سکته دلار در صرافی ها/ یورو وارد کانال ۳۳ هزار تومان شد

قیمت دلار در روزهای اخیر مسیر افزایشی را دنبال کرد و به صورت نگران‌کننده‌ای بالا رفت، حجم عرضه نیز در هفته‌های اخیر بالا بود تا به نوعی روند صعودی قیمت دلار را کنترل کند، اما در معاملات دیروز حجم عرضه دلار و یورو به طور معناداری کاهش یافت

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد به نقل از اکوایران، قیمت دلار آمریکا بعد از سفر گروسی به ایران، نوسانات شدیدی را به ثبت رساند. قیمت دلار در شروع معاملات شنبه از عصر شنبه هفته گذشته ۱۰۹۰ تومان معادل حدود ۴ درصد بالاتر بود و روی ۲۹ هزار و ۲۷۰ تومان قرار داشت. قیمت دلار در اولین روز هفته تا ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان نیز بالا رفت و در آخرین ساعات معاملات روی ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان قرار گرفت. چیزی به شروع دور جدید مذاکرات احیای برجام نمانده و به نظر می‌رسد قیمت دلار این روزها بسیار ناپایدار است.

سکته دلار در صرافی ها/ یورو وارد کانال 33 هزار تومان شد

photo_2021-11-27_17-20-38

قیمت درهم از دلار عقب ماند

قیمت درهم امارت در آخرین ساعات معاملات در حوالی ۷ هزار و ۹۵۰ تومان قرار داشت، با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان به دست می‌آمد که اختلاف کمی با قیمت انتهای روز دلار بازار آزاد داشت، به نظر می‌رسید قیمت دلار با سرعت زیادی رشد کرد و قیمت درهم به نوعی عقب ماند، زیرا معمولا این اختلاف قدری بزرگتر بود.

photo_2021-11-27_17-40-17

قیمت سکه کاهش یافت

قیمت طلای جهانی در معاملات روز جمعه توانست به مرز ۱۸۲۰ دلار نزدیک شود، اما دوباره کاهش یافت و در پایان معاملات روز جمعه روی ۱۷۹۲ دلار قرار گرفت. قیمت سکه هم در روز شنبه تحت تاثیر رشد ادامه‌دار قیمت دلار توانست رقم ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را لمس کند، حباب قیمتی سکه در آن مقطع حدود ۳ درصد به دست می‌آمد، حباب سکه نسبت به مقادیر متعارف هفته‌های اخیر قدری بزرگ بود، علاوه بر این قیمت دلار نیز در نیمه دوم معاملات قدری کاهش یافته بود. قیمت سکه در آن سطوح پایدار نماند و مسیر کاهشی را دنبال کرد. قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات ۱۲ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان بود و حباب قیمتی آن حدود ۲.۳ درصد به دست می‌آمد و قدری کوچک شده بود.

افت شدید عرضه دلار متشکل

قیمت دلار در روزهای اخیر مسیر افزایشی را دنبال کرد و به صورت نگران‌کننده‌ای بالا رفت، حجم عرضه نیز در هفته‌های اخیر بالا بود تا به نوعی روند صعودی قیمت دلار را کنترل کند، اما در معاملات دیروز حجم عرضه دلار و یورو به طور معناداری کاهش یافت. عرضه دلار ۴۹ درصد از روز پنج‌شنبه پایین‌تر بود و روی ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار قرار داشت. عرضه دلار حدودا طی چهار ماه گذشته تا این حد پایین نیامده بود. ورود قیمت یورو بازار آزاد به کانال ۳۳ هزار تومان و رشد شدید شکاف بین قیمت دلار و یورو آزاد و سنا نیز در معاملات روز شنبه جالب توجه بود.

photo_2021-11-27_17-17-06

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار تا ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت و در ادامه قدری کاهش یافت، در حالی که قیمت دلار رکود خود را باز هم ارتقا داد، عرضه دلار افت شدیدی داشت، عرضه دلار تا حدی کاهش یافت که در حدود ۴ ماه گذشته بی‌سابقه بود. قیمت دلار و یورو سنا نیز افت شدیدی داشت، به طور کلی تغییرات قیمتی دلار و یورو در سامانه سنا و بازار متشکل شدید و خلاف جهت بازار آزاد بود.

۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
کد خبر: 22393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =