درگیری لفظی دبیر و پولادگر در مجمع کشتی/ معاون ورزش از جلسه قهر کرد و رفت + فیلم

رییس فدراسیون کشتی خطاب به حسابرس وزارت ورزش گفت: باید بر اساس قانون حرف بزنی نه اینکه روی هوا یک حرفی را مطرح کنی.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، مجمع عمومی فدراسیون کشتی با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و اعضای مجمع این فدراسیون به ریاست سید محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک از ساعت 14 آغاز شد که در جریان این مجمع جنجالی،  اتفاقات عجیبی افتاد که شرح آن را در ذیل میخوانید. 

بی‌محلی دبیر به معاون وزیر ورزش/ پولادگر: دوستان کم‌لطفی می‌کنند

اعضای مجمع فدراسیون کشتی در پی قطع بودجه این فدراسیون از سوی وزارت ورزش تشکیل جلسه فوری داده و در حضور معاونت ورزش قهرمانی از این مسئله انتقاد کردند.

زمانی که پولادگر وارد مجمع شد دبیر از جای خود بلند نشد و با او دست نداد و احوالپرسی نکرد. دبیر چهارشنبه هفته گذشته با پولادگر بر سر بودجه فدراسیون کشتی به شدت درگیر شده بود.در ابتدای این نشست حمید یاری رئیس هیئت کشتی البرز گفت: اساسنامه فدراسیون کشتی بر اساس تیپ اتحادیه جهانی کشتی و همانند دیگر کشورهای جهان است که مورد تایید این اتحادیه قرار گرفته است. بر همین اساس برای انتخاب رئیس مجمع باید توسط اعضای مجمع رای گیری انجام شود.

در ادامه دبیر گفت: ما نمی‌توانیم به اساسنامه دست بزنیم و اگر بخواهیم این کار را بکنیم باید با اجازه اتحادیه جهانی کشتی باشد. معاون وزیر در جلسه است . پولی که به ما نمی‌دهند اما به احترام وزیر ورزش حرفی نمی‌زنیم. پیشنهاد من نماینده وزارت است و پیشنهاد می‌کنم به احترام وزارت، نماینده وزارت ورزش در این جلسه، به عنوان رئیس انتخاب شود.

در ادامه خیرآبادی رئیس هیئت کشتی کردستان گفت: باید مشخص شود معاون وزیر دوست یا دشمن کشتی است. ما 111 قهرمان جهان و المپیک داریم و 80 درصد مدال های ورزش ما توسط کشتی بدست آمده است. آیا بودجه کشتی متناسب این افتخارات است؟ ابتدا باید مشخص کنیم آیا ایشان دوست یا ضد کشتی است بعد درباه رئیس مجمع تصمیم گیری کنیم.

موسایی رئیس هیئت کشتی استان فارس گفت: آیا کشتی برای وزارت ورزش مهم است؟ وقتی 80 درصد مدال‌ها برای کشتی است باید چنین برخوردی شود و بگویند بودجه کشتی را می‌خواهند قطع کنند؟ وزیر ورزش باید مشخص کند تکلیفشان با کشتی چیست؟ رسول خادم بخاطر همین مواضع وزارت رفت و مجمع اجازه نمی‌دهد دبیر هم برود.

پولادگر معاون وزیر ورزش در واکنش به انتقاد برخی اعضای مجمع کشتی در بی توجهی وزارت ورزش به کشتی و قطع بودجه این رشته، گفت: این اظهارات نشان دهنده کم لطفی دوستان است.

معاون وزیر ورزش عنوان کرد: دوستان زود و یک طرفه قضاوت کردند و این نشان دهنده کم لطفی آنهاست. من حتی شنیدم برای این جلسه فقط خبرنگاران کشتی‌نویس دعوت شده‌اند و خبرنگاران غیر کشتی‌نویس را راه ندادند. این کار یک طرفه است و درست نیست و این یعنی «خود گویی و خود خندی».

وی افزود: امروز دستور جلسه داریم و برای همه شما فرستاده شده است. هر چیزی غیر از آن درست نیست.

دبیر گفت: پیشنهاد دوستان کشتی برای ریاست مجمع آقای پولادگر است دوستان رای بدهند، که این پیشنهاد با موافقت اعضای مجمع روبه‌رو شد.


اینجوری صحبت نکن قانونی صحبت کن

شکرشکن مشاور حسابرسی وزارت ورزش در امور مجامع در واکنش به ارائه گزارش حسابرس فدراسیون کشتی گفت: زمانی که افشای کافی در گزارشات مالی صورت نمی‌گیرد باید به عنوان حسابرس این کار را با دقت انجام دهید.

دبیر گفت: آقای شکر شکن وقتی حرف میزنی برادر من اجازه بده حسابرس من هم حرف بزند. آقای پولادگر مگر نمی‌گویید حرف‌تان درست است، خب قانون مستند شما کجاست؟ اینجوری صحبت نکن قانونی صحبت کن. الان حسابرس من بر اساس قانون می‌گوید اما تو باز حرف خودت را می زنی. شما عضو جامعه حسابرسان هستی؟ ببینم مدرک شما را؟ برادر من ۱۱ سال حسابرسی کار کردم شما هر بندی می‌گویید باید قانونی و بر اساس بند حرف بزنید نه اینکه روی هوا حرف بزنی. تا صبح هم حرف بزنی من اجازه نمی‌دهم حرفت را بزنی.

شکرشکن در ادامه گفت: تعداد امضاها ۱۰ تاست درحالی که ۱۱ عضو هیات رییسه دارید. هر کدام از اعضا امضا نکرده باشند، سند درست نیست.

دبیر گفت: آقای شکر شکن ما صحبت از بودجه میلیاردی داریم اما شما بر سر دو امضا حرف میزنی. بگو دنبال چه هستی.

دبیر خطاب به او گفت: این بندها را که می‌گویی آیا مستند آن را داری. با کلمات بازی نکن برادر من. شما یک سری ایراد گرفتی که من می گویم اشتباه است. من جواب اضافه نمی‌خواهم. شما بندهای قانونی این ایرادها را که می‌گیری نشان بده. مستند حرف بزن مخلصت هم هستم نه اینکه روی هوا حرف بزنید. سرچ کن قانون را نشان بده. بخدا اگر قانون را بلد باشی. جالب است بدانید اصلا در بندهای حسابرسی هیچ وقت اعضای هیات رییسه نباید امضا کنند اما من گفتم عیب ندارد امضا کنند. از ۱۱ امضای هیات رییسه ۱۰ نفر امضا کردند شما به این ایراد گرفته‌ای. اجازه بده من توجیهت کنم. من نمی‌دانم از کجا به اینجا آمده‌ای. به جای اینکه بارک الله به عملکرد و رشد ما بگویی در عوض می‌گویی یک امضا کم است. یک حرفی بزن به مجمع که نخندند. چرا قانونت را نشان نمی‌دهی. گیر الکی نده و بشین.

پولادگر رییس مجمع نیز هیچ واکنشی به جدال دبیر و حسابرس وزارت ورزش نداشت.

دبیر خواستار رای مجمع شد و وقتی به کیکاووس سعیدی گفت شما رای نمی‌دهی گفت رییس مجمع آقای پولادگر است.

دبیر به پولادگر گفت شما رای نمی‌دهی؟

پولادگر در پاسخ گفت: شما توهین کردی و هر وقت دلتان می‌خواهد حرف می‌زنید. من واقعا متاسفم.

دبیر گفت: مگر شما بچه‌ای که این‌طور حرف می‌زنید؟

دبیر همچنین در حین ارائه گزارش حسابرس فدراسیون کشتی گفت: چون آقای پولادگر گفت آقا کیکاووس سعیدی خوب است، ۶ میلیارد کشتی را کمیته ۲ میلیارد روی آن گذاشت و ۸ میلیارد کرد. یک ۸ میلیارد هم کمکی بود که از یارانه ها گرفتیم اما چون مستقیم نمی توانستند به ما بدهند به حساب کمیته المپیک ریختند و به ما دادند.

وی افزود: همچنین ۲۷ میلیارد مازاد از بودجه وزارت ورزش گرفتیم که ۲۰ تای آن را آقای نوبخت داد و چون مستقیم نمی توانستند بدهند به حساب وزارت ورزش ریختند که ما مردیم تا گرفتیم. باقی آن برای سری دوم گفتیم چون کمیته المپیک قابل اعتمادتر است به حساب کمیته بریزید تا زودتر بگیریم.

دبیر: آتش به اختیارم/ ۵ میلیارد اموال هیات کشتی را بار زدند و بردند!

به گزارش ایسنا، در ادامه مجمع فدراسیون کشتی، حمید یاری عضو مجمع کشتی خطاب به پولادگر گفت: من با ۵ رییس فدراسیون کشتی کار کردم اما دبیر با جان و دل برای کشتی کار می کند و مطالبه گر است. از شما می خواهم درباره بودجه کشتی شفاف سازی کنید. ما و دبیر بحث شخصی نداریم و برای کشتی حرف می زنیم. شما جزو مدیران خوب ورزش هستید.

پولادگر گفت: اجازه بدهید طبق برنامه مجمع جلو برویم.

دبیر گفت: هر کجا لازم باشد آتش به اختیارم و هر کجا مقاومت غیر قانونی شود برای کشتی کار خودم را می کنم و آتش به اختیارم و نمی گذارم حق کشتی ضایع شود. فدراسیون کشتی زیر مجموعه وزارت ورزش است اما کشتی خیلی بزرگتر از ورزش ایران است. امروز باید شفاف سازی شود. من عددی نیستم اما حتما هر وقت حس کنم حرف غیر کارشناسی و زور است جلوی آن می ایستم و به هر کجا که بشود کار را می کشم. ان‌شاءالله آقای پولادگر حرف هایش درباره بودجه کشتی را بزند و من هم جواب بدهم تا مردم بدانند آیا من حرف بی ربط می‌زنم؟ در این اوضاع کرونا دیدید کشتی چطور با مدال هایش در جهانی نروژ مردم را خوشحال کرد.

دبیر ضمن ارائه گزارش عملکرد کشتی که بر روی پاورپوینت به نمایش درآمد، گفت: از نظر من مدال، مدال طلای المپیک است و ان‌شاءالله روزی برسد کشتی به جای ۱۱ یا ۱۲ طلای المپیک هر دوره ۶ یا ۷ طلا بگیرد چون لیاقتش را دارد.

دبیر در ادامه به ارائه گزارش نتایج تیم های ملی، لیگ کشتی و ساخت و سازهای انجام شده در کشتی پرداخت و گفت: کشورهای مختلف خواهان استفاده از امکانات کمپ های تیم ملی ایران شده اند.

پولادگر در ادامه گفت: تو باید بروی معاون عمرانی شوی چون فقط کار عمرانی می کنی.

دبیر در پاسخ گفت: بله اما آیا در بحث فنی کشتی در حال بازگشت به دوران خوب خود نیست؟ تا زیرساخت آماده نباشد مدال بدست نمی آید. ما طرح جامع و توسعه تا ۲۰۲۸ داریم. اگر تیمی می خواهد قهرمان المپیک شود در ۸ آیتم باید موفق شود. باید آقای پولادگر بیاید کمپ ها و امکانات ما را ببیند. آقای وزیر ۲ بار آمد آقای نوبخت آمد اما ۶ ماه است آقای پولادگر را ندیدیم.

وی افززود: دستگاه مرکزی آزادی اوورهال شده و به وزارت ورزش گفتم هر طور شده درست می کنم. بچه های والیبال بسکتبال و وزنه‌برداری  هم بچه های ما هستند. بعد می‌گویند لاکچری خرج می کنی. کدام لاکچری؟ اینکه برای کشتی بهترین امکانات را مهیا کردم لاکچری است؟ حسن یزدانی سرمایه ملی ماست باید از این بچه ها به بهترین شکل محافظت کنیم. هفته پیش در مازندران پیش فرمانده سپاه رفتم و ۸ باشگاه کشتی گرفتم. وقتی کار خوب انجام می شود در کشور بسط پیدا می کند. آقای پولادگر در جلسه گفت شما به همچین آشپزخانه ای نیاز ندارید اما ما بیزینس پلن داریم و می‌توانیم از آن درآمد کسب کنیم. ۲ میلیارد تجهیزات آشپزخانه بود که پول آن را از شما نگرفتیم. پاکستان و هند می خواهند کشتی‌گیر بیاورند. اینها درآمد پایدار است.

دبیر به بحث برکناری رییس هیات کشتی تهران اشاره کرد و گفت: من وقتی با معاون ورزش قهرمانی درگیر می شوم شخصی نیست. خدای من شاهد است اگر من کار نکردم مجمع من را بردارد. اینجا تعارف ندارم. هفت تیر ۱۱ سال معلوم نبود درآمدش کجا می رود. اصلا برای چه یک شرکت خصوصی باید بگیرد؟ نمی‌خواهم بگویم سهامدار آن چه کسی بودند. با بدبختی یک میلیارد دادم تا آنجا را بگیرم. تا لامپ کاسه توالت شیرآلات را بار زدند بردند و ۴ یا ۵ میلیارد جنس بردند. گفتم خانه کشتی حمید سوریان مال بیت المال است بدهید اگر ندهی تا شب جابجایش می کنم و کردم. قرار نیست من بجای آن ها آن دنیا جواب بدهم. وقتی شرکت توسعه کارش را انجام نمی‌دهد من هم کار را ول کنم؟ من علی دبیر کشتی هستم. بچه ها از من انتظار دارند.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: آقای پولادگر می‌گویی نگو اما وظیفه من است. نامه استخدام آموزش پرورش ورزشکار من به دفتر شما آمده اما ۳ ماه کاری انجام نشد. من نمی‌خواهم بگویم چه کارهایی انجام شد. اگر از اول سال پول ما را می دادند خیلی کارها می کردیم. من از جاهای دیگر پول آوردم تا کار را جلو ببرم. هفته بعد نونهالان ما باید به بحرین بروند.  ۶۰ هزار یورو هزینه دارد بعد جوانان باید بروند که ۴۷ هزار یورو هزینه دارد. سالن توفیق هم شناسنامه کشتی است و الحمدالله کارهای بسیار خوبی در آنجا انجام شد. در بحث ساخت و ساز وقتی شرکت توسعه کاری نمی کند ما باید انجام دهیم نه اینکه ما را ۹ میلیارد بدهکار کنند. کارهایی شده که روسای فدراسیون های بعدی تا ۲۰ سال سالن ها دستشان است و عشقش را می کنند. ما ۱۰۰۰ مربی کشتی را بیمه کردیم.

دبیر: کشتی ۱۵۰ میلیارد بودجه می خواهد/ پولادگر بالاخره اعلام رای کرد

به گزارش ایسنا، در ادامه مجمع عمومی فدراسیون کشتی که به ریاست محمد پولادگر در حال برگزاری است، دبیر با اشاره به عملکرد مالی فدراسیون گفت: سال ۹۵ مبلغ ۲۵ میلیارد، سال ۹۶ مبلغ 26  میلیارد، سال ۹۷، ۳۱ میلیارد و نیم، از برج پنجم ۹۸ که من آمدم تا آخر همان سال عملکردم ۳۸ و نیم میلیارد بود. سال ۹۹، ۵۵ میلیارد و سال ۱۴۰۰ خدا را شکر به ۱۳۱ میلیارد رسید. آقایان! کشتی با زیر ۱۵۰ میلیارد نمی چرخد. آقای پولادگر سال قبل ۳۹ میلیارد که یک سوم هزینه های ما بود دادید باز همان را هم می خواهید قطع کنید؟ برادر من ما یک سوم بودجه مان را از وزارت می گیریم. اگر به امید وزارت بودیم که یک اعزام هم نمی توانستم انجام دهم. از اول سال ۳۱ میلیارد هزینه کردم فقط ۴ و نیم میلیارد دادید. اگر قرار بود هزینه مسابقات استان ها را هم بدهیم که دیگر نمی توانستیم اصلا کار کنیم. دیشب با رییس دیوان محاسبات صحبت کردم. آقای پولادگر عزیز این ۷۰ میلیارد بودجه مازاد کشتی را معلوم نیست ما بگیریم. بعد شما چطور بودجه ای که مال خودمان است را می گویی نه؟

دبیر افزود: بله چانه وزارت ورزش کوچک است و حتما باید بودجه آن ۵ برابر شود. ما رقیب هیچ فدراسیونی نیستیم اما هر کسی باید بر اساس آورده خود برداشت کند. آورده ما بالای ۳۰۰ مدال جهانی و المپیک است. هر شاخصی وزارت ورزش بگذارد ۸۰ درصد مال کشتی است. آقا ما ۵ رده سنی داریم در هر رده آزاد و فرنگی. پارسال فرنگی ما به تنهایی موفق‌ترین فدراسیون شد، یکبار هم اعلام نکردید. کشتی آزاد هم همینطور. کمیته المپیک! شما هم فکر نکنید کار خوبی می کنید. شاخص ۱۰۰۰ گذاشتند همین تکواندو ۸۰۰ شد اما کشتی فرنگی و آزاد ما هر کدام بالای ۳۰۰۰ شدند.

وی افزود: تکواندو، کاراته و وزنه تاج سر ما اما جمعا ۶ سهمیه المپیک گرفتند اما فقط یک رشته من اندازه همه آن ها سهمیه گرفت. بمیرم اگر شخصی چیزی بخواهم. آقای پولادگر خواهشم این است آن ۷۰ میلیارد بحث دیگری است. شما یک سوم بودجه ما را داده اید. خب آقای سعیدی و صالحی امیری هم بودجه ما را قطع کنند. همین امسال بالای ۳۸ میلیارد خرج کرده ایم اما وزارت ورزش ۴ و نیم میلیارد به ما داده است. آقایان بیایید هزینه های اردوهای ما را بدهید من دستتان را هم می بوسم کار را دستتان بگیرید اما پیمان فخری شاهد است و گفت آقا ما نمی‌توانیم ۲ هفته هم از پس آن بربیاییم. هزینه ها همه شفاف است. اگر می خواهید بودجه ما را صفر کنید خب همین امروز فدراسیون کشتی را به وزارت نفت یا دفاع بدهید. پارسال با ۱۴۵۰ نفر اعزام بیشترین اعزام را داشتیم. حساب کنید ببیند چقدر می شود. میانگین ۶ روز را ضرب در ۱۸۰ یورو کنید ببینید چقدر می شود.

دبیر ادامه داد: بگذارید گلایه‌هایم را بگویم. بله آقای بنا قهر کرد و رفت. به او گفتم تو گونی تو را میاورم سر تمرین! محمد بنا ۱۲ نفر را برد قزاقستان بعد شما گفتید ۲ مربی برود. من حتما به حرف شما گوش نمی دهم و یک مربی اضافه فرستادم. من ماساژور نتوانستم ببرم. من مقصرم. به شما گفتم من آتش به اختیارم. سیستم تکواندو و کاراته نمی دانم چطور است اما سیستم کشتی لاکتیک است و باید ماساژور باشد. من چطور باید در شورای برون مرزی که یک کدامشان شورت ورزشی هم نپوشیده این حرف ها را بگویم؟ بخدا اگر من نبودم بنا سوریان و درستکار تا حالا ۲۰ بار رفته بودند.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: آقای داورزنی رفیق خود شما مگر نرفت بازرسی جواب بدهد. من هم باید بروم دادگام بابت مصوبات غیرکارشناسی شورای برون مرزی حرف بزنم. من ریز هر کاری که می کنیم را به هیات رییسه می برم. من ۱۰ امضای هیات رییسه را برای صورت های مالی ام گرفتم. آقای شکر شکن ایراد می گیرد اما این نقطه قوت کار من است. ۱۳۱ میلیارد هزینه من بوده اما اگر می خواستم واقعی بگویم باید ۵۰ میلیارد دیگر هم اضافه می‌شد. رییس هیات من تیم را برده و بالای ۳۰ هزار یورو هزینه تیم کرده است.

رییس فدراسیون کشتی افزود: ۹ میلیارد جایزه قهرمانان ما در المپیک را به حساب ما واریز کردند اما من ۹۰۰ میلیون پول مالیات آن را دادم که آن را هم باید بگویم مالیات را چکار کردم. ما یک تومان وزارت ورزش را ۱۰ تومان خرج می کنیم.

در ادامه دبیر خواستار اعلام نظر مجمع در مورد مصوبات هیات رییسه شد که تصویب شد اما اینبار نیز پولادگر دست خود را به نشانه موافقت بالا نبرد.

دبیر در ادامه به بازسازی سالن هفتم تیر اشاره کرد و گفت: ۶۰۰ تخت آنجا تدارک دیده شده تا بچه ها همانجا مسابقه بدهند و بخوابند.

در ادامه و زمانیکه دبیر خواستار اعلام رای اعضای مجمع درباره یکی از مصوبات شد، خطاب به پولادگر گفت: شما که از اول هیچ رایی ندادی.

پولادگر در واکنش دست خود را بالا برد و رای داد که با تشویق اعضای مجمع همراه شد.

به گزارش ایسنا، سید محمد پولادگر در صحبت های خود پس از آغاز دو ساعت از برگزاری مجمع کشتی، گفت: دبیر در حق من خیلی کم لطفی کرد. از ساعت ۷ و نیم در جلسه بودم و یک لحظه تنفس نداشتم الان هم ۲ ساعت صحبت کردید نه من کشش دارم ادامه بدهم نه شما. اولا قطعا کشتی ورزش اول ماست اما همه ورزش ایران نیست. قطعا کشتی افتخاررات زیادی کسب کرده اما من باید پاسخگوی ۴۸ رشته ورزشی که ۲۸ تای آن المپیکی است هم باشم. آقای دبیر گفت طلای المپیک فقط مدال است و آن ها هم که طلای المپیک گرفتند از ما توقع دارند. در سیدنی کشتی یک طلا گرفت وزنه برداری ۲ تا. در آتن کشتی اصلا طلا نگرفت اما تکواندو ۲ طلا داشت. در لندن تعداد طلاهای وزنه برداری از کشتی هم بیشتر شد. در ریو وزنه برداری ۲ طلا گرفت اما کشتی یک طلا. نمی خواهم بگویم کشتی افتخار کسب نکرده اما رشته های دیگر هم توقع دارند.

وی افزود: عدالت اصلی در جهان تعادل است. به خدا قسم، من هم دوست دارم ماشین اختصاصی داشته باشم تا ورزشکارانم در هیوندای ویژه بنشینند و بگویند و بخندند و به فرودگاه بروند اما بعضی هزینه ها غیر ضروری است.

دبیر گفت: این کمک‌های شما نیست اگر من از بخش خصوصی می گیرم شما ناراحت می شوید؟ ۶۵ درصد مدال های المپیک مال کشتی است.

پولادگر گفت: هر چه احترام می گذاریم و گوش می کنیم ایشان جدل می‌کند، متلک گفتن و نیش و کنایه زدن روش آقای دبیر است. یک ساعت شما حرف زدی الان گوش کن برادر. دبیر متخصص جدل است اما من این کارها را بلد نیستم.

دبیر بلافاصله گفت: حاجی طلبه بوده و تیکه می اندازد من هم ملازاده نیستم.

پولادگر گفت: ملاحظه کنید همش تیکه می اندازد و جدل می کند.

دبیر گفت: شما ارتباطت با فدراسیون های دیگر خوب است و پول کشتی را تخس می کنید.

پولادگر گفت: کار من ارتباط با فدراسیون ها است. وقتی آشپزخانه ای می سازید که مدعی هستی حتی می توانی غذای بیرون را هم بدهی این سلیقه شماست. آن روز جدل اتفاق افتاد و آقای دبیر همه را پشت تلفن کشاند.

دبیر گفت: واقعیت را بگو. همه گفتند کار شما تخلف است. تو یک جوری می گویی انگار کار من تخلف است. شما آدم متدینی در ظاهر هستی راست را بگو.

پولادگر گفت: حالا در ظاهر متدین شده ام. اینکه این بودجه جداست را نمی دانم. بودجه ای که پارسال برنامه بودجه اعلام کرد ۳۷۰ میلیارد تومان بود.

دبیر گفت: قشنگ بگو برای قهرمانی. دبیر با داد گفت: وقتی می گوید ۳۷۰ میلیارد فقط برای قهرمانی است. من بلدم با این ها بازی کنم من از جنس این ها هستم. بودجه وزارت ۲ یا ۳ هزار میلیارد است. این ها با شما می توانند اینطور صحبت کنند.

پولادگر گفت: ایشان اجازه صحبت به من نمی دهد واقعا متاسفم. هر کس آدابی دارد من اینطور نمی توانم صحبت کنم.

دبیر گفت: داری دروغ می گویی. راست را بگو.

پولادگر گفت: من کی دروغ گفتم. عرض کردم ۳۷۰ میلیارد تومان بودجه قهرمانی بوده که ۸۵ درصد آن را به فدراسیون ها تخصیص دادیم که بیشتر از همه برای کشتی بوده است. این حرف زدن خیلی کم لطفی است. من پولادگر امروز نماینده دولت هستم. این کم لطفی است که درباره دولت اینطور صحبت شود. کشتی مازاد بر بودجه خودش را دریافت کرده هست.

دبیر گفت: به ما دادید؟ چرا بودجه ما را صفر کردید و ۷۰ میلیارد مجلس را پای خودتان می گذارید؟ اینکه بخش خصوصی به ما ماشین می دهد شما ناراحت شده اید؟ آقای پولادگر ما ۱۳۱ میلیارد پارسال بودجه مان بوده اما امسال آن را صفر کردید. این را توضیح بدهید. با کلمات بازی نکن من بچه پایین شهرم و رک حرف می زنم. چرا بودجه من را به فدراسیون های دیگر می دهی؟ ما باید جلسه مان را در مجلس و وزارت بگذاریم. چرا بودجه ما را صفر کردید؟

پولادگر گفت: ۴ و نیم میلیارد از اول سال گرفته اید و بیشتر از همه پول گرفته اید.

دبیر گفت: شما از ۷۰ میلیارد ۴ و نیم میلیارد دادید بعد منت می گذارید؟ دست شما بود این را هم نمی دادید. چرا می گویی بودجه من را صفر کردی. این را بگو با تبصره ۱۴ که کمک مجلس است کاری نداشته باش. این پول مازاد بر بودجه وزارت ورزش است. سیصد و خرده ای میلیارد مجلس مازاد بر بودجه وزارت ورزش به ورزش اختصاص داده چرا شما بودجه من را صفر کردید؟ شما فقط این را بگو چرا بودجه کشتی را صفر کرده ای؟ شما با کشتی شخصی برخورد می کنی. شما یک سوم بودجه کشتی را می دهید چرا همان را صفر می کنید؟ رشته ای که همیشه کار را جمع کرده. اصلا شما فکر کن بودجه تبصره ۱۴ نبوده است. شما فقط همین را توضیح بده.

پولادگر گفت: پارسال ۳۷۰ میلیارد بودجه ما بود که آنچه محقق شد ۲۷۷ میلیارد تومان بود و کشتی صد در صد خود را گرفت و علاوه بر آن از کمیته و وزارت دریافتی داشته است. امسال بودجه ای که به کل فدراسیون ها داده اند ۲۷۷ میلیارد تومان است و ما همان ۸۵ درصد پارسال هم نمی توانیم به فدراسیون ها بدهیم. امسال مجلس ۳۳۰ میلیارد به فدراسیون ها نیز اختصاص داد. فدراسیون های دیگر هم مشکل دارند آن ها هم اعزام دارند و جمعیت مخاطب زیادی دارد. مثلا تیراندازی که طلای المپیک را گرفته اصلا در میان فدراسیون هایی که مجلس پول داده نیست. آیا من می توانم آن را نادیده بگیرم؟ فدراسیون هایی داریم که چند ماه است حتی حقوق پرسنل خود را نداده است ما باید به این ها کمک کنیم. اینکه ما ۷۰ میلیارد تعهد می دهیم به شما بدهیم که اتفاقا خوب است.

وی افزود: برخی فدراسیون ها تا ۴۵ درصد افزایش داشته اما برخی دیگر تا ۲۵ درصد رشد داشته اند و بالاترین رقم برای کشتی بوده است.

بخشی از این مجمع را ببینید:
 

دبیر گفت: ایشان جوری صحبت می کند که مجلس سر ورزش را بریده است. ورزش اگر بودجه را زیاد نکرده به جای آن ۳۳۰ میلیارد تومان از تبصره ۱۴ به ۲۳ رشته قهرمانی کمک کرده است.

پولادگر گفت: تیر و کمان ما هم ۱۲ میلیارد بودجه گرفته اما یک ریال دیگر به او ندادیم. تکواندو هم همینطور.

دبیر گفت: آقای پولادگر جوی درست می کند که فدراسیون های دیگر موضع بگیرند. او ۲۱ سال با کشتی زاویه داشته است. کدام هیات استانی مثل کشتی اعزام دارد؟ برادر من تیراندازی و تکواندو روی سر من و مخلصشان هم هستم. من می گویم خرج کشتی بالاست. من مثل تو نیستم بگویم ماساژور اعزام نشود. بر اساس هر شاخصی که تعریف کنید چه اعزام، چه مدال آوری حق کشتی را بدهید. چرا مدالهای المپیک را از اول بررسی نمی کنید تا مدال های کشتی را بشمارید. من اتش به اختیارم و برای حق کشتی محکم می ایستم. من را بردارید چرا که به من لطف می کنید.

پولادگر گفت: این حرف ها سفسطه کردن است.

دبیر گفت: شما سفسطه کردی و معاون وزیر شدی.

پولادگر گفت: شما هر توهینی دلت می خواهد می کنی.

دبیر پاسخ داد: شما با وزیر هماهنگ کردی که بودجه من را صفر کردی یا خودت گفتی؟ من به آقای وزیر هم گفتم. چی رو ضرب و تقسیم کردی که به بودجه ۷۰ برای کشتی رسیدی؟ من جایی هستم که فقیر ترین ها کشتی می گیرند.

وی سپس با فریاد به پولادگر گفت: شما هیچ درکی از ورزش قهرمانی نداری.

در این هنگام پولادگر گفت: شما مدام توهین می کنی و در این هنگام اقدام به ترک جلسه کرد.

دبیر گفت: دوستان هیچ کس بلند نشود. چون او رفت من خودم ریاست جلسه را بر عهده می گیرم.

فیلم لحظه ترک مجمع از سوی پولادگر را ببینید:

 

مکالمه تلفنی عجیب دبیر درباره معاون وزیر ورزش/ دارم دهنش را سرویس می کنم! + ویدیوی جنجالی

۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
کد خبر: 29730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 1 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ت س IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۳
   0 1
   پولادگر کلا ورزش رو ازبین میبره