آسمان لیگ همچنان آبی تا دربی! / پرسپولیس نفت مسجد سلیمان را شکست داد

استقلال هفته بیست‌ودوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را با پیروزی مقابل صنعت نفت آبادان پشت سر گذاشت.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد،  دو تیم استقلال و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۲۰ امشب (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که استقلال با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. امیرحسین حسین‌زاده (۳۲) توانست در این بازی برای استقلال گلزنی کند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، صالح حردانی (۸۱ - وریا غفوری)، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی، مهدی مهدی‌پور، عزیزبک آمانوف (۸۱ - سعید مهری)، رضا آذری (۴۶ - زبیر نیک‌نفس)، امیرحسین حسین‌زاده (۷۵ - سبحان خاقانی)، کوین یامگا و آرمان رمضانی (۵۷ - ارسلان مطهری).

ترکیب صنعت نفت: فرزین گروسیان، رضا یزدان‌دوست، میثم تهیدست، احمد شریعت‌زاده (۳۹ - فاخر تهامی)، امید خالدی، مهدی حنفی (۷۱ - رضا جبیره)، محمود مطلق‌زاده (۹۰ - امید حامدی‌فر)، حسن بیت‌سعید، محمدرضا غبیشاوی (۳۹ - مهدی ممی‌زاده)، طالب ریکانی و شروین بزرگ (۷۱ - حکیم نصاری).

داور: اشکان خورشیدی

نیمه اول
دقیقه ۱۰:
 ارسال صالح حردانی از سمت راست به داخل محوطه جریمه صنعت نفت با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که فرزین گروسیان توپ را دفع کرد.

دقیقه ۱۱: این بار جعفر سلمانی از سمت چپ و با به هم ریختن خط دفاعی صنعت نفت توپ را به دهانه دروازه فرستاد که مدافعان توپ را دور کردند.

دقیقه ۱۲: کرنری نصیب استقلال شد که ارسال توپ به تیر دوم با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد، اما توپ در چارچوب جایی نداشت و به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸: ارسال یامگا از سمت راست، در محوطه جریمه صنعت نفت به امیرحسین حسین‌زاده رسید که این بازیکن خود را در موقعیت گلزنی قرار داد، اما در ادامه با دخالت یزدان‌دوست و گروسیان، این موقعیت از حسین‌زاده گرفته شد.

دقیقه ۳۲: کوین یامگا از سمت چپ ارسالی به تیر دوم دروازه صنعت نفت داشت و امیرحسین حسین‌زاده در شرایطی که فرزین گروسیان عکس‌العملی از خود نشان نداد، توانست دروازه این تیم را باز کند.

دقیقه ۳۷: ضربه ایستگاهی که در موقعیتی مناسب برای صنعت نفت فراهم شده بود، توسط محمود مطلق‌زاده به صورت مستقیم به سمت دروازه این تیم شلیک شد که سیدحسین حسینی توپ را دفع کرد.

نیمه دوم
دقیقه ۵۳: کرنر ارسالی روی دروازه صنعت نفت روی توپ دوم و در دهانه دروازه به عارف غلامی رسید و این بازیکن موفق شد دروازه را باز کند، اما پرچم کمک داور به نشانه آفساید بالا بود تا این گل مردود شود.

دقیقه ۵۶: امیرحسین حسین‌زاده این بار از سمت چپ قصد داشت پایه‌گذار گل تیمش شود، اما توپی که مقابل دروازه به مهدی مهدی‌پور سپرده بود، با دخالت مدافع صنعت نفت و در نهایت ضربه مهدی‌پور به اوت رفت.

دقیقه ۷۴: عزیزبک آمانوف پشت محوطه جریمه صنعت نفت اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۳: کوین یامگا در محوطه جریمه صنعت نفت صاحب موقعیت خوبی شد، اما خروج به موقع گروسیان موقعیت گل را از او گرفت.

استقلال که هفته گذشته با غلبه بر گل‌گهر سیرجان توانست با رکورد بیشترین بازی شکست‌ناپذیر متوالی یک تیم در لیگ برتر (۲۱ بازی شکست‌ناپذیر سپاهان در فصل ۹۰-۸۹) برابری کرد، برای بیست‌ودومین هفته پیاپی شکستی متحمل نشد تا از این حیث به تنهایی رکورددار باشد.

پرسپولیس و عبور نفت مسجد سلیمان 

 تیم‌های فوتبال نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس در چارچوب هفته بیست‌ودوم لیگ برتر از ساعت ۱۸ امروز (جمعه) در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با پیروزی ۲ بر یک سرخپوشان تهرانی به پایان رسید.

شاگردان یحیی گل‌محمدی با شکست تیم محمود فکری، ۴۸ امتیازی شدند و به استقبال دربی هفته بیست‌وسوم مقابل استقلال که روز پنجشنبه ۲۶ اسفند برگزار می‌شود، رفتند.

رضا اسدی در دقایق ۱۰ و ۲۰ این مسابقه روی دو کرنر ارسالی ترابی با دو ضربه سر مشابه هر دو گل پرسپولیس را به ثمر رساند و در سوی مقابل پیمان میری در دقیقه ۷۷ تک گل نفتی‌ها را زد.

ترکیب نفت مسجدسلیمان: علی محسن‌زاده، علیرضا دغاغله، امین اسدی (۵۴ - پیمان میری)، میثم نقی‌زاده، حسن مرادی‌فر، محمدمهدی احمدی، محمد مشایخ، مجید عیدی، مسلم جدمی، مهدی هاشم‌نژاد و سیدمحمد خرم‌الحسینی.

ترکیب پرسپولیس: احمد گوهری، وحدت هنانوف، علی نعمتی، رامین رضاییان،‌ سعید آقایی، رضا اسدی، میلاد سرلک (۷۳ - کمال کامیابی‌نیا)، احسان پهلوان (۸۴ - مهدی عبدی)، مهدی ترابی (۷۳- امید عالیشاه)، وحید امیری و شرزود تمیروف (۳+۹۰ - فرشاد فرجی).

داور: علی صفایی

نیمه اول

دقیقه ۹: نفوذ بازیکنان پرسپولیس از جناح چپ را بازیکنان نفت برگشت دادند و در ادامه شوت مهدی ترابی را علی محسن‌زاده به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱۰: کرنر ارسالی مهدی ترابی به تیر اول را رضا اسدی با یک ضربه سر دقیق و زیبا به گل اول سرخپوشان تبدیل کرد.

دقیقه ۲۰: گل دوم پرسپولیس دقیقاً مشابه گل اول به ثمر رسید. کرنر اعلامی برای پرسپولیس در این صحنه را بار دیگر مهدی ترابی ارسال و رضا اسدی با یک ضربه سر وارد دروازه نفت مسجدسلیمان کرد.

دقیقه ۲۶: رضا اسدی از داور کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۳۰: باز هم کرنر ارسالی بازیکنان پرسپولیس خطرآفرین شد و این بار ارسال مهدی ترابی و ضربه سر هنانوف با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: احسان پهلوان با یک حرکت تکنیکی از مدافعان نفت عبور کرد، اما در ادامه شوت این بازیکن را محسن‌زاده مهار کرد.

دقیقه ۳۷: بازیکنان پرسپولیس بار دیگر از جناح چپ وارد محوطه جریمه نفت شدند و با یک پاس کات‌بک رضا اسدی را در موقعیت خوب قرار دادند که شوت این بازیکن از روی خط شش قدم را دروازه‌بان نفت به خوبی با یک دست راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۹: محسن‌زاده بار دیگر منجی دروازه نفت شد و ارسال خطرناک ترابی را به خوبی در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۲: اشتباه مدافعان پرسپولیس و ضدحمله نفتی‌ها اولین موقعیت جدی میزبان را در این بازی رقم زد، اما شوت بی‌دقت هاشمی‌نژاد با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۲: نفوذ سعید آقایی و شوت سرکش این بازیکن از داخل محوطه جریمه به تیر افقی نفتی‌ها برخورد کرد و به شکلی خطرناک برگشت داده شد.

دقیقه ۵۴: ضربه ایستگاهی خرم‌الحسینی را احمد گوهری با یک‌ عکس‌العمل خوب راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۱: برای چندمین بار در این بازی ارسال کرنر ترابی و ضربه سر اسدی پرسپولیس را صاحب موقعیت گل کرد، اما این بار ضربه سر هافبک پرسپولیس با اختلاف بسیار اندک از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۷۷: پیمان میری با فرار پشت مدافعان پرسپولیس در موقعیت تک به تک با گوهری قرار گرفت و توانست گل اول تیم میزبان را به ثمر برساند.

دقیقه ۸۸: مجید عیدی به دلیل خطا روی بازیکنان پرسپولیس کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۸۹: ضربه سر مشایخ به شکلی خطرناک و فاصله اندک از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

مهدی ترابی، وحید امیری و احسان پهلوان سه بازیکن تیم پرسپولیس پیش از این دیدار سه کارته بودند و در صورت دریافت کارت زرد دربی هفته آینده را از دست می‌دادند اما هیچکدام از این بازیکنان کارتی در این مسابقه دریافت نکردند تا پرسپولیس بدون تلفات به دربی حساس‌ پیش‌رو برسد.

 

توقف خانگی گل‌گهر مقابل پیکان و پیروزی سپاهان در مشهد 

دو دیدار همزمان دیگر هم  از ساعت ۱۶ امروز (جمعه ۲۰ اسفند ماه) پیگیری شد که نتیجه این مسابقات به شرح زیر است:

* گل‌گهر سیرجان صفر - پیکان تهران صفر

* نساجی مازندران یک - سپاهان اصفهان ۳
گل‌ها: سجاد شهباززاده (۲۳)، امید نورافکن (۴۳) و دانیال اسماعیلی‌فر (۵+۹۰) برای سپاهان و سعید غلامعلی‌بیگی (۶۷) برای نساجی
اخطار: محمدرضا مهدی‌زاده و رشید مظاهری (سپاهان) و شاهین طاهرخانی (نساجی)

اخراج: علیرضا حقیقی دقیقه ۸۸ از نساجی

۲۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۲
کد خبر: 26074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =