی بیت کوین روز گذشته و پس از عبور کندل قیمت از سطح ۲۳٬۵۰۰ دلار شتاب بیشتری پیدا کرد که در ادامه منجر به عبور قیمت بیت کوین از سطح ۲۴٬۲۰۰ دلار شد. حال اگر بیت کوین بتواند موقعیت خود را بالای ۲۳٬۵۰۰ دلار حفظ کند، می‌توان به شروع یک حرکت صعودی دیگر در کوتاه‌مدت امیدوار بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین طی دو روز گذشته روند ثابتی را بالای سطح ۲۳٬۰۰۰ و ۲۳٬۲۰۰ دلار دنبال می‌کرد و در ادامه هم حرکت صعودی تازه‌ای از بالای این محدوده آغاز کرد.

ابتدا مقاومت ۲۳٬۵۰۰ دلاری شکسته شد و کمی بعد خریداران موفق شدند از مقاومت ۲۴٬۰۰۰ دلاری هم عبور کنند. هم زمان با این جهش فاصله قیمت از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته (MA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر) نیز بیشتر می‌شد و به دنبال آن قیمت از ۲۴٬۲۰۰ دلار هم فراتر رفت.

اوج مقطعی بیت کوین در نهایت در نزدیکی ۲۴٬۲۸۵ دلار شکل گرفت و در حال حضار بازار در حال اصلاح جهش‌های ساعات اخیر خود است. این اصلاح تاکنون با بازگشت قیمت به زیر ۲۴٬۰۰۰ دلار و سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی همراه بوده است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۲۲٬۸۴۵ دلار تا اوج ۲۴٬۲۸۵ دلاری تنظیم شده است.

با وجود اصلاح ساعات اخیر، قیمت همچنان موقعیت خود را بالای سطح ۲۳٬۶۰۰ دلار حفظ کرده است. در نمای یک‌ساعته بازار بیت کوین نیز یک خط روند صعودی حمایتی را در نزدیکی ۲۳٬۵۰۰ دلار تشکیل داده است.

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال جهش قیمت تا ۲۵هزار دلار

نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

در صورت صعودی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت سطح ۲۴٬۰۰۰ دلار است و مقاومت کلیدی بعدی در ۲۴٬۲۰۰ دلار قرار دارد. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای سطح ۲۴٬۲۰۰ دلار می‌تواند جرقه‌ای برای شروع یک حرکت صعودی ادامه‌دار باشد. در این صورت بیت کوین این شانس را خواهد داشت که در ادامه تا مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری رشد کند.

در مقابل، اگر بیت کوین موفق به عبور از مقاومت ۲۴٬۰۰۰ دلاری نشود، خطر ازسرگیری اصلاح نزولی قیمت وجود دارد. در چنین شرایطی، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در نزدیکی ۲۳٬۶۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۲۳٬۵۰۰ دلار و سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی قرار گرفته است و اگر این حمایت نیز از دست برود، ممکن است حرکت نزولی تازه‌ای به‌سمت ۲۳٬۰۰۰ دلار آغاز شود. گفتنی است ادامه‌داشتن روند نزولی قیمت ممکن است بیت کوین را در کوتاه‌مدت تا ۲۲٬۵۰۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌گرفتن در محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۲۳٬۶۰۰ و ۲۳٬۵۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۴٬۰۰۰، ۲۴٬۲۰۰ و ۲۴٬۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

موجودی بیت‌کوین رکورد ۴ ساله را شکست

بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت‌کوین (BTC) با از دست دادن تقریبا ۷۰ درصد از ارزش خود در هشت ماه گذشته، در حال حاضر در مسیر بهبودی قابل‌توجهی قرار دارد و در میان آخرین بهبود بازار، موجودی بیت‌کوین در صرافی‌های دیجیتال پیشرو در حال سقوط است.

بر اساس اطلاعات گلسنود، پلت‌فرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای، موجودی بیت‌کوین در تاریخ پنجم آگوست به ۲.۳۷ میلیون بیت‌کوین رسید که پایین‌ترین سطح از جولای ۲۰۱۸ محسوب می‌شود. گلسنود به دلیل افت موجودی اخیر بیشترین آسیب را دید و در جولای ۲۰۲۲، بایننس تبدیل به صرافی دیجیتال با بزرگترین ذخایر بیت‌کوین شد.

در ۶ آگوست ۲۰۲۲، بیت‌کوین پس از جهش تقریبا دو درصدی، بالای ۲۳هزار دلار باقی ماند. علاقه موسسات به ارزشمندترین دارایی دیجیتال جهان در چند روز اخیر افزایش یافته است.

شایان‌ذکر است که در آخرین هفته جولای ۲۰۲۲، محصولات سرمایه‌گذاری بیت‌کوین شاهد جریان ورودی به ارزش ۸۵ میلیون دلار بودند.

تاکنون در سال جاری، محصولات سرمایه‌گذاری بیت‌کوین ۳۲۶ میلیون دلار ورودی جذب کرده‌اند که در مقابل خروجی ۳۱۴ میلیون دلاری محصولات اتریوم قرار دارد.

در اوایل این هفته، بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری جهان همکاری خود با کوین بیس را آغاز کرد تا حضور خود را در بازار رو به رشد ارزهای دیجیتال گسترش دهد. این حرکت نشان می‌دهد که صنعت کریپتو از زمانی که مدیرعامل بلک راک، لری فینک در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که بیت‌کوین فقط نشان می‌دهد که چقدر تقاضا برای پولشویی در جهان وجود دارد، چه میزان پیشرفت داشته است.

اکنون، بلک راک دریچه‌هایی را برای موسسات باز می‌کند تا از طریق محصول علاءالدین خود به بیت‌کوین دسترسی پیدا کنند.

علاءالدین در سال ۱۹۸۸ توسعه یافت و هدف آن شفاف‌سازی برای سرمایه‌گذاران نهادی است و به بلک راک در طول سال‌ها در بین رقبای خود کمک کرده است. در سال ۲۰۲۰، علاءالدین دارایی ۲۱.۶ تریلیون دلاری را اداره می‌کرد که بیش از چهار درصد از ثروت جهان بود و به بیش از ۵۵هزار متخصص سرمایه‌گذاری متصل است.

مارکوس سوتیریو، تحلیلگر گلوبال بلاک در این مورد اظهار کرد که با این عملکرد مشتریان علاءالدین به بیت‌کوین دسترسی خواهند داشت.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۹۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۷ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳.۴۴ میلیارد دلار است که ۷۴.۶۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۰.۳۰ میلیارد دلار است که ۱۴.۰۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۹.۴۴ میلیارد دلار است که ۹۴.۵۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۵۳ صبح به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۳ هزار و ۸۲۷.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۲۵  درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۷۷۶.۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۳.۷۰ درصد افزایش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۳۲۴.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۵ درصد کاهش

۴- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۴۲.۲۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۹۵ درصد افزایش

۶- کاردانو

قیمت: ۰.۵۳۲۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۵۸ درصد افزایش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۳۷۷۱دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۰۶ درصد افزایش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۹.۲۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۴۹ درصد افزایش

۹ - یو اس دی کوین

قیمت: یک دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۰۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۷۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۵ درصد افزایش

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
کد خبر: 31480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha