عقب نشینی بورس در آخرین روز معاملاتی این هفته / افت ۱۱ هزار و ۴۷ واحدی شاخص کل بورس+ نقشه بورس

شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۴۷ واحد افت، به رقم یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن نیز ۵ هزار و ۱۸۶ افت داشت. بازار بورس تهران امروز را متعادل و با عقب نشینی در گروه های بزرگ و توجه ویژه به خودرویی ها آغاز کرد و غلبه فروشندگان بر خریداران امری مشهود در بازار امروز بود که در نهایت شاخص کار خود را با افت ۱۱.۰۴۸ واحدی به پایان رساند.

به گزارش گروه بورس رادار اقتصاد؛ امروز چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۴۷ واحد افت، به رقم یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن نیز ۵ هزار و ۱۸۶ افت داشت. بازار بورس تهران امروز را متعادل و با عقب نشینی در گروه های بزرگ و توجه ویژه به خودرویی ها آغاز کرد و غلبه فروشندگان بر خریداران امری مشهود در بازار امروز بود که در نهایت شاخص کار خود را با افت ۱۱.۰۴۸ واحدی به پایان رساند.

گروه نفت و پالایش که گفته می شود احتمالا گزارش های قابل قبولی را ارائه نخواهند داد یکپارچه منفی داد و ستد شدند و در پایان نمادهای نمادهای شتران، شبندر و شپنا در محدوده ۳ درصد منفی و شبریز در دامنه ۵ درصد منفی مورد معامله قرار گرفتند.

بانکی ها هم معاملاتی متعادل و با گرایشات منفی را ثبت کردند، و در پایان بزرگان گروه از جمله نمادهای وبملت، وبصادر و وتجارت در دامنه ۰.۵ تا ۱ درصد منفی به کار خود پایان دادند. پتروشیمی ها نیز با توجه به شایعه افزایش نرخ محصولات شوینده با برتری معاملات در نمادهای این گروه مورد معامله قرار گرفتند و نمادهای قرن، شپاکسا و شوینده در صدر معاملات این گروه قرار داشتند. خودرویی ها هم معاملاتی روان و با گرایشات مثبت را داشتند و نمادهای خساپا و خگستر به ترتیب در دامنه ۰.۵ و ۳ درصد مثبت و خودرو در محدوده ۱ درصد منفی مورد معامله قرار گرفتند، نماد ورنا هم با صف خرید بسته شد.

فلزات اساسی و معدنی هم با افزایش نسبی عرضه ها، از معاملاتی منفی برخوردار بودند و نمادهای فولاد و فملی در محدوده صفر تابلو، نماد کاوه در دامنه ۲ درصد منفی و نماد کچاد هم در دامنه ۲ درصد مثبت معامله شدند.

در سیمانی ها، نمادهای سهرمز و سصفها مورد توجه بودند. در ارتباطی ها هم نماد اسیاتک در سقف قیمت روزانه پرمتقاضی ظاهر شد  . در دارویی ها هم روند معاملاتی منفی، و تنها نماد مورد توجه ددانا تازه وارد بود. غذایی ها و زراعتی ها هم نوسانات منفی داشتند.

از جمله بازگشایی های امروز می توان به نماد های وب در قیمت ۱۰.۰۰۰ ریال و نزدیک به صفر تابلو اشاره کرد.

افت ۱۱ هزار و ۴۷ واحدی شاخص کل بورس

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۴۷ واحد افت، به رقم یک میلیون و ۵۹۴ واحد رسید.

در این میان شاخص کل با معیار هموزن نیز ۴۲۵ واحد افت کرد و به رقم ۴۴۲ هزار واحد رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۹۹۳ هزار معامله به ارزش ۵ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان انجام دادند.

سهام کچاد بیشترین تاثیر مثبت و نماد شپنا، شبندر، شتران، شستا، تاپیکو، شبریز را بر روند شاخص کل داشتند.

بنا بر این گزارش نمادهای معاملاتی اسیاتک، شپنا، خگستر، شستا، خساپا، پارس، خودرو از جمله نمادهای پرتراکنش امروز بودند.

افت ۴۵ واحدی شاخص فرابورس

شاخص کل فرابورس نیز با ۴۵ واحد افت، رقم ۲۱ هزار و ۶۴۳ واحد را ثبت کرد.

در این بازار حدود ۳۹۳ هزار معامله به ارزش حدودی ۲ هزار میلیارد تومان انجام شد.

سهام کگهر بیشترین تاثیر مثبت و نماد آریا، صبا، سمگا، تجلی، شگویا، غصینو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بازار فرابورس داشتند.

پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی امروز مربوط به نماد حگهر، فزر، کرمان، توسن، زملارد، فجهان، چخزر است.

انتهای پیام. /

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱
کد خبر: 28271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =