برنامه کامل مسابقات کشتی قهرمانی جوانان جهان، ۲۰۲۲ + جدول و نتایج (فیلم و عکس)

مسابقات کشتی قهرمانی جوانان جهان طی روزهای ۲۴ تا ۳۰ مرداد در شهر صوفیه بلغارستان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جوانان جهان از روز ۲۴ تا ۳۰ مرداد در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد. 

کشتی فرنگی:

مراسم قرعه کشی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۲ در صوفیه بلغارستان برگزار شد و ۱۰ نماینده ایران در این رقابت ها رقبای خود را شناختند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب دنیس میهای از رومانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. نگهداری در این گروه با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب تامازی گلونتی از گرجستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن ۶۰ کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر ماکس ول بلک از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۹ از سد کوتو گومی از ژاپن گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف ولادمیر ویوتویچ از اوکراین را با نتیجه ۱۲ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  اسماعیلی در این مرحله بانتیجه ۳ بر ۱ میهات ممدلی از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در فینال با نتیجه ۴ بر۴ کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر آزات ساریار از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر رومئو بریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار بایامان کریموف از قرقیزستان را با نتیجه ۶ بر ۱ شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۱ نوردوس نورکانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر عبدالرحمن عمر از مصر را شکست داد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر یانیس نیفری از فرانسه را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سهرابی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۳ و ضربه فنی مغلوب نیکا برولادزه از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. سهرابی در دیدار رده بندی کشتی گیر کشور فنلاند را با نتیجه ۱۱ بر۲ شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ از سد ایتو نیشیدا از ژاپن گذشت وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر جاکوب سیمچیک از کرواسی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. عبدی در این مرحله مقابل آتیلا توسماگی از مجارستان با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل الکساندر سولووی از مولداوی با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. عبدی در دیار رده بندی با نتیجه ۴برصفر کشتی گیر قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم مسعود کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد.

شانس ۳ طلا و یک برنز ایران در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان 

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مُهمدی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کریستین مدینا مونز از مکزیک را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر شان یولین از چین تایپه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر فارس قالی از مصر را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ آلپرن بربر از ترکیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف آچیکو بولکوادزه رفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر ۱ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه ۷ بر ۳ ماریو ووکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر اوندرج حاولکا از چک را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۱ لاچین والیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب ویگن نازاریان از ارمنستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی عابدی درزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل اینوت گوسا از رومانی با نتیجه ۱ بر ۱ به پیروزی رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد رومان بالچیوسچی از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عابدی درزی در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ مقابل ریچارد کارلسون از استونی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی برای کسب مدال طلا به مصاف یوسوف ماتسیف از قزاقستان رفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر۴ به پیروزی رسید وصاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست با نتیجه ۴ بر صفر جوهر اوزاروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ آلبرت واردانیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین شد و صاحب مدال نقره شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
رده بندی انفرادی:

۵۵ کیلوگرم: ۱- نیهاد گولیزاده (آذربایجان) ۲- دنیس میهای (رومانی) ۳- نوریستان سویورکولوف و تایگاه اونیشی (ژاپن) ... ۹- سید آرش نگهداری (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- سعید اسماعیلی (ایران) ۲- سورن آقاجانیان (ارمنستان) ۳- نیهات ممدلی (آذربایجان) و سومیت (هند)
۶۳ کیلوگرم: ۱- ایمان محمدی (ایران) ۲- بایامان کریموف (قرقیزستان) ۳- چیزو مارویاما (ژاپن) و اوله خلیل اف (اوکراین)
۶۷ کیلوگرم: ۱- کانان ابولادزه (آذربایجان) ۲- نیکا برولادزه (گرجستان) ۳- دین کوشکار (قزاقستان) و سید دانیال سهرابی (ایران)
۷۲ کیلوگرم: ۱- گوربان گوربانوف (آذربایجان) ۲- الکساندر سولووی (مولداوی) ۳- عرفان میرزویف (اوکراین) و امیر عبدی (ایران)
۷۷ کیلوگرم: ۱- دنی ناکایف (آلمان) ۲- یوکسل ساریجیک (ترکیه) ۳- سمندر بابانظراف (ازبکستان) و الکساندرین گوتو (مولداوی) ... ۱۲- مسعود کاووسی (ایران)
۸۲ کیلوگرم: ۱- علیرضا مهمدی (ایران) ۲- آچیکو بولکوادزه (گرجستان) ۳- رونیت داهیا (هند) و آلپرن بربر (ترکیه)
۸۷ کیلوگرم: ۱-  ویگن نازاریان (ارمنستان) ۲- ابوالفضل چوبانی (ایران)  ۳- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و لاچین والیف (آذربایجان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- علی عابدی درزی (ایران) ۲- یوسوف ماتسیف (قزاقستان) ۳- ریچارد کارلسون (استونی) و نورمانبت رایمالی اولو (قرقیزستان)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- میخایلو ویشینوتسکی (اوکراین) ۲- فردین هدایتی (ایران) ۳- تموربک نسیم اف (ازبکستان) و آدن آتائو (آمریکا)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۷۴ امتیاز ۲- آذربایجان ۱۱۹ امتیاز ۳- اوکراین ۹۳ امتیاز ۴- ارمنستان ۸۳ امتیاز ۵- ترکیه ۸۱ امتیاز ۶- قزاقستان ۷۸ امتیاز ۷- گرجستان ۵۸ امتیاز ۸- مولداوی ۵۳ امتیاز

تیم جوانان کشتی فرنگی ایران با اقتدار قهرمان جهان شد

کشتی آزاد:

پخش زنده مسابقات کشتی قهرمانی جوانان جهان + لینک

در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر سیمون پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب جوری وولک از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. محمدنژاد جوان در این گروه با نتیجه ۱۱ بر صفر  عزیزبک نایموف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

تصاویری از مسابقات پنج وزن اول 


در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر میکیتا آبراموف از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یکچهارم نهایی رفت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ نیکولاس بوزاکیس از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حبیب زاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر حمزات ارسامرزویف از فرانسه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب یوتو نیشیوچی از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۳ موحامد بکتمیروف از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب روبرت کورنلا از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حسین محمد آقایی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ بگیجان کولداشیف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مارسل ناگی از مجارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و با توجه حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، نماینده کشورمان به گروه بازنده ها رفت. محمدآقایی در این گروه مقابل کانات کریمبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ از سد هایک پاپیکیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد الکساندر فاکوندو از آمریکا گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ساگار جاگلان از هند با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف هندی مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.
 

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ از سد برایدیو تامپسون از آمریکا گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۸ بر صفر اویج بکایر از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۶ از سد اوتاری آدیشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر موشق مکرتچیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
تصاویر مسابقات رده بندی  و فینال

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر ژولین ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت و در این مرحله به مصاف رحیم ماگمادوف نایب قهرمان سال گذشته، از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رنجبری در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر آنجلوس کوکلاریس از یونان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱  سبوحی امیرارسلان اف از آذربایجان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
 

گزارش تصویری کشتی قهرمانی جهان - یک


گزارش تصویری کشتی قهرمانی جهان - دو

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر کریستین آنگیال از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ادلان ویسخانوف از فرانسه به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل آندرو مارگیشویلی از کشور گرجستان به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب ریفات گیداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ از سد داوید مچدلیدزه از اوکراین گذشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه ۱۴ بر ۴ مراب سلیماناشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۱ نیکولاس فیلدمن از آمریکا را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۱ ماهندرا گایکواد از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

تصاویر جالب از این مسابقات ببینید

رقابت های کشتی جوانان قهرمانی جهان – بلغارستان (گزارش تصویری)

عکس های جالبی از این مسابقات ببینید

گزارش تصویری دیگر از این مسابقات

بر این اساس برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

یکشنبه ۲۳ مردادماه:

ساعت ۱۷ تا ۱۸: قرعه کشی تمامی اوزان آزاد

دوشنبه ۲۴ مردادماه:
ساعت ۸:۳۰ تا ۹: وزن کشی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم آزاد
ساعت ۱۱ تا ۱۴:۳۰ و ۱۸ تا ۱۹:۳۰: مسابقات مقدماتی و نیمه نهایی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم آزاد

سه شنبه ۲۵ مردادماه:
ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵: وزن کشی مجدد اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم آزاد
ساعت ۸:۴۵ تا ۹:۱۵: وزن کشی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم آزاد
ساعت ۱۱ تا ۱۵: مسابقات مقدماتی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم آزاد و شانس مجدد پنج وزن نخست
ساعت ۱۶:۴۵ تا ۲۰:۳۰: مسابقات مقدماتی و نیمه نهایی اوزان اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم آزاد و رده بندی و فینال پنج وزن نخست

چهارشنبه ۲۶ مردادماه:
ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵: وزن کشی مجدد اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم آزاد
ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰: مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم آزاد

پنج شنبه ۲۷ مردادماه:
ساعت ۱۴ تا ۱۵: قرعه کشی تمامی اوزان فرنگی

جمعه ۲۸ مردادماه:
ساعت ۸:۴۵ تا ۹:۱۵: وزن کشی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ فرنگی
ساعت ۱۱ تا ۱۵:۳۰ و ۱۶:۴۵ تا ۱۷:۴۵: مسابقات مقدماتی، و نیمه نهایی اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ فرنگی

شنبه ۲۹ مردادماه:
ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵: وزن کشی مجدد اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ فرنگی
ساعت ۸:۴۵ تا ۹:۱۵: وزن کشی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ فرنگی
ساعت ۱۱ تا ۱۵:۳۰: مسابقات مقدماتی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ فرنگی و شانس مجدد پنج وزن نخست
ساعت ۱۶:۴۵ تا ۲۰:۳۰: مسابقات نیمه نهایی اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ فرنگی و فینال و رده بندی پنج وزن نخست

یکشنبه ۳۰ مردادماه:
ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵: وزن کشی مجدد اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ فرنگی
ساعت ۱۶ تا ۲۰:۳۰: مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ فرنگی

۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
کد خبر: 31074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۶
   4 0
   سایت خیلی خوبی دارید ممنون و تشکر از شما خبرگزاری رادار اقتصاد با این حجم زیاد خبر اضافی، انگاری روزنامه شده اید. ما دنبال نتیجه رقابتیم و با توضیحات اضافی و پیدا نکردن نتایج کلافه میشیم لطفا نتایج ورزشی رو مفید درج کنید تا وقتمون دنبال جستجوی نتیجه نباشیم لطفا ریفرانس به سایت رسمی مسابقه گه شما از آن اطلاع دارید بدید اونجا ببینیم

   پاسخ سایت: با تشکر از نظرات شما.حتما اصلاح خواهد شد

  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۰
   1 0
   ممنون از آقایان و خانمهای سایت معتبر رادار اقتصاد یک ایراد کلی در سایت وجود دارد جدول و نتایج روشن و بدون اطاله خبر بزارید لطفا ما دنبال نتیجه هستیم و نه شرح آن

   پاسخ سایت: چشم حتما.ممنون از عنایت شما