مردم، مقصر گرانی مرغ و تخم‌مرغ و گوشت/ تقاضا زیاد شده است!

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: در تولیدمرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز مشکل خاصی برای تولید وجود ندارد اما به دلیل افزایش تقاضایی که وجود دارد، شبکه توزیع پاسخگوی این حجم درخواست نیست. قیمت مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در روزهای اخیر افزایش یافته و بالاتر از قیمت مصوب در بازار به فروش می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد؛درحالی که قیمت هرکیلوگرم مرغ ۳۱ هزار تومان است مشاهدات میدانی نشان می دهد که ۳۶ تا ۳۶ هزار تومان در تهران به فروش می رسد؛ قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ نیز به جای ۴۳ هزار تومان از ۵۰ هزار تومان تا ۵۵ هزار تومان فروخته می شود و در مواردی حتی شاهد فروش این محصول تا ۶۰ هزار تومان نیز هستیم.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه یا نیم شقه (بدون دنبه) نیز۱۵۷ هزار تومان و گوشت گوساله ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار تومان است. بر اساس گزارش میدانی،  مرغ،  تخم مرغ و گوشت قرمز گرم در تمام ایام در میادین میوه و تره بار تهران توزیع نمی‌شود اما به صورت بسته بندی شده که قیمت های بالاتری دارند برای خرید به وفور  موجود است. گوشت و مرغ منجمد برای خرید در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در دسترس است و حتی می‌توان آنها را فروشگاه‌ها و سامانه‌های توزیع اینترنتی خریداری کرد.

شرکت پشتیبانی امور دام: دلیل گرانی مرغ و تخم مرغ افزایش تقاضا است

رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در واکنش به اینکه چرا مرغ و تخم مرغ در بازار بالاتر از قیمت‌های مصوب به فروش می رسد اظهار داشت: در تولیدمرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز مشکل خاصی برای تولید وجود ندارد اما به دلیل افزایش تقاضایی که وجود دارد، شبکه توزیع پاسخگوی این حجم درخواست نیست. محصولات پروتئینی مرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز به اندازه لازم وجود دارد اما این محصولات با تاخیر به دست مصرف کننده می رسد که این امر باعث افزایش قیمت‌ها شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: کشتارگاه ها نیز در تعطیلات نوروزی تعطیل نمی شوند تا از میزان عرضه مرغ در بازار کاسته نشود و ورود مرغ از استان های همجوار به تهران افزایش یافته است. مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز به اندازه مورد نیاز بازار توزیع شده است و فروش آن بالاتر از نرخ مصوب گران فروشی است و متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند. بازرسی‌ها در بازار محصولات پروتئینی مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز  تشدید شده است تا بتوانیم بازار را کنترل و از گران فروشی های جلوگیری کنیم. امیداریم که ظرف یک تا دو روز آینده قیمت های مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز با افزایش توزیع و انتقال این محصولات از استان های همجوار به تهران کاهش یابد. بیشتر از هر زمان دیگری در میدان بهمن و میادین، مرغ و تخم مرغ عرضه شده است اما به دلایل افزایش فشار تقاضا تعادل بازار بهم خورده است.

منبع: جماران

۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
کد خبر: 26361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha