حمله تند احمدی نژاد به قراردادهای دولت با چین و روسیه

احمدی نژاد هرگونه قرارداد پنهان از چشم ملت را به زیان کشور و ملت دانست و گفت اگر برجام چیز خوبی بود محتوای آن را با افتخار اعلام می کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از دولت بهار احمدی نژاد در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی در استان قزوین، با اشاره به تلاش های در حال انجام برای انعقاد قراردادهای ۲۰ و ۲۵ ساله با دو کشور روسیه و چین، بدون اطلاع ملت یا تصویب آن در مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع انعقاد قرارداد برجام، هر چه ملت فریاد زد این چه قراردادی است و چرا ما را از محتوای آن مطلع نمی کنید، گوش شنوایی پیدا نشد و در یک بازی کثیف سیاسی که یک سر آن اسرائیلی ها و سر دیگر برخی ها در ایران بودند، می گفتند اگر اسرائیل از متن قرارداد مطلع شود، می آید و آن را به هم می زند! این در حالی بود که آمریکایی ها به صراحت اعلام می کردند همه کارهایشان با اسرائیل هماهنگ است و با هم هستند.

 احمدی نژاد هرگونه قرارداد پنهان از چشم ملت را به زیان کشور و ملت دانست وگفت: اگر برجام چیز خوبی بود محتوای آن را با افتخار اعلام می کردند اما بعد از هیاهوی بسیار و وانمود سازی آن به عنوان یک پیروزی بزرگ، مشخص  شد آنقدر تعهد داده اند که تا50 سال بعد هم نمی شود از زیر بار آن بیرون آمد! البته تعهداتی داده اند که ابعاد آن هنوز پنهان مانده است.

 خادم ملت ایران با انتقاد شدید از رفتار نمایندگان مجلس در قبال پنهان کاری های صورت گرفته گفت: یک عده در جایگاه نمایندگی مجلس نشسته اند که اصلا معلوم نیست نماینده ملت باشند. هیچ صدایی از کسی درنیامد که باید طبق قانون اساسی، بند به بند مفاد برجام در مجلس خوانده شود و به تصویب برسد و ملت از آن مطلع گردد، چه در غیر اینصورت نمی تواند اجرایی شود.

وی به رفتار متفاوت مجلس با دولت های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: ما می خواستیم به ملت یارانه یعنی پول خودشان را بدهیم اما مجلس ما را دو سال معطل کرد و سرانجام چیزی را به تصویب رساند که هر کس آن را اجرا می کرد زمین می خورد، اما قرارداد بین المللی برجام را که صدها تعهد در آن گذاشته شده است، در ۲۰ دقیقه تصویب کرد.

 احمدی نژاد قرارداد ایران با چین را بدتر از برجام توصیف کرد و گفت: حالا آمده اند یک قرارداد با چین بسته اند که آن را دیگر به مجلس هم نمی برند تا بخواهند در مدت 20 دقیقه تصویب کنند! و فاجعه بار اینکه در پاسخ به علت عدم انتشار محتوای آن می گویند طرف چینی خواسته است متن قرارداد منتشر نشود! در حالی که این حق ملت ایران است و به چین ربطی ندارد. مگر آنها حاکم بر سرنوشت کشور هستند؟ جسته و گریخته هم خبرهایی بیرون می آید که فلان جزیره را می خواهند بدهند، یا آنکه می خواهند نیروی نظامی وارد ایران کنند، که همه اش خلاف قانون اساسی است.

وی به بیان یک بهانه دیگر در باره عدم انتشار قرارداد با چین پرداخت و گفت: می گویند اگر متن قرارداد را منتشر کنیم آمریکایی ها می فهمند و خرابکاری می کنند! ساده لوحانه است که فکر کنیم آمریکایی ها خبر ندارند!؟ عوامل اسرائیل در تهران اسناد سری و فوق سری را به سرقت می برند و از کشور خارج می کنند، آنوقت چگونه ممکن است از محتوای قرارداد با چین خبر نداشته باشند؟ اصلا مگر چین بدون نظارت آمریکا با ما قرارداد می بندد!؟ آیا فقط ملت نباید واقعیت این قرارداد را بداند!؟

خادم ملت ایران بی اطلاع نگهداشتن ملت از محتوای یک قرارداد خارجی را دلیل کافی بر زیانبار بودن آن دانست و گفت: پیش از این گفته می شد که موافقتنامه است و البته طبق قانون اساسی، موافقتنامه هم باید در مجلس تصویب شود اما اخیرا در صدا و سیما اعلام کردند که قرارداد است و اجرای آن آغاز شده است! یعنی چه که شروع شده و ملت خبر ندارد!؟

وی با اشاره به تلاش های در دست انجام برای انعقاد قرارداد 20 ساله با روسیه نیز گفت: من به آنهایی که فکر کرده اند ایران در موضع ضعف قرار گرفته است و می شود یک امتیاز تاریخی از ایرانی ها بگیرند، اعلام می کنم تا بشنوند؛ ملت ایران آن چیزی را که در جریان آن نباشد، نمی پذیرد. اگر نظر ملت گرفته نشود و معلوم نباشد که ملت با آن موافق است، اعتباری ندارد و نباید از اینکه ملت بعدا زیر آن بزند، گلایه کنند!

دکتر احمدی نژاد اتهام طرفداری از آمریکا و انگلیس به دلیل مخالفت با قرارداد پنهانی با چین و روسیه را مضحک توصیف کرد و افزود: آن زمان که می گفتیم چرا برجام را بدون اطلاع ملت امضاء می کنید و به اذعان آمریکایی ها، اینقدر به آنها امتیاز می دهید، می گفتند شما گرایش به شرق یعنی چین و روسیه پیدا کرده اید! حالا می گوییم چرا با اینها دارید قرارداد پنهانی امضاء می کنید، می گویند شما به غرب تمایل دارید! این اخلاق متعلق به زمان قاجار است که می خواستند مملکت را بفروشند و با اتهامات بی اساسی از این دست، اعتراضات را خفه می کردند!

وی با تاکید بر پایبندی کامل خود به شعار " نه شرقی و نه غربی " گفت: این پایبندی، هرگز به معنای جنگ با شرق و غرب عالم نیست. ما می خواهیم با همه دنیا به صورت عادلانه و با رعایت حقوق ملت همکاری کنیم ولی نه به این عنوان که زیر بلیت کسی برویم و از جیب ملت امتیاز بدهیم! چرا باید امتیاز بدهیم؟ مدیریت شما ضعیف است و باعث خرابی اقتصاد شده است و در موضع ضعف قرار گرفته اید، حالا باید بروید یک امتیازی بدهید و فکر می کنید با آن درست می شود. بدانید که هیچکس در این عالم دلسوز شما نیست. آنها دنبال جیب خودشان هستند.

خادم ملت ایران به شایعاتی نظیر فروش اقساطی یا ارزانتر نفت به طرفهای مقابل اینگونه قراردادها اشاره کرد و گفت: آنها اگر یک تومان بیاورند می خواهند ده تومان ببرند. به جای دادن اینگونه امتیازها از کیسه ملت ، مدیریت خودتان را درست کنید، به مردم هم احترام بگذارید و آنها را به کار بگیرید. خودتان را با مدیریت ضعیف، در نقطه منفی قرار داده اید و بعد برای فرار از این وضعیت، می خواهید خطای بزرگتری را مرتکب شوید! این غلط است. اینها مشکل کشاورز، دامدار، صنعتگر، تاجر و باغدار را حل نمی کند، باید اجازه دهید مردم مطلع شوند و 85 میلیون نیز نظر بدهند.

وی با انتقاد از جهت گیری های نمایندگان مجلس گفت: یک مجلسی درست شده که اصلا مطالبه گر نیست! جالب است که می گویند نماینده مردم هستند ولی وقتی از دولت انتقاد می کنیم، آنها جواب می دهند! اصلا همه چیز معکوس شده است! شما باید حرف مردم را بزنید. نکند کشور را از چاله دربیاورید و در چاه بیندازید!

انتقاد تند احمدی نژاد از قرارداد ایران با روسیه و چین

احمدی نژاد به رفتارهای تخریب گرانه علیه منتقدان برجام اشاره کرد و افزود: در موضوع برجام ، هر کس ایراد می گرفت، می گفتند شما نمی فهمید، شناسنامه ندارید، بی عقل هستید و همه چیز در برجام هست! بعد هم فهمیدیم همه چیز در آن به نفع طرف مقابل است! یعنی هر چه جلویشان گذاشتند، اینها امضاء کردند! ما آن زمان با قضاوتی خوش بینانه و برای نجات آنها، گفتیم که اینها برجام را نخوانده و امضاء کرده اند ولی به ما فحش دادند و گفتند که آن را خوانده اند! بعد که گیر افتادند، گفتند ما نخوانده بودیم! فردا دوباره نیایند بگویند این قراردادها را هم نخوانده امضاء کردیم!

وی در بخش دیگری از سخنان خود از «مدیریت» به عنوان عامل اصلی لاینحل ماندن مشکلات کشور یاد کرد و گفت: ایران جزو ثروتمندترین کشورهای جهان است و طبق بررسی های صورت گرفته تا ۹ برابر متوسط جهانی در این کشور انواع منابع ثروت، شامل معادن، زمین، جنگل، کوه، دریا و انرژی وجود دارد و این مدیران هستند که تصمیم می گیرند، سیاست ها را وضع می کنند، به تنظیم برنامه ها می پردازند و بودجه ها را اختصاص می دهند،  بنابراین همه ظرفیت ها و اختیارات در دست مقامات و مدیران است تا جایی که کشاورز و دامدار و صنعتگر و تاجر قادر به اتخاذ هیچ تصمیمی نیستند.  

خادم ملت ایران به آسیب های ناشی از تمرکز قدرت و ثروت و تصمیم گیری اشاره کرد و گفت: حالا که همه چیز متمرکز است، ارتکاب یک خطای کوچک می تواند در زندگی مردم، حفره هایی به وسعت یک دره ایجاد کند. اگر نظام بانکی یک تصمیم غلط بگیرد، پول های مردم به جای آنکه در کشاورزی، صنعت، تولید، شغل و تولیدات گوناگون هزینه شود، به بازار سکه و ارز می رود! حکومت یک تصمیم می گیرد و به مردم می گوید پول هایتان را وارد بورس کنید. مردم هم که از چیزی خبر ندارند، پول ها را وارد بورس می کنند و ظرف چند روز از دستشان می رود و هیچکس هم پاسخگو نیست!

وی افزود: حالا که همه چیز دست دولت افتاده است، دست کم چهار فرد عالم، توانمند و کاربلد را سرکار بیاورید. افراد ناتوان و نابلد می آیند و دائما تصمیمات غلط می گیرند. الان 43 سال از پیروزی انقلاب گذشته است و ما همچنان گرفتار مساله مرغ و تخم مرغ هستیم! معلوم است که یک جای کار گیر دارد و مدیریت ضعیف است. بهترین و درست ترین روش، همان است که برایش انقلاب کردیم، یعنی کارها را به دست مردم بدهید، مردم خودشان انجام می دهند. همه دلسوز کشور و انقلاب و اسلام هستند. اجازه بدهید مردم انجام می دهند. از مردم نترسید. در تمام این سالها همه چیز دست شما بوده است، ولی هر سال که می گذرد، می گوییم دریغ از پارسال! اینها را باید درست کرد.

دکتر احمدی نژاد ادعای کمبود آب در کشور را رد کرد و گفت: براساس محاسبات دقیق، به این حقیقت واقف شدیم که همه ایرانی ها برای زندگی در اوج رفاه می توانند از آب کافی برخودار باشند. در کل کشور 8.5 میلیون هکتار باغ و زمین کشاورزی آبی داریم. گفتیم ما برای 5 سال بودجه می گذاریم و تمام این زمین ها و باغ ها را تحت آبیاری مدرن قرار می دهیم. در این صورت مصرف آب نصف یا یک سوم می شود و اضافه هم می آوریم. خیال کشاورز از آب راحت باشد، فکرش را بر افزایش کیفیت محصول و استفاده از سم و کود مناسب و بسته بندی متمرکز می کند. برای این منظور لایحه ای را با یک بودجه کلان به مجلس فرستادیم اما آنها برای اینکه در یک دهی رای بیاورند، نقشه را کلا به هم زدند! و به فریادها و درخواست های ما وقعی نگذاشتند!

وی به نقش تعیین کننده مردم در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اگر مردم نمی آمدند، خوزستان و ایلام و بخشی از کرمانشاه از دست رفته بود. حالا به همین مردمی که آن زمان ایران را از تعرض دشمن نجات دادند، اجازه نمی دهند وارد اقتصاد و کشاورزی شوند و در سیاست هم که کلا اجازه ورود ندارند! رسما می گویند مردم حق ندارند و آیه و روایت برای آن درست می کنند و می گویند مردم فقط در تاسیس جمهوری اسلامی حق دارند، در بقیه مسایل آن حق دخالت ندارند! عجب! این حرف ها از دکان چه کسی بیرون آمده است؟

خادم ملت ایران بر ضرورت اصلاح مدیریت تاکید کرد و گفت: هرکس در برابر این اقدام ضروری مقاومت کند، هم به کشور و هم به خودش ضربه می زند. این خواست عمومی ملت است، اجازه بدهید ملت یک نفسی بکشد. اگر ملت به میدان بیاید، اقتصاد ایران ظرف 5 سال، اقتصاد اصلی منطقه و ظرف 10 سال از اقتصادهای مطرح دنیا خواهد شد. ایرانی ها متفاوتند و 7 هزار سال سابقه دارند. هر جا که بودند، موفق بودند. یک مقدار دستشان را باز بگذارید با سرعت جلو می روند. با این پولی که مردم برای پراید می دهند، می توانند خودروی بسیار خوب در دنیا را بخرند و سوار شوند. به مردم تحمیل می کنند که الّا و لابد باید این خودروی بی کیفیت را با قیمت گران بخرید!

وی در بخشی از سخنان خود به توصیف ویژگی های مردم استان قزوین و منطقه تاکستان پرداخت و گفت: مردمان این سامان به لحاظ سابقه تاریخی، بسیار پرافتخار و برخوردار از ایمان های مستحکم، اندیشه های بلند، آگاهی عمیق و شخصیت های بزرگ، شهدا، علما، شعرا و عرفای بزرگی را تربیت و به جامعه بشری هدیه کرده اند. قزوین، دیار انسان های بزرگ، کشاورزان پرتلاش، صنعتگران مبتکر و خلاق، تجار و بازاریان منصف است. ، از هر جهت که برویم، قزوین برجسته است. میراث فرهنگی بسیار گسترده و هنر ارزشمند و غنی، اینها همه در استان قزوین جمع است.

وی همچنین تاکید کرد که اگر مردم قزوین، دو هزار سال تلاش می کردند و شخصیتی مانند آقای رجایی را تحویل می دادند، باز هم باید بالاترین مدال را برای تربیت و معرفی چنین شخصیتی، به مردم استان قزوین می‌دادیم که هنوز بعد از چهل و اندی سال از شهادتش، وقتی مردم می خواهند به کسی اظهار لطف یا تکریم کنند، به مقایسه او با مرحوم شهید رجایی می پردازند.

۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
کد خبر: 24271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =