طلای نجاتی و طاهری در جام قزاقستان/میرزاده انتخابی غیر رسمی را از یوسفی برد! + فیلم

مسابقات ۷ وزن نخست، رقابت های کشتی فرنگی جام بولات تورلیخانوف و رنکنیگ اتحادیه جهانی از صبح امروز در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد، در روز نخست این رقابت ها پویا دادمرز، علیرضا نجاتی و رامین طاهری در اوزان ۵۵، ۶۰ و ۸۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.


نتایج نمایندگان کشورمان تاکنون به شرح زیر است::

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اسلامجان عزیزف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. دادمرز در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ از سد مارلان موکاشف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت. فیلم فینال پویا دادمرز را اینجا ببینید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناصرپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که نجاتی با نتیجه ۹ بر صفر از سد ناصرپور گذشت و صاحب مدال طلا شد. ناصرپور هم به مدال نقره رسید.فیلم این فینال تمام ایرانی را اینجا ببینید:

در وزن ۶۷ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابرار آتابکوف از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۳ و به دلیل مصدومیت مغلوب شد.
 فیلم لحظه آسیب دیدگی دلخانی را ببینید:در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ از سد آتابک عزیز بیکف از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار با نتیجه ۲ بر ۱ آیونگو ریکادزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.  در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه ۵ بر ۳ از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد مقابل جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد. و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، شریفی از دور رقابت ها کنار رفت.فیلم مسابقه فینال رامین طاهری را اینجا ببینید.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 از سد اومالت دادوف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 رستم آسوکولوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل متهان باشار از ترکیه با نتیجه 2 بر 1 و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.


در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر یاکوبی کاجایا از گرجستان را زا پیش رو برداشت. امین میرزازاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن هم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ساتیش از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. دیدار نیمه نهایی بین میرزازاده و یوسفی برگزار شد که در نهایت امین میرزازاده با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل عثمان ایلدیریم از ترکیه با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره رسید. یوسفی نیز راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر مقابل ساتیش از هند به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

رده بندی نفرات برتر روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- پویا دادمرز (ایران) 2- مارلان موکاشیف (قزاقستان) 3- جسوربک اورتیبکوف (ازبکستان) و اسلامجان عزیزاف (تاجیکستان)
60 کیلوگرم: 1- علیرضا نجاتی (ایران) 2- پویا ناصرپور (ایران) 3- موخامدکودیر یوسوپوف (ازبکستان) و یرنور فیداخمتوف (قزاقستان)
63 کیلوگرم: 1- کرم کامل (ترکیه) 2- باگیلان ژاکانشا (قزاقستان) 3- ژولومان شارشنبکوف (قرقیزستان) و نیراج (هند)
67 کیلوگرم: 1- ابرور آتابایف (ازبکستان) 2- جونی ختسوریانی (گرجستان) 3- سلطان آسیتولی (قزاقستان) و مادیار مالتکبایف (قزاقستان)
87 کیلوگرم: 1- رامین طاهری (ایران) 2- آیونگو ریکادزه (گرجستان) 3- اتابک عزیزبکوف (قرقیزستان) و جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) ... 7- علی شریفی (ایران)
97 کیلوگرم: 1- متهان باشار (ترکیه) 2- مهدی فلاح (ایران)  3- اولجان سیرلیبای (قزاقستان) و رستم آساکولوف (ازبکستان)
130 کیلوگرم: 1-  عثمان ایلدیریم (ترکیه) 2- امین میرزازاده (ایران) 3- علی اکبر یوسفی (ایران) و آنتون ساونکو (قزاقستان)


برنامه کامل و نتایج رقابت‌های بین المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی جام بولات تورلیخانوف قزاقستان ۲۰۲۲

۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
کد خبر: 28831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =